Արցախյան շարժումը՝ 38 տարի անց․ վերադա՞րձ, թե՞ պատմության ջնջում. Ալեքսանդր Մանասյան (տեսանյութ) Մեզ ասում էին թուրք, մեր երեխեքին ամենավերջին բառերն էին ասում, ի՞նչ էինք արել իրենց․Հասմիկ Հակոբյան (տեսանյութ) Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան Մհեր Գրիգորյանը և Դանիար Իմանալիևը անդրադարձել են մակրոտնտեսական ցուցանիշներին ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստ է տեղի ունեցել․ ինչ որոշում է կայացվել Աննա Հակոբյանը Տեխասում հանդիպել է վանականների հետ (տեսանյութ) Արթուր Դավթյանը ծնկի վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթին Sagrada Familia. «Սուրբ ընտանիքի տաճարը» (տեսանյութ) Հայաստանը կարող է մասնակցել գազային միջանցքին. Բայրաքթար Անհուսալի վարկերի աջակցության ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է Թրամփը Իրանին տվել է 15 օր.Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են դատախազություն (տեսանյութ) Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 24-ին, 27-ին, 28-ին, 30-ին՝ հարյուրավոր հասցեներում գազ չի լինի
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Նազարբեկյան Գ-1 և Սիլիկյան թաղամասերի գազասպառողների գազամատակարարումը։
Նոր կառուցված գազատարը գործող գազատարին ներմիացման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 17:00-ն, կդադարեցվի Արմավիրի մարզի Հայթաղ, Գեղակերտ, Առատաշեն, Ակնալիճ, Արշալույս, Շահումյան, Դաշտ, Մոնթեավան, Այգեշատ, Ամբերդ բնակավայրերի գազասպառողների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 20:00-ն, կդադարեցվի Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքի (մասնակի) գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 23-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Արարատի մարզի Նոր Խարբերդ բնակավայրի (մասնակի) գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 23-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Չարենցի, Մ․ Չայլախյան, Գ․ Ջահուկյան, Վանի հերոսամարտի փողոցներով պարփակված թաղամասի գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Նոր կառուցված գազատարը գործող գազատարին ներմիացման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 23-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 17:00-ն, կդադարեցվի Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Արտաշար, Զարթոնք, Եղեգնուտ, Արազափ, Վարդանաշեն, Երասխահուն, Մարգարա բնակավայրերի գազասպառողների, «Եղեգնուտ» ՍՊԸ-ի թռչնաֆաբրիկայի, «Մարգարյան և ընկերներ» ԱԳԼՃԿ-ի, «ՎԱՀԱԳՆԱՎ» ՍՊԸ-ի ԱԳԼՃԿ-ի և սեփականատեր Արմեն Արամյանի ջերմոցային տնտեսության գազամատակարարումը։
Պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 31-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի, Թեղուտ, Հաղարծին, Գոշ, Խաչարձան, Աղավնավանք, Հովք բնակավայրերի գազասպառողների, «Աստրոն», «Ա-ՏԵԳ», «ՎՎ-Գազ» «Գոշգազ» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, «Դիլիջան Առողջարան» ՓԲԸ-ի, Դիլիջանի կոմպոզիտորների ստեղծագործական տան, Դիլիջանի թիվ 1, 2, 3, 4, 6 և Հաղարծնի ու Թեղուտի մանկապարտեզների, «Դիլի» ՍՊԸ-ի, «ԻՌ-ՎԻՆԳ» ՍՊԸ-ի, ՆԳՆ ՓԾ Դիլիջանի ՀՓՋ-ի, «Փարադայս Հոթել» ՍՊԸ-ի, Սիմոնյան կրթական հիմնադրամի, ՀՀ ԿԲ Դիլիջանի բոլոր կառույցների, Դիլիջանի միջազգային դպրոցի բոլոր կառույցների, «Վիլա Ռեստ Հաուս» ՍՊԸ-ի, «ԴԻ-ՋԻ-ԷՅՉ Փարթնըրս Գերմանական ՀՁ» ՍՊԸ-ի, «Թուֆենկյան Հոսփթալիթի» ՍՊԸ-ի, «Վերադարձ-1» ՍՊԸ-ի, «Կացարաններ» ՍՊԸ-ի,, «Հայկ և Ռաֆայել» ՍՊԸ-ի, «Դիլի Թաուն» ՍՊԸ-ի, «Անի Պլազա Հոթել» ՍՊԸ-ի, «Գրինվուդ Ռեզիդենս» ՍՊԸ-ի, «Մովսեսյան և փարթնըրս դեվելոպմենթ» ՍՊԸ-ի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ («Վանաձոր-Ալավերդի» DN700 տրամագծով մայրուղային գազատարի կապիտալ նորոգում) իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 31-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Լոռու մարզի Թումանյան քաղաքի, Այգեհատ (Դանուշավան), Օձուն, Ամոջ, Կարմիր Աղեկ, Լորուտ, Մարց, Արևածագ, Արդվի, Հագվի, Դսեղ, Մղարթ, Ծաթեր, Քարինջ, Չկալով, Դեբեդ, Ձորագետավան բնակավայրերի գազասպառողների, «Թուֆենկյան» ՍՊԸ-ի հյուրանոցային համալիրի, «ԱՄԱՐԹ Կենտրոն» ՍՊԸ-ի, «Սարգիս», «Ձաղիձոր» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Գազատարի վերատեղադրման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Վարդանանց և Ազատամարտիկների փողոցների գազասպառողների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ (Արմավիր-Կարմրաշեն DN500 տրամագծով մայրուղային գազատարի կապիտալ նորոգում) իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 29-ին ժամը 09:00-ից մինչև հոկտեմբերի 30-ը ժամը 21:00-ն, կդադարեցվի Արմավիրի մարզի Դալարիկ, Լեռնագոգ, Քարակերտ բնակավայրերի գազասպառողների, «Նորապատ», «ՌՄ Պլազա», «Գոդավար» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, «Երևան Մարմըլեյդ Ինդըսթրիս» ՍՊԸ-ի, «Իջևանի գինու, կոնյակի գործարան» ՓԲԸ-ի, «Կոտայք ՃՇՇ» ՍՊԸ-ի, «Քարակերթի քարաձուլման գործարան» ԲԲԸ-ի, «Էդգար և Վանուշ Հովհաննիսյաններ» ՍՊԸ-ի, սեփականատեր Ռոստամ Սադոյանի, սեփականատեր Քաջիկ Մնացականյանի, սեփականատեր Հովիկ Ասատրյանի, սեփականատեր Արթուր Քեյանի, սեփականատեր Սամվել Մացակյանի, Քարակերտի թիվ 1 և 2 մանկապարտեզների, ՀԱՍԵ Գրիգոր Նարեկացու անվ. հոգևոր մշակույթի կենտրոնի, Դալարիկի Հ. Հովհաննիսյանի անվ. թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ («Այրում» չափիչ հանգույցի ընթացիկ նորոգում) իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 29-ին ժամը 09:00-ից մինչև հոկտեմբերի 30-ը ժամը 21:00-ն, կդադարեցվի Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի, Այրում, Կողբ, Բերդավան, Հաղթանակ, Զորական, Դովեղ, Լճկաձոր, Բագրատաշեն, Պտղավան, Դեղձավան, Դեբեդավան, Արճիս բնակավայրերի գազասպառողների, Լոռու մարզի Շնող, Թեղուտ բնակավայրերի գազասպառողների, «Գազարդի», «Զևս», «Կայծոն», «Դեբետ-1», «Դեբետ-2», «Սպեց» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, «Մասիս Տոբակո» ՍՊԸ-ի, «Լևոն 2» ՍՊԸ-ի, «Հովսեփ-Նարեկ» ՍՊԸ-ի, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի, Բագրատաշենի մաքսատան, «Պլատին» ՍՊԸ-ի, «Զեոլիտ Պրո» ՓԲԸ-ի, «Թումանյանի ՃՇՇՁ» ԲԲԸ-ի, «Արարատ Գիշյան» ԱՁ-ի, «Գրետա