Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Փաստաբանը` Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին Զելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Դպրոցի նկատմամբ հարուցվել և իրականացվել է վարչական վարույթ․ տնօրենին տրվել է կարգադրագիր Ռուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահին Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեն անդրադարձել է Արմավիրի մարզում իրականացվող խուզարկություններին
Երևան համայնքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել են թվով 459 գովազդ
Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում Երևանի հասարակական կարգի պահպանության գլխավոր պատասխանատու Ավետիք Բաբայանը ներկայացրել է մայրաքաղաքի վարչական տարածքում իրականացված աշխատանքները՝ ապօրինի կրպակների ապամոնտաժման, ինքնակամ տեղադրված գովազդների օրենսդրությամբ սահմանված չափորոշիչներին համապատասխանեցման կամ ապամոնտաժման, ինչպես նաև առանց թույլտվության տեղադրված գովազդային վահանակների ապամոնտաժման ուղղությամբ։
Հաշվետու ժամանակահատվածում Երևան համայնքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել են թվով 459 գովազդ, այդ թվում՝ 159 ցանցային և 302 վահանակներ։ Նշեմ նաև, որ Աջապնյակ վարչական շրջանի կողմից ապամոնտաժվել է թվով մեկ վագոն-տնակ և չորս այլ շինություններ, իսկ Արաբկիր վարչական շրջանի կողմից՝ թվով երկու կրպակ։
Նախորդ ժամանակահատվածի հետ համեմատական անցկացնելով՝ նշեմ, որ ապամոնտաժված գովազդների թիվը նվազել է 367-ով, իսկ ապամոնտաժված կրպակների և այլ շինությունների թիվը՝ 15-ով։
Միաժամանակ տեղեկացնում եմ նաև, որ 2025 թվականի ընթացքում Երևան քաղաքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել է հաստատված չափորոշիչներին չհամապատասխանող թվով 5699 գովազդ, մասնավորապես՝ ցանցային կազմակերպություններին պատկանող թվով 886, փոքր և միջին կազմակերպություններին պատկանող՝ թվով 4833 գովազդ, ինչպես նաև մեծ տեղեկատվական դաշտով թվով 79 վահանակներ։