Ադրբեջանցիները շրջում են Երևանում և մարզերում՝ հրապարակելով տեսանյութեր Համացանցում տարածվել է Երևանում հնչած կրակոցների տեսանյութը 1 զոհ, 10 վիրավոր․ Ինչ է հայտնի Երևանում հնչած կրակոցների դեպքից «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ) Նոր մանրամասներ՝ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցներից. կա զոհ, երեքի վիճակը ծայրահեղ ծանր է Կփոխի՞ արդյոք դատարանը Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոցը Իտալիայում ձնահոսքի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել Թռիչք՝ դեպի Վաշինգտոն. Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել Եղնիկը վերադարձվել է վայրի բնություն. ԲԸՏՄ Շվեյցարիան հայտարարել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների նոր փուլ անցկացնելու իր պատրաստակամության մասին Հունգարիան դադարեցրել է դիզելային վառելիքի մատակարարումը Ուկրաինային Կրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներ
Մինչև 2019-ի հունվարի 1 ծնված 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ոչինչ չի փոխվել․ Արցախի տեղեկատվական շտաբ
Արցախի տեղեկատվական շտաբը ի պատասխան ծնելիության և բազմազավակության խթանման ծրագրի վերաբերյալ բազմիցս բարձրացված հարցերի հայտարարություն է տարածել․
«Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից իրականացվող պետական նպաստների, ծնելիության և բազմազավակության խթանման միջոցառումների ծրագրով, մինչև 2019 թվականի հունվարի 1-ը ծնված յուրաքանչյուր երրորդ և հաջորդ երեխային հասանելիք գումարը, որպես ավանդ ներդրված էր «Արցախբանկ» ՓԲԸ-ում, և մինչև երեխայի 18 տարին լրանալը բանկը վճարում է ավանդի տոկոսները: Ծրագրում կատարված փոփոխությունների համաձայն 2019 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծնված յուրաքանչյուր երրորդ և հաջորդ երեխային հասանելիք գումարի վճարման պարտավորությունը ստանձնել էր Արցախի Հանրապետությունը: Տարբերակված մոտեցումից խուսափելու համար պետության կողմից 2019 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծնված շահառուների համար ավանդի տոկոսների չափով սահմանվել է նպաստ:
2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ը ադրբեջանի կողմից սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների հետևանքով Արցախի Հանրապետության հայաթափման հետ միաժամանակ Հայաստանի Հանրապետության կողմից սառեցվել են Արցախի Հանրապետության անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները: Բյուջեի և ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով Արցախի Հանրապետությունը զրկվել է իր ստանձնած պարտավորությունները կատարելու հնարավորությունից:
Ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ մինչև 2019 թվականի հունվարի 1-ը ծնված յուրաքանչյուր երրորդ և հաջորդ երեխայի համար որևէ բան չի փոխվել՝ ավանդը ներդրված է բանկում, ստանում է ավանդի տոկոսները, իսկ 2019 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծնված երեխաները զրկված են ավանդ ունենալու և նպաստ ստանալու հնարավորությունից:
Արցախահայերի բռնի տեղահանությունից անմիջապես հետո խնդիրը բանավոր և գրավոր բազմիցս ներկայացվել է ՀՀ կառավարությանը, սակայն մինչև օրս որևէ արձագանք չկա խնդրի լուծման և առաջացած սոցիալական անհավասարության հաղթահարման գործում»:
Մեծ Բրիտանիայում հայտարարել են՝ Ուկրաինան հակված է զիջումների գնալ բանակցություններումԿուբայի ԱԳ նախարարը ԱՄՆ-ին մեղադրել է միջազգային իրավունքի խախտման մեջԶԼՄ-ների տվյալներով՝ Զելենսկու գրասենյակը փորձել է համոզել Զալուժնիին չհրապարակել քննադատական հարցազրույցըԱդրբեջանցիները շրջում են Երևանում և մարզերում՝ հրապարակելով տեսանյութեր Համացանցում տարածվել է Երևանում հնչած կրակոցների տեսանյութը Հայտնի է դարձել Սեդոկովայի թիմի արձագանքը նրա դեմ ներկայացված հայցինԱՄՆ-ում Թրամփին անվանել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների «գլխավոր խոչընդոտը»1 զոհ, 10 վիրավոր․ Ինչ է հայտնի Երևանում հնչած կրակոցների դեպքիցՆոր ռուսական ինքնաթիռը կփորձարկեն ծայրահեղ սառնամանիքներումԸնձառյուծը և առյուծը նույն օրվա մեջ հարձակվել են մարդկանց վրա«Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)Մակրոնը ՆԱՏՕ-ն համեմատել է «սպինալ գորտի» հետՈւկրաինան Արևմուտքի համար միայն ռազմաբազա է. ՄեդվեդչուկՆոր մանրամասներ՝ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցներից. կա զոհ, երեքի վիճակը ծայրահեղ ծանր էՊենտագոնը ծրագրում է օգտագործել կոմերցիոն արբանյակներ տիեզերական վերահսկողության համարԱՄՆ-ն Մեդինսկու վերաբերյալ բացահայտել է փաստ, որը նյարդայնացնում է ՈւկրաինայինԿփոխի՞ արդյոք դատարանը Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոցը Ադրբեջանցի կինը միլիոնավոր արժողությամբ զարդերով բռնել է օդանավակայանումԻտալիայում ձնահոսքի հետևանքով երեք մարդ է զոհվելԵվրոպան խաղաղություն չի ուզում՝ Կիևին զենք տրամադրելու իր հայտարարություններով. ԶախարովաՈւկրաինայում հայտարարել են Ռուսաստանի հետ նոր հանդիպման պայմանավորվածության մասինԹռիչք՝ դեպի Վաշինգտոն. Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակելՋոնսոնը քննադատել է ԱՄՆ-ի վերաբերյալ եվրոպացիների հայտարարություններըNYT-ը հայտնել է, որ Պուտինը վստահ է Ռուսաստանի հաղթանակին ՈւկրաինայումՀունգարիան Ուկրաինային մեղադրել է էներգետիկ «շանտաժի» մեջԲացահայտվել են Ժնևում Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունների նոր մանրամասներԵղնիկը վերադարձվել է վայրի բնություն. ԲԸՏՄ Լեհաստանում հայտարարել են ռուսական «Վերբա»-ի նկատմամբ հաղթանակի մասինՄակրոնը ազատ խոսքը անվանել է «լիակատար հիմարություն»Գերմանիան չի նախատեսում ինքնուրույն միջուկային սպառազինություն ձեռք բերել. ՄերցՇվեյցարիան հայտարարել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների նոր փուլ անցկացնելու իր պատրաստակամության մասինՀաշվարկվել են Ռուսաստանի եկամուտները պարենային արտահանումիցՈւիթկոֆը հայտարարել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցություններում առաջընթացի մասինՀունգարիան դադարեցրել է դիզելային վառելիքի մատակարարումը ՈւկրաինայինՌուսաստանում արձագանքել են Լուկաշենկոյի դեմ սահմանված պատժամիջոցներինՀայտնի է դարձել ԱՄՆ-ի գաղտնի բանակցությունների մասինՊուտինը Կրեմլում կընդունի Կուբայի ԱԳ նախարարին Հռոմի պապը մերժել է ԹրամփինԿրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներԶելենսկին հանձնարարել է Ժնևում հանդիպում կազմակերպել Պուտինի հետԱրշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների վերաբերյալ ասուլիս կկայանաՈւկրաինական պատժամիջոցների պատճառները Լուկաշենկոյի դեմ կապել են Մինսկ–Վաշինգտոն հարաբերությունների հետ ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել․ Վենս. Մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց ժողովը (տեսանյութ)Գերմանիան վերագնահատում է վեցերորդ սերնդի կործանիչի անհրաժեշտությունըՀղիության ընթացքում ծխելը կարող է մեծացնել երեխաների հիպերտոնիայի վտանգըNASA-ն հայտարարել է Լուսնի հրթիռի փորձարկման նոր ամսաթիվըՓեզեշքիան. Իրանը վճռական է Ռուսաստանի հետ գործընկերության համաձայնագիրը կյանքի կոչելու հարցումԱՄՆ Արդարադատության նախարարությունը «ռուսական միջամտության» վերաբերյալ նոր փաստաթղթեր է պահանջելԷջմիածնի բնակչի տանը ալկոհոլային կեղծ խմիչքներ են հայտնաբերվել․ բացահայտումՌուսաստանը հայտարարել է Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտներին հասցված հարվածների մասին