Բարսեղյան» ԱՁ-ի, «Ռիմա Վարդումյան» ԱՁ-ի, «Նաիրա Ալեքսանյան» ԱՁ-ի, սեփականատեր Մեխակ Հարությունյանի, սեփականատեր Արփինե Գիշյանի, սեփականատեր Էդիկ Հարությունյանի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 29-ին ժամը 09։30-ից մինչև ժամը 20։00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Նոր Նորք վարչական շրջանի Նորքի 6-րդ զանգվածի բազմաբնակարան շենքերի, հարակից առանձնատների գազասպառողների և հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը:
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 29-ին ժամը 10։00-ից մինչև ժամը 18։00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական վարչական շրջանի Թումանյան, Աբովյան, Պուշկինի փողոցներով և Հյուսիսային պողոտայով պարփակված թաղամասի գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը:
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Սյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքի գազասպառողների գազամատակարարումը:
Պլանային աշխատանքներ («Սևան-Գավառ» DN500 տրամագծով մայրուղային գազատարի նորոգում) իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 28-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 29-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքի, ինչպես նաև Հացառատ և Արծվաքար թաղամասերի, Գեղարքունիք, Լանջաղբյուր, Սարուխան, Գանձակ, Կարմիրգյուղ, Ծաղկաշեն, Նորատուս, Այրիվան, Լճափ, Բերդկունք, Ծովազարդ բնակավայրերի գազասպառողների, Մարտունի քաղաքի, Վաղաշեն, Աստղաձոր, Զոլաքար, Ծովինար, Վարդենիկ, Արծվանիստ, Գեղհովիտ, Մադինա, Ներքին Գետաշեն, Վերին Գետաշեն, Լիճք, Ծակքար, Ծովասար, Ձորագյուղ, Վարդաձոր, Երանոս, Լեռնակերտ բնակավայրերի գազասպառողների, Վարդենիս քաղաքի, Խաչաղբյուր, Լուսակունք, Ծովակ, Կարճաղբյուր, Ակունք, Մեծ Մասրիկ, Լճավան, Մաքենիս, Շատջրեք, Սոտք, Վանեվան, Տորֆավան բնակավայրերի գազասպառողների, «Այլենդ Ֆրուտ», «Գավառտրանս», «Արմ», «Հայկ և Նորիկ», «Նոր Բագրևանդ», «Մարտ Գազ», «Մակվիչ», «Գոգա-Սեդա» ՍՊԸ-ների, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 09։30-ից մինչև հոկտեմբերի 29-ը ժամը 15։00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Էրեբունի վարչական շրջանի Գրիգոր և Սարգիս Գուրզադյանների, Սուվորովի, Լորիս Մելիքյան, Բելինսկու փողոցների (մասնակի), Տիգրան Մեծի պողոտայի թիվ 40-ից մինչև 76, նրբանցքի թիվ 2-ից մինչև 58 բազմաբնակարան շենքերի և հարակից առանձնատների, Բեռնակիրների փողոցի թիվ 47-ից 84 հասցեների առանձնատների, Սասունցի Դավթի փողոցի թիվ 13 բազմաբնակարան շենքի, թիվ 1-ից մինչև 49ա հասցեների առանձնատների, Գլինկայի փողոցի թիվ 2ա, 6, 19, 21, 23 բազմաբնակարան շենքերի, Գլինկայի նրբանցքի, 1-ին նրբանցքի առանձնատների, Աճեմյան փողոցի թիվ 14, 14/1, 14/2, 16, 18, 1-ին նրբանցքի թիվ 4/5 բազմաբնակարան շենքերի, Աճեմյան փողոց թիվ 1-ից մինչև 131 և Աճեմյան փակուղու թիվ 4-ից մինչև 21/1 հասցեների առանձնատների, Երկաթգծի փողոցի թիվ 6, 28, 29, 30, 35 բազմաբնակարան շենքերի, Երկաթգծի 4-րդ բարաքի առանձնատների, Միչուրինի փողոցի բազմաբնակարան շենքերի և առանձնատների, Որմնադիրների փողոցի, նրբանցքի