ՀՀ ՀՆԱ-ն նախորդ տարվա համեմատ աճել է 7,2%-ով․ Պապոյան Լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 11-րդ բալիկը Ինչ գործի շրջանակներում են Երևանում լայնածավալ խուզարկություններ իրականացվում Ավտովթարից ՊՆ զինծառայող է մահացել․ ավտոմեքենաներ են այրվել․ քրեական նորություններ (տեսանյութ) Այս պահին Երևանում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են իրականացվում ԱՄՆ դեսպանատունը կարևոր հայտարարություն է տարածել Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհուրդը նոր դատավորներ ունի Տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը Բողոքարկման հնարավորություն չտրվեց․ ավտոտնակները քանդվել են առանց նախազգուշացման (տեսանյութ) Թուրքիայի անվտանգությունն ապահովելու համար կձեռնարկենք նաև անդրսահմանային քայլեր. Էրդողան Զելենսկին պատրաստ է փոխզիջման․ Հայցադիմում՝ ընդդեմ Օսիպյանի (տեսանյութ) Արցախյան շարժումը՝ 38 տարի անց․ վերադա՞րձ, թե՞ պատմության ջնջում. Ալեքսանդր Մանասյան (տեսանյութ)
Հարյուրավոր հասցեներում լույս չի լինելու
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11։00-17։00 Վարդանանց փ. 5ա շենք,
11։00-17։00 Սարկավագի փ. 106/1-151/2, 126-128/2, 131/1-131/2, 145-147/1, 147-151, 151-151/4 շենքեր և 79-98, 84/2-106/11 առանձնատներ, Սարկավագի 3 փողոցի առանձնատներ և 2 փողոց 3-40 առանձնատները, Սարկավագի 4-րդ նրբանցքի առանձնատներ և 5-րդ նրբանցք 3-126 առանձնատներ, Սարկավագ 6-րդ նրբանցք 1-21 առանձնատները, թիվ 161, 182 մանկապարտեզներ, Թբիլիսյան խճուղի 33-37 շենքեր, Մելիքյան փ. 5-9 շենքեր և 13-32 առանձնատներ, Պարույր Սևակի փ. 9-11/1 շենքեր,
11։00-17։00 Գերցենի փ. 25 առանձնատուն, Ռուբինյանց փ. 5/14, 27/21 շենքեր և 27/4-27/13, 27/7-27/84, 27/15-27/107 առանձնատներ,
11։00-17։00 Ավան՝ «Աթենք» մսամթերքի շենք, Բուսաբանական փ. 32/2 առանձնատուն,
11:00-17:00 Նորք՝ Ամառանոցային փ. 71, 121 առանձնատներ, Ա․Արմենակյան փ. 50, 50/2, 59, 61, 80, 88, 90/2, 119, 119/1, 121, 121Ա, 121/14, 228, 228/4, 238, 238/1, 239 առանձնատներ, Ա․ Արմենակյան փողոցի անցուղի, Նորքի Այգիներ թաղ․ 231/3, 235, 238, 231, 231/4, 232, 234, 239, 243, 252, 252/4, 287, 293/5 առանձնատներ, ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտ, գիտահետազոտական ինստիտուտ, «Արման-90» և «Նորք» ՍՊԸ-ներ, «Նորք 81» ԼԸ, Եղբայրություն, Քրիստոնեական մշակույթային կենտրոն, «Երևանի Մանկան Տուն» ՊՈԱԿ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Պարսեղովի, Կարապետյան փողոցներ, Բաշինջաղյան 1-ին նրբանցք մասնակի, Բաշինջաղյան փ. 3 շենք, Բաշինջաղյան 1-ին նրբ․ 1, 5, 7 շենքեր, Սիլիկյան թաղ. 6, 7, 10 փողոցներ մասնակի,
10:00-16:00 Շահումյան 16, 17 փողոցներ, Շահումյան 4 փողոց մասնակի, Տիչինայի և Սեբաստիայի փողոցներ մասնակի, Հողագիտական ինստիտուտ, Ծ․Իսակովի պող․ 22 հասցե,
10:00-16:00 Արցախի փ. 73 և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արցախի 63 շենք՝ «Վեդի-Ալկո» ՓԲԸ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Վերին Շենգավիթ 2-րդ փողոցի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Չեխովի փ․ 27, 29, 31, 31/1, 33, 35 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Չեխովի փ․ 36, 38, 40, 42, 44 շենքեր, թիվ 31 դպրոց, Մանանդյան փ․ նրբ․-ի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,