ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
«Շուստրիներն էլի մնալու են ստվերային դաշտում
«Պարզապես բյուջե են կազմել: Իրականում, երբ խորանում ենք, տեսնում ենք, որ շատ վտանգավոր նախաձեռնություն է: Կառավարությունն այն ծայրից չի սկսել, որից պետք է սկսեր: Կառավարությունը պետք է գնահատեր տնտեսական պոտենցիալը, արդյոք այն մոտ 10 միլիարդ դոլարանոց տնտեսական պոտենցիալն է»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀԱԿ ներկայացուցիչ, տնտեսագետ՝ Վահագն Խաչատրյանը:
Անդրադառնալով բյուջեն 101 միլիարդ դրամով ավելացնելու կառավարության որոշմանը` ՀԱԿ ներկայացուցիչը նշեց, որ այդ գումարը հավաքելու համար հարկավոր է քաղաքական որոշում, թե ումից պետք է հավաքվեն այդ գումարները:
Նրա խոսքերով. «Քաղաքական որոշման համար Սերժ Սարգսյանը պետք է հավաքի օլիգարխներին եւ ասի` վերջ, այսօրվանից աշխատում ենք ինվոյսներով, այսինքն սեւ շուկան պիտի էականորեն կրճատվի: Խաղի կանոնները պիտի փոխվեն: Հիմա կանոնները չեն փոխվում, իսկ գումարները փորձում են ավելացնել: Առաջանում է լուրջ պրոբլեմ, թե ում հաշվին պետք է արվի: Եթե չկա քաղաքական որոշում, հերթական անգամ այդ բեռն ընկնելու է մանր եւ միջին բիզնեսի վրա: Հերթական անգամ այդ մարդիկ ենթարկվելու են ճնշման»։
Նա նշեց նաեւ, որ եթե այդ ավելացման բեռը չի ընկնելու բոլորի, այդ թվում խոշոր տնտեսվարողների վրա, բյուջեն կարելի է շատ վատ գնահատել. «Շուստրիներն էլի մնալու են ստվերային դաշտում: Այս բյուջեն շատ բացասական ազդեցություն կունենա բիզնեսի վրա», եզրակացրեց Վահագն Խաչատրյանը: