ՀՀ սնանկության դատարանի դատավոր Գարիկ Ավագյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով՝ Անկախության տոնի առթիվ, իրավակարգի ու օրինականության ամրապնդման և դատական իշխանության զարգացման գործում ներդրած ավանդի առթիվ, ՀՀ սնանկության դատարանի դատավորը արժանացել է պետական բարձր պարգևի: Այս մասին  տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով՝ ՀՀ սնանկության դատարանի դատավոր Գարիկ Ավագյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
Մխիթար Գոշի մեդալը շնորհվում է պետական և հասարակական գործունեության, օրինականության ամրապնդման, իրավակարգի պահպանության, ինչպես նաև իրավագիտության ասպարեզներում նշանակալի ծառայությունների համար:
ստորև ներկայացնում ենք դատավոր Գարիկ Ավագյանի կենսագրությունը.
1999 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը:
2001 թվականին ավարտել է նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան, իսկ 2004 թվականին` ասպիրանտուրան:
Աշխատանքային փորձ
2000 թվականից մինչև 2002 թվականն աշխատել է «Էսկո-Կոնցեռն» ՓԲԸ-ում` որպես իրավաբանական բաժնի պետ:
2002 թվականից մինչև 2007 թվականն աշխատել է ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանում՝ որպես դատավորի օգնական։
2003 թվականից մինչև 2005 թվականն աշխատել է Երևանի «Գալիք» համալսարանում՝ որպես դասախոս:
2004 թվականից առ այսօր դասավանդում է Հայաստանում Ֆրանսիական համասարանում, 2013 թվականից դասավանդում է ԵՊՀ-ի իրավաբանական ֆակուլտետում:
2006 թվականից մինչև 2008 թվականն աշխատել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարման ակադեմիայում` որպես դասախոս:
2008 թվականից մինչև 2011 թվականն աշխատել է ՀՀ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր:
2011 թվականից մինչև 2013 թվականն աշխատել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:
2013 թվականից մինչև 2014 թվականն աշխատել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ:
2014 թվականի հուլիսի 26-ից մինչև սեպտեմբերի 23-ն աշխատել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:
2014 թվականի սեպտեմբերի 23-ին նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ:
ՀՀ ԱԺ կողմից 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ի թիվ ՀՕ-34-Ն օրենքի համաձայն շարունակել է պաշտոնավարել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորի պաշտոնում:
ԲԴԽ-31-Ո-75 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի՝ 2018 թվականի օգոստոսի 10-ի հրամանագրով նշանակվել է Սնանկության դատարանի դատավոր:
ԲԴԽ-51-Ո-142 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի՝ 2018 թվականի նոյեմբերի 30-ի հրամանագրով  նշանակվել  է Սնանկության դատարանի նախագահ` երեք տարի ժամկետով: