Միջազգային մեծ վերադասավորում․ միջուկային գործարքներ, վերջնագրեր և փակվող դռներ (տեսանյութ) Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի գլոբալ մաքսատուրքերը Պետք է կանխել Փաշինյանի 3-րդ անգամ ընտրվելը, ինչպես եղավ Սերժ Սարգսյանի պարագայում. Անի Սամսոնյան (տեսանյութ) Բյուրավանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կատարվել է Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածություն Մահացել է Ճամբարակի առողջության կենտրոնի տնօրեն, վիրաբույժ Արմենակ Մելքումյանը Մարտի սկզբին ջերմաստիճանը նորմայից ցածր կլինի․ հարկ է խուսափել ծառերի վաղ էտումից ՀՀ ՀՆԱ-ն նախորդ տարվա համեմատ աճել է 7,2%-ով․ Պապոյան Լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 11-րդ բալիկը Ինչ գործի շրջանակներում են Երևանում լայնածավալ խուզարկություններ իրականացվում Ավտովթարից ՊՆ զինծառայող է մահացել․ ավտոմեքենաներ են այրվել․ քրեական նորություններ (տեսանյութ) Այս պահին Երևանում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են իրականացվում
Խոստանում են «խժռել» Հայաստանի քաղաքացիների ազատ ընտրության իրավունքը. «Փաստ»
Եվրամիությունն այլևս անթաքույց ոչ միայն միջամտում է Հայաստանի ներքին գործերին, այլև պաշտոնապես հայտարարում է, որ Հայաստանի քաղաքացիներին ոչ մի դեպքում թույլ չի տա, որ ազատ ընտրություն կատարեն: Ու սա ոչ թե գրոտեսկ է, այլ...
Դատեք ինքներդ. ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալասը ԵՄ ԱԳ նախարարների «նախաճաշային» հանդիպմանն ընդառաջ հայտարարել է. «Հայաստանը մեզանից օգնություն է խնդրել՝ արտաքին միջամտությունը կանխելու համար»: Նա նաև հավելել է. «Մենք կխոսենք, թե ինչով կարող ենք նրանց օգնել այդ հարցում»:
Զուտ տրամաբանական առումով աբսուրդային պատկեր է ստացվում. Փաշինյանի իշխանությունը խնդրում է ԵՄ-ին, որպեսզի այն միջամտի Հայաստանի ներքին գործերին (ընտրություններին), որպեսզի... արտաքին միջամտություն չլինի: Այսինքն, այդ նախաճաշին ԵՄ-ի երկայացուցիչները, Փաշինյանի իշխանության ներկայացուցչի մասնակցությամբ, պատկերավոր ասած՝ խոստանում են «խժռել» Հայաստանի քաղաքացիների՝ ազատ ընտրության իրավունքը: Մյուս կողմից՝ աբսուրդային են «արտաքին միջամտության» սպառնալիքի մասին հայտարարությունները, որոնք չունեն և որևէ փաստարկված հիմք: Հայաստանն, այնուամենայնիվ, Մոլդովան չէ: Ճիշտ է, ԵՄ-ն ու Փաշինյանի իշխանությունը շատ են ցանկանում Հայաստանում մոլդովական «ընտրություններ» բեմադրել: Այսինքն, անել այնպիսի «ընտրություններ», որտեղ բոլոր ընդդիմադիրները կա՛մ բանտարկված են, կա՛մ արգելված:
Չնայած... Հայաստանի դեպքում, կարծես, ավելի հեռուն են ուզում գնալ: Ու փորձագետները նկատում են, որ արդեն թիրախային նպատակը Հայաստանը ոչ թե «մոլդովական պարի» տակ ֆռռացնելն է, այլ ուկրաինական «գոպակի»: Կարճ ասած՝ Հայաստանը տանում են դեպի ուկրաինացում, առնվազն՝ ցանկանում են տանել: Ու, մեծ հաշվով, սա նշանակում է, որ Հայաստանը դրված է ստրկական արտաքին կառավարման տակ: Ըստ որում՝ բաժնեմասերով, իսկ բաժնետերերն էլ Բրյուսելը, Անկարան ու Բաքուն են:
Ի դեպ, մի պահ պատկերացրեք, թե հիմա «գրանտային» ամբողջ «քաղհասարակությունը» ինչ աղմուկ կդներ, եթե հանկարծ ու հանկարծ ԵԱՏՄ որևէ ներկայացուցիչ հայտարարեր, թե մի 5 միլիոն դոլար են հատկացնելու, որպեսզի առաջիկա ընտրություններին ընդառաջ Հայաստանը դիմակայի արտաքին միջամտություններին: Պատկերացրեցի՞ք: Իհարկե, կարծում ենք՝ այդ հավանական աղմուկից նույնիսկ ականջները փակեցիք: Բայց, այ, երբ Եվրամիությունն է բացեիբաց հայտարարում, որ պատրաստ է ուղղակիորեն միջամտել Հայաստանի ներքին գործերին, ընդհուպ՝ ընտրական պրոցեսին, դա արդեն... «թույլատրելի» է: