Թրամփը Իրանին տվել է 15 օր.Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են դատախազություն (տեսանյութ) Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ) Կասեցվել է «Էվրի Դեյ» ՓԲԸ-ին պատկանող խմելու ջրի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը ԱՄՆ-ը Թեհրանին չի խնդրել հրաժարվել ուրանի հարստացումից․ Իրանի ԱԳՆ Շիրակի մարզում կրկին կին է ձերբակալվել. Իրավապաշտպան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Politico. ԱՄՆ-ն կարձագանքի եվրոպական զենքի շուկա մուտք գործելու հնարավոր սահմանափակումներին 35-ամյա ուղևորը իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել էր կաշառել պարեկներին (տեսանյութ) Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Քաղաքացիներն ահազանգում են, որ դեկտեմբեր և հունվար ամիսներին էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են կրկնակի, եռակի․ Գառնիկ Դանիելյան Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետեւողականությամբ նպատակադրված եւ հաջողությամբ խաբեն. Արմեն Աշոտյան Միայն մեր ղեկավարությունն է, որը առանձնացրել է գերիների ազատ արձակման հարցը խաղաղության գործընթացից. ադրբեջանագետ
ԲՏԱ նախարարությունում ընդունել են Արևելյան հարևանության և Թուրքիայի հարցերով տնօրենին
Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և Արևելյան հարևանության գլխավոր տնօրինության Արևելյան հարևանության և Թուրքիայի հարցերով տնօրեն Էդրիեն Կիրալիի  գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր: Անդրարդարձ է կատարվել կիբեռանվտանգության և թվային կապակցվածության ոլորտներում համագործակցության զարգացման հնարավոր ուղիներին։ Կողմերն ընդգծել են այս ուղղությունների կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունության, տնտեսական համագործակցության և տեխնոլոգիական առաջընթացի խթան:
Գևորգ Մանթաշյանը բարձր է գնահատել ԵՄ-ի հետ արդյունավետ համագործակցությունը՝ առանձնացնելով կիբեռանվտանգության և թվային ենթակառուցվածքների զարգացման շրջանակում իրականացվող համատեղ ծրագրերը։ Նրա խոսքով՝ Հայաստանը պատրաստ է առավել ակտիվորեն ներգրավվել այդ նախաձեռնություններում՝ նպաստելով համատեղ բարեփոխումների և նորարարությունների իրականացմանը։
Պատվիրակությունն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել և ընդլայնել համագործակցությունը՝ նպաստելու ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև կայուն թվային տնտեսության ձևավորմանն ու զարգացմանը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են փոխադարձ հետաքրքրվածությունը՝ զարգացնելու EU4Innovation, EU4Digital և այլ ընթացիկ համագործակցության շրջանակում գործընկերային հարաբերությունները և խորացնելու համագործակցությունը տեխնոլոգիական ոլորտում՝ նոր համատեղ ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացման շրջանակում։