Թրամփի նոր մաքսատուրքերը կտևեն 150 օր Իրանը պաշտոնական ազդանշան է ուղարկում ոչ միայն ՄԱԿ-ին, այլև տարածաշրջանի բոլոր երկրներին․ Զաքարյան Հայաստան այցելած ազգությամբ ադրբեջանցիները ՌԴ քաղաքացիներ էին. ԱԱԾ Էկոպարեկային ծառայության տեղամասի պետը անսթափ վիճակում վարելու համար զրկվել է վարորդականից «ՄԵԳԱ ԹՐԵՅԴ»–ին պատկանող լցակայանում հայտնաբերվել է թերլիցքավորում Խոտորյալներից մեկը դարձի եկավ, մնացին 8-ը. «Հրապարակ» ՔՊ–ում խուճապահար են,. ինչպե՞ս են փակելու վարկերը. «Հրապարակ» Իշխանությունները սկսել են հպարտանալ նախկինների ստեղծածով. «Հրապարակ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Եվրահանձնաժողովը պահանջում է, որ ԵՄ գործարանները 50 անգամ մեծացնեն զենքի արտադրությունը Թրամփի դեմ դատական ​​հայց է ներկայացվել
Ձեր պարզ, համեստ  մարդկային կեցվածքն ու ներկայությունը նաև սովորեցնում  են՝ ինչպես ապրել․ Անդրեասյանը՝ Մանսուրյանին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում ներկա են եղել «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» համերգին՝ նվիրված անվանի կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի ծննդյան օրվան։ Այս մասին հայտնում է նախարարությունը։
Համերգային ծրագիրը մեկնարկել է ՀՀ օրհներգով՝ ի նշանավորումն Հայաստանի Հանրապետության բանակի օրվա։ Նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ողջույնի խոսքում շնորհավորել է ՀՀ զինված ուժերի 34-րդ տարեդարձը և մաեստրո Մանսուրյանի 87-ամյակը՝ շեշտելով, որ նա մեր ամենասիրված արվեստի գործիչներից է։
«Մեզանից յուրաքանչյուրը մաեստրոյի երաժշտության հետ ունի հոգևոր և հուզական կապ,  նրա ստեղծագործությունները հարազատ են բոլորիս, քանի որ դրանց երևէջները մեզ ուղեկցել են կյանքի տարբեր իրավիճակներում, և սա Մանսուրյանի արվեստի հզոր  և միավորող ուժն է։ Հազվադեպ  երևույթ է, երբ հանճարեղ արվեստն ու մարդկային պարզությունը մեկտեղվում են։
Սիրելի՛ մաեստրո, այս համատեղումը Ձեր դեպքում իրողություն է, որի համար ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել։ Ձեր պարզ, համեստ  մարդկային կեցվածքն ու ներկայությունը նաև սովորեցնում  են՝ ինչպես ապրել՝ թողնելով մեծագույն ժառանգություն»,- Մանսուրյանին ուղղված շնորհավորանքի խոսքում նշել է նախարարը։
Նա նաև տեղեկացրել է՝ պետության աջակցությամբ վերանորոգվում է Արթիկի Տիգրան Մանսուրյանի անվան  մշակույթի կենտրոնը, որը հնարավորություն կտա ձևավորել տաղանդավոր երեխաների բացահայտման և դրսևորման  նոր հարթակ։
«Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» համերգային ծրագրում հնչել են Տիգրան Մանսուրյանի՝ հայկական կինոնկարների և թատերական ներկայացումների համար գրված երաժշտությունները՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ՝ գեղարվեստական ղեկավար՝ Սերգեյ Սմբատյան, համերգի դիրիժոր՝ Տիրան Նիկողոսյան։
Համերգն անցկացվել է ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ. ծրագրի գործընկեր՝  Հայաստանի կինոյի հիմնադրամ։