և շարքերի առանձնատների, Խորենացու փողոցի թիվ 209, 211 բազմաբնակարան շենքերի, թիվ 161-ից միչև 239 հասցեների առանձնատների, Սարի Թաղ թաղամասի 7-րդ փողոցի թիվ 67 բազմաբնակարան շենքի, թիվ 1-ին փողոցից մինչև 28-րդ փողոց նրբանցքի առանձնատների, Սարի թաղի 1-ին շարքի թիվ 3/2-ից մինչև 25, 2-րդ շարքի թիվ 31-ից մինչև 36, 3-րդ շարքի թիվ 1-ից մինչև 84, 5-րդ շարքի թիվ 1-ից մինչև 155/4, 6-րդ շարքի թիվ 2-ից մինչև 160, 7-րդ շարքի թիվ 1-ից մինչև 10-ը, 8-րդ շարքի թիվ 1-ից մինչև 135, 9-րդ շարքի թիվ 4-ից մինչև 230, 10-րդ շարքի թիվ 1-ից մինչև 155/4, Դավիթ Բեկի փողոցի թիվ 83/11, 91/25 հասցեների առանձնատների գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը:
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 09:30-ից մինչև հոկտեմբերի 29-ը ժամը 21:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Ա․Խաչատրյան փողոցի թիվ 15, 17, 19, Վաղարշյան փողոցի թիվ 26, Փափազյան փողոցի թիվ 25, 26, 27, 27/1, 29, Էմինի փողոցի թիվ 82, 92/1, 92/2, Ռիգայի փողոցի թիվ 126 բազմաբնակարան շենքերի, ինչպես նաև Էմինի փողոցի թիվ 58-ից 127, Մանուշյան փողոցի թիվ 36-ից 113, Այգեկցու փողոցի թիվ 32-ից 106 հասցեների առանձնատների գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 09։30-ից մինչև ժամը 20։00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի Գ․Հովսեփյան փողոցի թիվ 24/30, 24/33, 56/6, 56/7, 24/3, 24/2 բազմաբնակարան շենքերի և հարակից առանձնատների, 7-րդ փողոցի թիվ 116/4 բազմաբնակարան շենքի և հարակից առանձնատների, Դավիթ Բեկի փողոցի (մասնակի) առանձնատների գազասպառողների գազամատակարարումը:
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 10։30-ից մինչև ժամը 19։00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Բուսաբանական, Էմինեսկու, Ռադիշչևի 1-ին և 2-րդ փողոցների գազասպառողների գազամատակարարումը:
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 09:30-ից մինչև ժամը 19:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Ուլնեցու, Բաբայան, Ազատության, Վարշավյան, Ա․Տիգրանյան, Վրթանես Փափազյան փողոցներով պարփակված թաղամասի գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի Չարենցի և Կոստանյան փողոցների գազասպառողների գազամատակարարումը։
Պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 27-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 28-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Սյունիքի մարզի Շաղատ, Բալաք, Անգեղակոթ, Մուցք, Սառնակունք, Ծղուկ, Գորայք, Սպանդարյան բնակավայրերի գազասպառողների, «Նորաշ», «Ս․Կ․ Կազ» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, «Բորիսովկա» ՍՊԸ-ի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Ձմռան նախապատրաստական, պլանային աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 27-ին ժամը 09:00-ից մինչև ժամը 21:00-ն, կդադարեցվի Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Չարենցի, Մ․ Չայլախյան, Գ․ Ջահուկյան, Վանի հերոսամարտի փողոցներով պարփակված թաղամասի գազասպառողների, հարակից տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։