«Ժողովուրդ». Տեսչական մարմնի ղեկավարից` Միասնական սոցիալական ծառայության պետ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երեկ՝ երեկոյան, ազատումների եւ նշանակումների ժամ էր։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Աննա Մկրտումյանին ազատել էր առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Մկրտումյանը գործադիրում ավելի յուղալի պաշտոնում է նշանակվելու։ Նրան առաջիկայում նշանակելու են Միասնական սոցիալական ծառայության նորանշանակ պետ, Արսեն Թորոսյանի ընկեր Արտյոմ Սմբատյանի տեղակալի պաշտոնում։
Թորոսյանի կադրային ջարդից հետո կարծես թե թափուր տեղերն արագ-արագ լրացվում են։
Մկրտումյանը տեսչությունում տեղակալ է նշանակվել 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին. օրեր անց կլրանար նրա պաշտոնավարման 2 տարին։
Իսկ ինչ ունեցվածք է հասցրել ձեռք բերել Աննա Մկրտումյանը: 2021 թվականին նա գնել է բնակարան եւ ավտոկայանատեղի Երեւանի Արաբկիր վարչական շրջանում։
2021թվականն այնքան բեղուն է եղել Մկրտումյանի համար, որ նույն տարում, բացի բնակարան եւ ավտոկայանատեղի գնելուց, նա ձեռք է բերել նաեւ 2014 թվականի արտադրության Toyota մակնիշի ավտոմեքենա։
Աննա Մկրտումյանի բանկային հաշիվների մնացորդները կազմել են 2, 325 եվրո եւ գրեթե 1,6 մլն դրամ։ Կանխիկ դրամական միջոցները կազմել են 4,5 մլն դրամ։
Առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնից Մկրտումյանը ստացել է 11 մլն 393 հազար դրամ, որը աշխատանքի վարձատրություն է եղել եւ ամբողջ տարվա միակ եկամուտը։
Ստացված վարկերի եւ փոխառությունների մայր գումարի մնացորդը հաշվետու տարվա դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է 17 մլն 572 հազար դրամ, որը բնակարանի հիփոթեքի մայր գումարի մնացորդն է։
Նրա հանգստի համար ճանապարհածախսը կազմել է 2 մլն դրամ։
Անշարժ գույքը վերանորոգելու համար Աննա Մկրտումյանը հատկացրել է 2,5 մլն դրամ»։
ԱՄՆ‑ն ավելի քան 60 ռազմական ինքնաթիռ է տեղակայել Հորդանանի ռազմակայանում՝ Իրանի հետ լարվածության ֆոնինԿիևը առաջարկել է ԵՄ‑ին օգտագործել Օդեսա‑Բրոդի նավթամուղը «Դրուժբայի» փոխարենՈւկրաինայի նախագահական ընտրությունները կարող են անցկացվել 2026 թվականինԱՄՆ-ի գազային հաջողությունները կարող են հարվածել սեփական տնտեսությանըAxios․ Վաշինգտոնը քննարկում է Իրանի գերագույն առաջնորդի հնարավոր ոչնչացման սցենարըԹրամփը ստորագրել է համաշխարհային 10% մաքսատուրք սահմանելու հրամանագիրՄարդկանց մոտ փոխում են սննդային սովորությունները․ աճում է պատրաստի ուտեստների պահանջարկըՄադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահՀայտարարությունն անցնում է փաստաբանական համայնքի հետ հարաբերությունների ընդունելի սահմաններըԹրամփը մարտի վերջին կայցելի ՉինաստանԲայկալ լճի սառույցի մեջ բեռնատար է ընկելՈւկրաինական ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով Կրասնոդարի երկրամասում տուժած կաՌուսաստանի ՊՆ-ն հրապարակել է մեկ օրվա ընթացքում Ուկրաինայի ԶՈւ կորուստների մասին տվյալներՀնդկաստանում ուժեղացրել են անվտանգության միջոցները ահաբեկչության սպառնալիքի պատճառովՏարածաշրջանային զարգացումներ, ներքաղաքական լարվածություն և Արցախյան