ՈՒՂԻՂ․ «ՀայաՔվեն» ազդարարում է ընտրություններին մասնակցելու մասին․ ինչ է սպասվում Արևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներ Վենս. ԱՄՆ-ը կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն Սա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար Աֆեյան Հայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի 2026 թ. առաջնության լավագույն մարզիկները Զելենսկի. ԱՄՆ-ն մերժել է Կիևին Եվրոպայում Patriot հրթիռներ արտադրելու թույլտվություն տալը Ավստրիայում եմ՝ Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ խառնաշփոթը չի կարող չեղարկել Աստծո պատրաստած նպատակակետը Վատիկանը չի մասնակցի Խաղաղության խորհրդի աշխատանքներին Հայաստանն ու ՄԹ-ն շարունակում են խորացնել համագործակցությունը կիբեռպաշտպանության ոլորտում Միրզոյանն ու Կուպմանը քննարկել են ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործում առկա դինամիկան Amnesty International-ը Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը արդարադատության նկատմամբ ծաղր է որակել 11.3 միլիոն դրամի վնաս․ «Ագարակ» մաքսակետի բաժնի պետը, տեղակալը և տեսուչը կկանգնեն դատարանի առաջ
Ո՞վ է Նիկոլայ Մլադենովը․ դիվանագետը, որին վստահվել է Գազայի «զինաթափման» ծրագիրը
ԱՄՆ-ի կողմից գործարկված Գազայի հրադադարի «երկրորդ փուլի» շրջանակում առանցքային դեր է ստանձնել նախկին ՄԱԿ-ի հատուկ ներկայացուցիչ, բուլղարացի դիվանագետ Նիկոլայ Մլադենովը։ Ինչպես գրում է Al Jazeera-ն, նա նշանակվել է Վաշինգտոնի նախաձեռնած «Խաղաղության խորհրդի» գլխավոր տնօրեն և ուղարկվել Կահիրե՝ պաղեստինյան խմբավորումների ղեկավարների հետ բանակցելու համար։ Մլադենովի մանդատը ենթադրում է ՀԱՄԱՍ-ի իշխանությունից անցում դեպի տեխնոկրատական վարչակազմ՝ Պաղեստինի ինքնավարության նախկին փոխնախարար Ալի Շաաթի ղեկավարությամբ։
53-ամյա Մլադենովը 2015–2020 թվականներին զբաղեցրել է ՄԱԿ-ի գլխավոր բանագնացի պաշտոնը Մերձավոր Արևելքում և համարվել է գործիչ, ով կապի ուղիներ ունի բոլոր կողմերի հետ։ Սակայն այժմ նրա առաքելությունը առավել վտանգավոր է․ ԱՄՆ-ի մշակած ծրագրում հստակ նշվում է «ոչ լիազորված բոլոր ուժերի զինաթափումը», ինչը փաստացի վերաբերում է ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական թևին՝ այն պայմաններում, երբ Իսրայելը շարունակում է վերահսկել Գազայի տարածքի զգալի մասը։ Մլադենովը պետք է միաժամանակ համակարգի կառավարման նոր մոդելը և բանակցի այն ուժերի հետ, որոնց զինաթափումն իրեն է վստահված։
Քննադատները նշում են, որ Մլադենովի «տեխնոկրատական» մոտեցումը կարող է չհամապատասխանել Գազայի աղետալի իրականությանը, որտեղ բնակչությունը ապրում է ավերակների ու հումանիտար շրջափակման պայմաններում։ Բացի այդ, նրա վերջին տարիների գործունեությունը՝ կապված Աբրահամյան համաձայնագրերի աջակցման հետ, կարող է թուլացնել վստահությունը պաղեստինյան հասարակության շրջանում։ Այդուհանդերձ, ԱՄՆ-ը և նրա տարածաշրջանային դաշնակիցները հենց Մլադենովին են դիտարկում որպես այն գործիչը, ով պետք է կյանքի կոչի Գազայի հետպատերազմյան կառավարման ամենաբարդ և վիճահարույց ծրագիրը։
