Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ
Բելառուսը նոր օրենքով ՀԱՊԿ երկրների դեմ ագրեսիան կհամարի իր դեմ ուղղված ռազմական սպառնալիք
Բելառուսի ռազմական սպառնալիքների ցանկում փոփոխություններ են կատարվել՝ ներառելով կետ, որը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետության դեմ «զինված ագրեսիայի ակտը» հավասարեցնում է հանրապետությանը սպառնացող ռազմական սպառնալիքի հետ։ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ստորագրել է համապատասխան օրենքը, հաղորդում է «Կոմերսանտը»։
Ռազմական անվտանգության և պաշտպանության մասին օրենսդրության մեջ փոփոխություններ են կատարվել, իսկ փաստաթուղթը հրապարակվել է ազգային իրավական պորտալում։
Օրենքը սահմանում է, որ Բելառուսի զինված պաշտպանությունը կարող է իրականացվել զինված ուժերի կողմից ինչպես ինքնուրույն, այնպես էլ հանրապետության դաշնակից երկրների հետ համատեղ։
Զինված ուժերի խնդիրներում ներառվել է պատրաստականություն՝ վերացնելու այն ճգնաժամային իրավիճակները, որոնք «ունակ են հանգեցնելու զինված հակամարտությունների սանձազերծմանը» Բելառուսում կամ դաշնակից երկրների տարածքում։ Նաև նախատեսվում է ՀՕՊ-ի՝ «որպես Միութենական պետության միասնական մարտական պաշտպանական համակարգի» կատարելագործումը։
Նոյեմբերին պարոն Լուկաշենկոն ասել էր, որ ՀԱՊԿ-ի արևմտյան թևում աճում են ռազմական ռիսկերն ու սպառնալիքները։ Նրա կարծիքով՝ Բելառուսում «իրավիճակը նման է պաշարված ամրոցի»։ Դեկտեմբերին ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովը ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարի մասին օրենք է ընդունել։