«Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու Վարորդը բախվել է հողաթմբերին, քարերին․ վիրավոր կա
Ռուսաստանում դատարանը երկարաձգել է ադրբեջանական համայնքի անդամների նախնական կալանքը
Եկատերինբուրգի դատարանը երկարաձգել է աղմկահարույց սպանություններ կատարելու մեջ մեղադրվող ադրբեջանական համայնքի երեք անդամների նախնական կալանքը, հաղորդում է «Комсомольская правда»-ն։
Ազիզ Աբասովը, Շահին Լալաևը և Ախլիման Գյանջիևը մեղադրվում են Ռուսաստանի քրեական օրենսգրքի 33-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 105-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «з» և «ж» կետերով. «մի խումբ անձանց կողմից նախնական դավադրությամբ կատարված սպանություն, պատվերով սպանություն, վարձու սպանության փորձ»։
Նախնական կալանքը երկարաձգվել է մինչև 2026 թվականի մարտի 29-ը։ Դատարանի որոշումը դեռևս օրինական ուժի մեջ չի մտել։ Կողմերը երեք օր ունեն այն բողոքարկելու համար, հաղորդել են Սվերդլովսկի մարզային դատարանի մամուլի ծառայությունից։
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի օգոստոսի 2-ին էթնիկ խմբավորման առաջնորդ Շահին Շիխլինսկին ձերբակալվել է և մեղադրվել է Ռուսաստանի քրեական օրենսգրքի երկու հոդվածներով։ Նա իրեն մեղավոր չի ճանաչել։ Նրա որդին՝ Մուտվալի Շիխլինսկին, ավելի վաղ ձերբակալվել էր Ազգային գվարդիայի սպայի վրա հարձակման համար։