Թրամփի նոր մաքսատուրքերը կտևեն 150 օրԻրանը պաշտոնական ազդանշան է ուղարկում ոչ միայն ՄԱԿ-ին, այլև տարածաշրջանի բոլոր երկրներին․ ԶաքարյանՀայաստան այցելած ազգությամբ ադրբեջանցիները ՌԴ քաղաքացիներ էին. ԱԱԾ3 քաղաքներում օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիանԷկոպարեկային ծառայության տեղամասի պետը անսթափ վիճակում վարելու համար զրկվել է վարորդականիցԿսկսվի Վրաստանի և ՀՀ-ի այլ քաղաքների միջև ուղիղ չվերթերի աշխատանքը«ՄԵԳԱ ԹՐԵՅԴ»–ին պատկանող լցակայանում հայտնաբերվել է թերլիցքավորում«Հպարտ եմ, որ Էդուարդի նման որդի ունեմ». Էդուարդ Հարությունյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Ճակատենի դիրքերում. «Փաստ»Խոտորյալներից մեկը դարձի եկավ, մնացին 8-ը. «Հրապարակ»Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ»Պարգևավճար ստացած ղեկավարները պարտադիր պետք է ինքնակրթությամբ զբաղվեն. «Հրապարակ»«Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ»ՔՊ–ում խուճապահար են,. ինչպե՞ս են փակելու վարկերը. «Հրապարակ»Իշխանությունները սկսել են հպարտանալ նախկինների ստեղծածով. «Հրապարակ»«Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ»Ո՞ր դեպքում ՔԿՀ ծառայողը հավելավճար ստանալու իրավունք ձեռք չի բերի. նախագիծ. «Փաստ»Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ»Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ»Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ»Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ»Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Եվրահանձնաժողովը պահանջում է, որ ԵՄ գործարանները 50 անգամ մեծացնեն զենքի արտադրությունը Թրամփի դեմ դատական ​​հայց է ներկայացվելՄոր կողմից լքված փոքրիկ Փանչը նոր ընտանիք է գտել (լուսանկարներ)Ինչպիսի եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինՀռոմում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում կայանալիք COP17-ի օրակարգային փաստաթղթերը Վաշինգտոնը և Մոսկվան ճնշում են գործադրում Կիևի վրա․ Զելենսկու խոստովանությունըԻմ սրտի մի կտորը. Շուշաննա Թովմասյանի հուզիչ հրապարակումը դստեր հետ Գիտնականները զգուշացնում են ֆիթնես հավելվածների հոգեկան առողջության համար ռիսկերի մասինԵվս մեկ երկիր կոչ է արել իր քաղաքացիներին լքել ԻրանըԹուրքիայում ձերբակալել են գերմանական Deutsche Welle-ի լրագրողին Գյումրիում 4-5 հոգի մեքենայից իջնելով՝ դանակահարել են կանգառում կանգնած երիտասարդի. «Առավոտ»Դատավորների այս որոշումները ծանր հետևանքների են բերել․ Արա ԶորհաբյանԱչքի ցանցաթաղանթի անոթային կառուցվածքը կապված է կյանքի տևողության հետ. ԳիտնականներՄաքսատուրքերի վերաբերյալ Գերագույն դատարանի որոշումը հիասթափեցնող է․ ԹրամփՀայաստանի և Զիմբաբվեի միջև քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացվելՈւրախ եմ, որ Աննան հազարավոր կիլոմետրեր կտրեց. ՓաշինյանՎահան Հովհաննիսյանի 70-ամյակին նվիրված հուշ-երեկոն՝ լուսանկարներով Հայաստան այցելած ադրբեջանցիները լքել են երկիրը «Բագրատաշեն» անցման կետով․ ԱԱԾՆիկո՛լ, UNESCO–ն ո՞ւր է․ Աշոտյան (տեսանյութ)Պարզվել է Աջափնյակում մեկ անձի սպանություն, ինչպես նաև 7 անձանց նկատմամբ սպանության փորձ կատարած անձի ինքնությունը Վեհափառը և ՀՅԴ ղեկավար կազմը քննարկել են իշխանության կողմից իրականացվող հակաեկեղեցական գործողություններըԵրևանում վթար է եղել․ մոպեդավարը հիվանդանոցում է Նիկոլ Փաշինյանի ընտրազանգվածն անցնում է Վարդան Ղուկասյանի կողմը․ նախընտրական դիտարկումներ (տեսանյութ)Տարեվերջին պարտքի գումարն արդեն իսկ ճշգրտվել է․ ՏԿԵՆՄիջազգային մեծ վերադասավորում․ միջուկային գործարքներ, վերջնագրեր և փակվող դռներ (տեսանյութ) Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի գլոբալ մաքսատուրքերըՊետք է կանխել Փաշինյանի 3-րդ անգամ ընտրվելը, ինչպես եղավ Սերժ Սարգսյանի պարագայում. Անի Սամսոնյան (տեսանյութ) Բյուրավանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կատարվել է Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածություն