«Ժողովուրդ». Դատավորները, ում լիազորությունները դադարեցված են, Փաշինյանի կառավարության հետ հաշտության չեն գա
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը ՀՀ-ում լիազորությունները դադարեցրած դատավորների վարույթների մասով նոր փուլ է թեւակոխել։
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած լուրերի համաձայն՝ ՄԻԵԴ-ը գրություն է ուղարկել լիազորությունները դադարեցրած դատավորներին եւ ՀՀ կառավարությանը՝ առաջարկելով հաշտության գալու համար ժամկետ տրամադրել։
Սահմանված ժամկետում, եթե լիազորությունները դադարեցրած դատավորները եւ ՀՀ կառավարությունը հաշտության եզրեր չգտնեն, ապա ՀՀ կառավարությունը պետք է պատասխանի ՄԻԵԴԻ կողմից արդեն իսկ ուղարկված հարցերին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած լուրերի համաձայն՝ հանիրավի պաշտոնազրկված դատավորներից որևէ մեկը չի պատրաստվում հաշտության գնալ Փաշինյանի կառավարության հետ: Եվ, հաշվի առնելով մինչ այս արձանագրված նախադեպերը, ՄԻԵԴ-ը կգնա որոշում կայացնելու, որը ոչ ցանկալի «ապտակ» է լինելու ԲԴԽ-ի եւ ՀՀ կառավարության համար։