ՔՊ–ում խուճապահար են,. ինչպե՞ս են փակելու վարկերը. «Հրապարակ» Իշխանությունները սկսել են հպարտանալ նախկինների ստեղծածով. «Հրապարակ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Եվրահանձնաժողովը պահանջում է, որ ԵՄ գործարանները 50 անգամ մեծացնեն զենքի արտադրությունը Թրամփի դեմ դատական ​​հայց է ներկայացվել Ինչպիսի եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Հռոմում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում կայանալիք COP17-ի օրակարգային փաստաթղթերը Վաշինգտոնը և Մոսկվան ճնշում են գործադրում Կիևի վրա․ Զելենսկու խոստովանությունը Իմ սրտի մի կտորը. Շուշաննա Թովմասյանի հուզիչ հրապարակումը դստեր հետ Գիտնականները զգուշացնում են ֆիթնես հավելվածների հոգեկան առողջության համար ռիսկերի մասին Եվս մեկ երկիր կոչ է արել իր քաղաքացիներին լքել Իրանը
Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսն արձանագրել է շուրջ 8,5 մլն դիտում. «Փաստ»
Հոկտեմբերի 7-ին մամուլի ասուլիսով հանդես եկավ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Ասուլիսի հիմնական թեմաներն էին, այսպես կոչված, «Թրամփի ուղին»՝ «Զանգեզուրի միջանցքը», և ներքաղաքական իրավիճակը՝ առաջիկա ընտրական գործընթացների համատեքստում։
Թեև ասուլիսին հրավիրվել էին ավելի քիչ թվով լրատվամիջոցներ, քան նախորդ՝ փետրվարի 17-ի մամուլի ասուլիսում (նախագահ Քոչարյանը դա մեկնաբանեց նրանով, որ հնարավոր լինի բոլոր հարցերը հնչեցնել), այդուհանդերձ, ավելի քան 3 ժամ տևած մամուլի ասուլիսը լուսաբանվեց լայնորեն՝ ուղիղ հեռարձակմամբ, ինչպես նաև հատվածաբար։ Նշենք նաև, որ մասնակցող լրատվամիջոցների շարքում կային քաղաքական տարբեր ուղղություններ ներկայացնողներ՝ արմատական ընդդիմադիրից մինչև իշխանական։
«Փաստը», ինչպես նախորդ դեպքերում, մշտադիտարկել է ասուլիսի ամբողջական և ոչ ամբողջական մասերի դիտումները։ Ուսումնասիրել ենք, սակայն, ինչպես նախորդ դեպքում, նույն քանակի լրատվամիջոցներ, լրատվադաշտի ընդամենը մի փոքր մասը։
Եվ այսպես, մեր ուսումնասիրած հարթակներում դիտումների թիվը հասնում է մոտ 8,5 միլիոնի։ Միայն ուղիղ հեռարձակմամբ դիտումների թիվը հասնում է կես միլիոնի։ Երկրորդ նախագահի պաշտոնական սոցհարթակներում, օրինակ՝ տեղադրված տեսանյութերի ընդհանուր դիտումները երեկվա դրությամբ կազմում էին շուրջ 1 մլն 600 հազար, «5-րդ ալիք» հեռուստատեսության սոցէջերում՝ ավելի քան 2,6 մլն, News.am լրատվամիջոցի պաշտոնական հարթակներում՝ 393667, Factor.tv-ում՝ 594623, Hayeli.am-ում՝ 526546 և այլն։
Նախագահ Քոչարյանի՝ այս տարվա փետրվարի 17-ից ի վեր հրապարակային ակտիվությունը ուսումնասիրելով՝ «Փաստը» արձանագրում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի հրապարակային խոսքի հանդեպ հետաքրքրությունը չի նվազում, նույնիսկ ընդհակառակը, ինչը փաստում են դիտումները։ Ապրիլին, օրինակ՝ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել էր «Հայկական համալսարանի» ուսանողների, դասախոսների հետ, պատասխանել նրանց հարցերին։ Համաձայն մեր ուսումնասիրության, այդ հանդիպման դիտումները գերազանցում էին 2,5 միլիոնը։ Այս անգամ՝ արդեն 8,5 մլն, ինչն ինքնին բավականին ուշագրավ է: