Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Այս տարածաշրջանում կա միայն մեկ պրոքսի ուժ․ Իրանի գերագույն առաջնորդը սպառնացել է 1 զոհ, 1 վիրավոր. ողբերգական ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ճանապարհին Արման Եղոյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպրոսի դեսպանին Պատերազմի ժամանակն ավարտվել է. Վահագն Խաչատուրյան Շարունակվելու են արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցով ակցիաները Հայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին (տեսանյութ) 2023-24թթ. հայ երեխաներին սկսել են ավելի քիչ որդեգրել արտերկրից. նախարար Թրամփը և Սթարմերը պայմանավորվել են շարունակել ճնշում գործադրել Պուտինի վրա (տեսանյութ) ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայողների հարազատների և պատգամավորների միջև վեճ է տեղի ունեցել (տեսանյութ) Ի պատիվ Գերմանիայի նախագահի՝ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ Ինչ է նշանակում ՔՊ-ի կրած ջախջախիչ պարտությունը (տեսանյութ)
Ալիևը հայերին «ատելի թշնամի» է անվանել՝ հայտարարելով, թե «հայկական ֆաշիզմը ֆաշիզմի ամենաբարձր կետն է»
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կրկին հայ ժողովրդի նկատմամբ ատելություն է տարածել։ Երեկ նա իր նոջ՝ Մեհրիբան Ալիևայի հետ Ակնայի շրջանում Սարիջալու անունով գյուղի առաջին փուլի բացմանը բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է.
«Ե՛վ Աղդամ քաղաքը, և՛ շրջանի բոլոր գյուղերը հիմնովին ավերվել են ատելի թշնամու կողմից, որևէ ամբողջական շինություն չի մնացել։ Սա ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս թշնամու էությունը, նրա բացարձակ անհիմն թշնամանքը մեր նկատմամբ։ Օկուպացիայի ժամանակ քաղաքն ամբողջությամբ ավերվել է, հողին հավասարվել, իսկ Աղդամը կոչում են «Կովկասի Հիրոսիմա»։
Բայց տարբերությունն այն է, որ Հիրոսիման ավերվել է ատոմային ռմբակոծության հետևանքով, իսկ Աղդամը 30 տարի գողերի, հայ թալանչիների ձեռքով քար առ քար քանդվել է ու տարբեր տեղերում վաճառվել։ Ես մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ այդ մասին՝ հայկական ֆաշիզմը ֆաշիզմի ամենաբարձր կետն է։
Մենք վերակառուցում ենք և կշարունակենք վերակառուցել Աղդամը»,- հայտարարել է Ալիևը։
Նա ասել է, թե Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ժամանակ «հայկական ուժերը փաստացի գտնվում էին շրջափակման մեջ, և Ադրբեջանը, իբր, հումանիզմ է դրսևորել և թշնամուն հնարավորություն տվել ինքնակամ լքել այդ հողերը»։
Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Այս տարածաշրջանում կա միայն մեկ պրոքսի ուժ․ Իրանի գերագույն առաջնորդը սպառնացել էԹուրք երգիչը ելույթի ժամանակ կորցրել է գիտակցությունը և մահացելԱՄՆ-ում աճել Է տնտեսական ճգնաժամի վտանգը․ WSJԱյժմ այլևս ոչինչ չի խանգարում, որ խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրվի. Գերմանիայի նախագահԲժիշկը բացատրել է՝ ինչու ենք ամաչելուց կարմրում1 զոհ, 1 վիրավոր. ողբերգական ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ճանապարհին Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերի փոխվարչապետի հետ Արման Եղոյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպրոսի դեսպանին Պատերազմի ժամանակն ավարտվել է. Վահագն Խաչատուրյան Շարունակվելու են արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցով ակցիաները ԱՄՆ-ի շահերը ներկայացնող դեսպանին Թրամփի սպառնալիքներից հետո կանչել են Իրանի ԱԳՆՀայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին (տեսանյութ) 2023-24թթ. հայ երեխաներին սկսել են ավելի քիչ որդեգրել արտերկրից. նախարար Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը Թրամփը և Սթարմերը պայմանավորվել են շարունակել ճնշում գործադրել Պուտինի վրա (տեսանյութ) Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայողների հարազատների և պատգամավորների միջև վեճ է տեղի ունեցել (տեսանյութ) Հայտնի է առողջության համար բարձր ռիսկեր ունեցող մասնագիտությունըԻ պատիվ Գերմանիայի նախագահի՝ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ Ինչ է նշանակում ՔՊ-ի կրած ջախջախիչ պարտությունը (տեսանյութ) Մանդատով արդարացվա՞ծ է բռնությունը. պատգամավորը հարձակվել է լրագրողի վրա՝ ոստիկանների աչքի առջև (տեսանյութ) ԱՄՆ-ի շահերը ներկայացնող դեսպանին Թրամփի սպառնալիքներից հետո կանչել են Իրանի ԱԳՆ (տեսանյութ) Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ․ Արցախի վերաբերյալ հրապարակումը հեռացվել է Շտայնմայերի էջիցԿուրսկում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն մեկ օրում աննախադեպ կորուստներ է ունեցելԲաքուն պետք է մի կողմ դնի Երեւանի հետ համաձայնագրի ստորագրման վերաբերյալ բոլոր կասկածները. Գերմանիայի նախագահ Ակադեմիական քաղաքում կարող են լինել նաև միջազգային բուհերը. ԿԳՄՍ նախարարը՝ DAAD-ի ներկայացուցիչներին Քննչական գործողությունների միջոցով կարող ենք իմանալ՝ որտեղից սկսել փնտրել ողջ կամ մահացած մեր զինվորներին․ Անդրանիկ ՔոչարյանՄենք բոլորս պետք է աշխատենք պահպանել երկիրը և չմտածենք ընտրությունների մասին․ Զալուժին (տեսանյութ) Sky News-ը պարզել է՝ ինչի մասին են խոսում Ռուսաստանի հասցեին հնչեցրած Թրամփի սպառնալիքները (տեսանյութ) Մալայզիացի կինը կանխիկ գումարով 15 կգ ոսկի է գնելՀայաստանի և Գերմանիայի նախագահները քննարկել են վերականգնվող էներգիայի ոլորտում համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հետևի Ռուբեն Մխիթարյանի ու Կարեն Սիմոնյանի օրինակին․ Վարդան ՂուկասյանԵվրոպական դիվանագիտության ղեկավարը կայցելի Հայաստան. Գերմանիայի նախագահ (տեսանյութ)Դանիայի նախկին վարչապետն ԱՄՆ-ին Գրենլանդիան գրավելու այլընտրանք է առաջարկել (տեսանյութ) ԵՄ-ն լռում է, դիտորդները՝ նույնպես պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես չեն գալիս․ Էդմոն Մարուքյան (տեսանյութ) Թրամփը ցանկացել է Պուտինի մասին մեկ փաստ պարզելՄիանում եմ Մարտուն Գրիգորյանից ակնկալիքներ ունեցողներին, որ Գյումրիում ՔՊ քաղաքապետ չլինի․ ԱշոտյանՌԴ ԱԳՆ-ում գնահատել են Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու գաղափարը (տեսանյութ) Կուլեբան խոսել է Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման մասին (տեսանյութ) Եթե երկշաբաթյա ժամկետում նիստեր չկայանան ու համայնքի ղեկավար չընտրվի, տեղի են ունենալու նոր արտահերթ ընտրություններ. սահմանադրագետ Անչափ ուրախ էի Երեւանում հյուրընկալել Գերմանիայի առաջին տիկնոջը․ Աննա Հակոբյան (տեսանյութ)Sky News-ը պարզել է՝ ինչի մասին են խոսում Ռուսաստանի հասցեին հնչեցրած Թրամփի սպառնալիքներըԱդրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն (տեսանյութ) Մարին Լը Պենին ազատազրկում է սպասվում (տեսանյութ) Բրիտանիայում սխալ են անվանել Պուտինի նախազգուշացումներն անտեսելը (տեսանյութ) 21-ամյա երիտասարդի սպանությունը բացահայտվել է Պեսկովը գնահատել է NYT-ի հետաքննությունը ԱՄՆ-Մեծ Բրիտանիա շփումների վերաբերյալՈւկրաինայում նշել են նախագահական ընտրությունների անցկացման ժամկետները (տեսանյութ) ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու. Մարտուն Գրիգորյան