«Հրապարակ». ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխին «Հրապարակ». Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի Բալասանյանից «Ժողովուրդ». Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. իրավունքի խնդիր կա «Ժողովուրդ». Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. Արփինե Սարգսյանը հեռանում է Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվել ՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքները Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի
«Հրապարակ». Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարտի 27-ին Մհեր Շիրինյանն ազատվել է պաշտպանության նախարարության սպառազինության եւ տեխնիկական ապահովման վարչության պետի պաշտոնից։ Ըստ լուրերի, նա անցնում է զինծառայողներին բնակարաններ տրամադրելու հայտնի քրեական գործով, որն առնչվում էր մի շարք նախկին պաշտոնյաների, այդ թվում` ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից 2021-ին ազատված Կամո Քոչունցին, որը ՊՆ կենտրոնական բնակարանային հանձնաժողովի անդամ էր, ՊՆ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Գառնիկ Հայրապետյանին, ուրիշների։
Ըստ մեղադրանքի, Մհեր Շիրինյանն այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, 2018թ. հունվարին ՀՀ ՊՆ հաշվեկշռում գտնվող Երեւանի բազմաբնակարան շենքերից մեկի բնակարանների բաշխման գործընթացում իր «պաշտոնեական դիրքն օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ, որն էական վնաս է պատճառել անձանց իրավունքներին, օրինական շահերին, պետությանը, անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ»։
ՊՆ մեր աղբյուրները, սակայն, հաղորդում են, որ Մհեր Շիրինյանը վաղուց էր ուզում հեռանալ ՊՆ-ից, իսկ նրա պաշտոնը նույնիսկ պատրաստվում են լուծարել։ Մենք զանգահարեցինք Շիրինյանին՝ պարզելու պաշտոնից հեռանալու պատճառը։ «Իրական պատճառը ոչ մի քրեական գործի հետ էլ կապ չունի։
Ես երկարամյա ծառայությունից հետո գնում եմ կենսաթոշակի։ Ծառայության ժամկետն ավարտվել է, զեկուցագիր եմ գրել, խնդրել եմ, որ ինձ «երկարամյա ծառայությունով» արձակեն պահեստազոր։ Այլ խնդիր չկա»։ Քոչունցի եւ մյուսների վերաբերյալ վարույթով Դուք անցնո՞ւմ եք։ «Ոչ, չեմ կարող ասել, այդ քրեական գործի մասին ոչինչ չգիտեմ, ինձ հետ կապված ոչինչ չկա»,- ասաց նա»:
«Հրապարակ». ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխին«Հրապարակ». Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի Բալասանյանից«Ժողովուրդ». Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. իրավունքի խնդիր կա«Ժողովուրդ». Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. Արփինե Սարգսյանը հեռանում էՄիլիարդավոր դոլարների ծախսեր և աստղային հյուրեր․ ինչ է հայտնի տարվա հարսանիքի մասին Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով «Ես երջանիկ կարող եմ ասել՝ ես գտել եմ նրան»․ դերասանուհի Անիտա Ավետիսյանը՝ Սբ․ Հովհաննես մատուռում Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Հայտնի է՝ որքան է կազմում Թրամփի կարողությունըՈրքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թրամփը մտադիր է պարզեցնել ամերիկյան զենքի արտահանման կանոնները. ReutersԹբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվելՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներըԱնձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Երիտասարդները գյուղի գերեզմանատնից և այլ վայրերից գողություններ են արել. տղամարդիկ ձերբակալվել են «Թե վիրավորել եմ՝ թող ներեն»․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինը գրառում է կատարել Հնարավոր է՝ վերջում պարզվի, որ ինչի համար այսօր այդքան քննադատում են Մարտուն Գրիգորյանին, վաղը դրա համար շնորհակալություն հայտնեն նրան․ քաղաքագետԱՄՆ-ն կարող է լրացուցիչ պատժամիջոցներ սահմանել ռուսական նավթ տեղափոխող նավերի դեմԲաքվի հայերի ջարդերը, 1905թ․ Ջիգարխանյանի նախկին կինը լույս աշխարհ է բերել իր առաջնեկին«Deutsche Welle»-ի՝ Արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը մեծ աղմուկ է բարձրացրել Ադրբեջանում Երկու շաբաթում քվեարկել է գրեթե 10000 մարդ․ ամփոփվել է «Չեմ վստահում» նախաձեռնության աշխատանքը (տեսանյութ)Մինչև հիմա չեն պարզել Տիգրան Ուլուբաբյանին խոշտանգման ենթարկած ոստիկանների ինքնությունը. փաստաբան Մոսկվան անտեղի է համարում Թեհրանին ուղղված ամերիկյան սպառնալիքներըՎանգայի՝ 2025 թվականի համար սարսափելի կանխատեսումն իրականություն է դարձել․ DailyMailԹաիլանդի հարավում ռուս զբոսաշրջիկներին տեղափոխող մոտորանավակ է պայթելՇուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14Տղամարդը երեք անգամ ապահովագրել է մոր կյանքը, ապա սպանել նրան փողի համարՓաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել Գերմանիայի նախագահը Բաքվում էՀունաստանում ջրհեղեղներ են․ փակվել են դպրոցները Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել «Դժբախտ են». Լևոն Մկրտչյանի սիրելին` իրեն բացասական մեկնաբանություններ գրողների մասին Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Սերբիան և Հունգարիան ռազմական դաշինք կստեղծեն Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահինԵՄ-ն Թրամփի մաքսատուրքերին պատասխանելու «ուժեղ ծրագիր» ունի. Ֆոն դեր Լայեն Արմեն Քոլոյանը, եթե չի կիսում կնոջ մտքերը, պարտավոր է նրա փոխարեն ներողություն խնդրել արցախցիներից․ Ժաննա ԱլեքսանյանԾովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցերԹրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տունԵրևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի 2-րդ գործով ևս վերջնականապես պարտվեց. փաստաբանՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Կինն իր խորթ որդուն 20 տարի շարունակ փակի տակ է պահել