օրակարգ (տեսանյութ)Հայաստանում վարելահողերի շուրջ 50%-ը չի մշակվում․ ի՞նչ անել. Տիգրան ԴումիկյանԻշխանությունները սկսել են հպարտանալ նախկինների ստեղծածով, Խոտորյալներից մեկը դարձի եկավ, մնացին 8-ը (տեսանյութ)Իրանի ժողովրդի հետ պետք է խոսել հարգալից լեզվով․ Արաղչի Ուկրաինան պահանջում է խաղաղությունից հետո առաջնագծում եվրոպական ուժերի տեղակայում. ԶելենսկիՄեքսիկայի քաղաքականությունը կայունացնում է իրավիճակը ԱմերիկայումՓորձագետը զգուշացնում է․ սմարթֆոնները շուրջօրյա հետևում են օգտատերերինՈւկրաինայի հակամարտությունը գնում է կարգավորման ճանապարհով․ ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Թաթարստանում՝ Ուկրաինայի սահմանից 1200 կմ հեռու, հայտարարվել է անօդաչու թռչող սարքերի վտանգՍտեփաշինը բացահայտել է Պուտինի խնդրանքը Ելցինին Պարեկային ծառայողները ուժեղացված ծառայության ընթացքում ինքնաձիգներ ու ատրճանակներ են հայտնաբերելԵՄ-ն պատրաստ է աջակցել Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ դիվանագիտական գործընթացինՌուբեն Վարդանյանը ձայնային հաղորդագրություն է թողել Բաքվի դաժան «դատավճռից» հետոԻսրայելի տարածքային ընդլայնումը Մերձավոր Արևելքում ընդունելի կլիներ․ Իսրայելում ԱՄՆ դեսպանԻնչ եղանակ է սպասվումԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մարտի 31-ից ապրիլի 2-ը կայցելի ՉինաստանԱՄՆ առևտրային ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն կարող է բարձրացնել Չինաստանից ներմուծման մաքսատուրքերը«Գարունդ հայերեն է գալիս». Մարագոսը հայերենով շնորհավորում է Մայրենի լեզվի միջազգային օրը (տեսանյութ)Հունգարիան շարունակում է արգելափակել ԵՄ-ի կողմից Ուկրաինային տրամադրվելիք 90 միլիարդ եվրոյի ռազմական վարկըԱՄՆ-ը քննարկում է Իրանի գերագույն առաջնորդի սպանության հնարավորությունըԱՄՆ Գերագույն դատարանի որոշումը համաշխարհային տնտեսության համար դրական ազդեցություն չի ունենա. վերլուծաբանՓետրվարի տաքացումը դեռ գարուն չէ․ մարտի 1-6-ը սպասվում է նորմայից 1-3 աստիճանով ցածր ջերմաստիճանThe Times․ Չարլզ III-ը կաջակցի իր եղբորը գահաժառանգությունից բացառելու որոշմանըԹրամփի նոր մաքսատուրքերը կտևեն 150 օրԻրանը պաշտոնական ազդանշան է ուղարկում ոչ միայն ՄԱԿ-ին, այլև տարածաշրջանի բոլոր երկրներին․ ԶաքարյանՀայաստան այցելած ազգությամբ ադրբեջանցիները ՌԴ քաղաքացիներ էին. ԱԱԾ3 քաղաքներում օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիանԷկոպարեկային ծառայության տեղամասի պետը անսթափ վիճակում վարելու համար զրկվել է վարորդականիցԿսկսվի Վրաստանի և ՀՀ-ի այլ քաղաքների միջև ուղիղ չվերթերի աշխատանքը«ՄԵԳԱ ԹՐԵՅԴ»–ին պատկանող լցակայանում հայտնաբերվել է թերլիցքավորում«Հպարտ եմ, որ Էդուարդի նման որդի ունեմ». Էդուարդ Հարությունյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Ճակատենի դիրքերում. «Փաստ»Խոտորյալներից մեկը դարձի եկավ, մնացին 8-ը. «Հրապարակ»Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ»Պարգևավճար ստացած ղեկավարները պարտադիր պետք է ինքնակրթությամբ զբաղվեն. «Հրապարակ»«Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ»ՔՊ–ում խուճապահար են,. ինչպե՞ս են փակելու վարկերը. «Հրապարակ»