Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Փաստաբանը` Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին Զելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Դպրոցի նկատմամբ հարուցվել և իրականացվել է վարչական վարույթ․ տնօրենին տրվել է կարգադրագիր Ռուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահին Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ)
Ժամանակավորապես կդադարեցվի մի շարք հասցեների էլեկտրամատակարարումը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11։00-17։00 Մաշտոցի պողոտա 49, 51 շենքեր, Լեոյի փողոց 20-101 առանձնատներ, Կոնդ թաղամաս 53-99 առանձնատներ, Նար-Դոսի փողոց 48-75 առանձնատներ, Ռոստոմի փողոց 20-33 առանձնատներ, Եր․ Քոչարի փողոց 21/1, 23, 23/7, 25, 27, 28 շենքեր, Զավարյան փողոց 57/19 շենք և 20-55 առաձնատներ, Զավարյան փողոց 57/19 հասցե, Տոլստոյի փողոց 8-64 առանձնատներ,
11:00-17:00 Ռուբինյանց փողոց 2/1-6 շենքեր, Գոգոլի փողոց 3-5 շենքեր, Քանաքեռ 2 փողոց 67/3 և 6 փողոց 1-32 առանձնատներ, Քանաքեռ 6 փողոց 1-ին նրբանցք 2 առանձնատներ և 7 փողոց 1-34 առանձնատներ, թիվ 117 դպրոց, Թբիլիսյան փողոց 1-22/1, 15, 15/1 շենքեր և 9/10, 9/11, 13/6 առանձնատուն, Պերճ Զեյթունցյան փողոց 19-74 առանձնատներ,Ֆանարջյան փողոց 5/1-28 առանձնատներ, Հասրաթյան փողոց 80 շենք,
11:00-17:00 Ավան՝ Աճառյան փողոց 2/1, 44 շենքեր, «Վիվա Արմենիա», «Թիմ Տելեկոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, «ՀայԲիզնեսբանկ» ընկերություն, «Վեոլիա ջուր» ՓԲԸ, «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն» և «Կախվածությունների բուժման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ-ներ, «Հարվալ ինժեներինգ» ԲԲԸ, «Հողշինմոնիթորինգ» ՊՈԱԿ, «Սալմագ», «Զիգի Ռեսուրսիս», «Ֆորա», «Գոլդ պետրոլ», «ՀՍՌ Ֆարինա», «Ճանշիննախագիծ ինստիտուտ» և «Էլդորադո» ՍՊԸ-ներ, «Կոմանդոս» ընկերություն, ՀՀ ԱԱԾ վարչության շենք, Քարի եւ սիլիկատների գիտահետազոտական ինստիտուտ, «Ակվատուս» խանութ սրահներ, հարակից տարածքների առանձնատներ և ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Ծարավ Աղբյուրի փողոց 5-20/1 առանձնատներ,
10:00-16:00 Մարգարյան փողոց 2-րդ նրբանցք 6 շենք,
10:00-14:00 Նոր Նորքի 2-րդ զանգված՝ Մոլդովական փողոց 39/37 շենք, Մոլդովական փողոց 41/55, 41/24 առանձնատներ և հարակից տարածքների առանձնատներ, Բագրևանդ թաղամասի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Մոլդովական փողոց 21/22, 23/24 շենքեր, Գայի պողոտա 19/20 շենք, «Այքան Քոմ» ՍՊԸ, «Հայկ -57» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Վարդաշեն 5, 7, 9 փողոցների առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Տիգրան Մեծի պող. 40 շենք 1-3 մուտքեր և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Արցախ թաղամասի առանձնատներ, Նոր Արեշի 15 փողոց 3, 5, 9, 7 շենքեր, Նոր Արեշի 17 փողոց առանձնատներ, Նոր Արեշ 4 փողոցի առանձնատներ; 15 փողոցի առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Ապարան քաղաք մասնակի,
11:00-12:00 Մասիս քաղաք՝ Նոր և 3րդ թաղամասեր մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Շիրազի, Հանրապետության, Արարատյան, Ազատամարտիկների, Երիտասարդական, Շիրազի փողոցներ մասնակի, Կենտրոնական հրապարակին կից տարածք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Քաղաքապետարան, «Թիմ Տելեկոմ» ընկերության շենք, թիվ 2 դպրոց, Հիվանդանոց ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մարմարաշեն գյուղ մասնակի,