ՈՒՂԻՂ․ «ՀայաՔվեն» ազդարարում է ընտրություններին մասնակցելու մասին․ ինչ է սպասվումԱրևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներՎենս. ԱՄՆ-ը կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն Ժնևում Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև ձեռք է բերվել փոխըմբռնում հիմնական սկզբունքների շուրջՍա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար ԱֆեյանՀայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի 2026 թ. առաջնության լավագույն մարզիկներըԶելենսկի. ԱՄՆ-ն մերժել է Կիևին Եվրոպայում Patriot հրթիռներ արտադրելու թույլտվություն տալըԱվստրիայում եմ՝ Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ խառնաշփոթը չի կարող չեղարկել Աստծո պատրաստած նպատակակետըՎատիկանը չի մասնակցի Խաղաղության խորհրդի աշխատանքներին Ուիթկոֆը հայտարարել է Ժնևում Ուկրաինայի հարցով բանակցություններում էական առաջընթացի մասինՀայաստանն ու ՄԹ-ն շարունակում են խորացնել համագործակցությունը կիբեռպաշտպանության ոլորտումՄիրզոյանն ու Կուպմանը քննարկել են ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործում առկա դինամիկանAmnesty International-ը Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը արդարադատության նկատմամբ ծաղր է որակել11.3 միլիոն դրամի վնաս․ «Ագարակ» մաքսակետի բաժնի պետը, տեղակալը և տեսուչը կկանգնեն դատարանի առաջՀայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին․ «Հրապարակ» 2025-ին ավելի քան 75 հազար գրանցում․ Պետռեգիստրի գործակալության հաշվետվությունը ներկայացվել է նախարարինՈսկու գինը նվազել էՆյու Յորքի եկեղեցում պայթյուն է որոտացել․ կան տուժածներՎենս. ԱՄՆ-ը թույլ չի տա Իրանին ձեռք բերել միջուկային զենքՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն բեռնատարների համարՍպասվում են հաճելի հանդիպումներ, հնարավոր են նոր ծանոթություններ․ օրվա աստղագուշակ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆԱմենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Համայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ կամավոր հանձնվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերքԿոտայքի մարզում բախվել են «Hyundai Elantra»-ն ու «BMW»-ն. կա վիրավորԱյսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան«Ժողովուրդ». Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել«Հրապարակ». Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնելՔոչարյանի թիմից ովքեր ցուցակի առաջնային տեղերում կլինեն. «Հրապարակ»Ղալումյանների ստացած ձայներին կասկածում են․ «Հրապարակ»ՔՊ-ական պատգամավորներից շատերը խոր ընկճախտի մեջ են հայտնվել. «Հրապարակ»Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը. «Իրավունք»Արամ Սարգսյանը՝ տրոյական ձիու կերպարում. նա կարծում է, որ իշխանությունը «քցում» է իրենց. «Հրապարակ»Չի բացառվում, որ Մանկավարժական համալսարանում պաշտոնավարող անձինք հայտնվեն իրավապահների տեսադաշտումԹարիք Ռահմանը ստանձնել է Բանգլադեշի վարչապետի պաշտոնը Բեյրութում տաքսու վարորդները փակել են փողոցները բենզինի գների բարձրացման պատճառով Ռազմական փորձագետների գնահատմամբ՝ Էստոնիայի էներգահամակարգը խոցելի է սահմանափակ հարվածների դեպքումԳագիկ Սուրենյանն ավետել է գարնան գալուստը Ժողովուրդը թույլ չի տա «հանձնել» Դոնբասը․ ԶելենսկիԻրանի գերագույն առաջնորդը արձագանքել է ԱՄՆ-ի սպառնալիքներին Վերջին տարիներին ամենաշահավետ ներդրումը եղել է ոսկինՄակրոնը առավոտյան վազքի է դուրս եկել Հնդկաստանում Ձմեռային ՕԽ․ Ադելիա Պետրոսյանի արդյունքը՝ կարճ ծրագրումՄենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ Կրեմլը սպառնում է պատասխան քայլերով՝ ռուսական նավերի առգրավման պատճառովԵկեղեցին հալածող իշխանությունը դիմադրության ուժեղ պատասխան կստանա․ Տեր Սերոբ Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը քննարկել է Լիբանանում ստեղծված իրավիճակը 60-ամյա տղամարդը կասկածվում է կնոջը 120 տղամարդու «վաճառելու» մեջՌԴ ՊՆ․ Ղրիմի վրա հարձակման փորձի ժամանակ խոցվել են ուկրաինական անօդաչուներԲռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ Լուկաշենկո