Գիտնականները պարզել են, թե ինչպիսի քայլվածք է «բացահայտում» ինքնավստահ տղամարդուն Գիտնականները գտել են շագանակագեղձի քաղցկեղի գեները «անջատելու» միջոց Կապ է հայտնաբերվել մազերի մոխրագույնացման և մաշկի քաղցկեղի առաջացման ռիսկի միջև Հայաստանի բալանսավորման արտաքին քաղաքականության հիմքում դրված են ՀՀ ինքնիշխանության սկզբունքները․ Միրզոյան Գիտնականները հարաբերություններում հոգեոպաթիայի թաքնված նշան են հայտնաբերել Ավստրիայում ՀՀ դեսպանը Վերներ Ֆասլաբենդին է ներկայացրել տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգը և TRIPP նախագիծը «Լույսը վառի´ր». Լավ հայրիկը (տեսանյութ) Պարզվել է Աջափնյակում զինված միջադեպի հետևանքով մահացածի և 7 վիրավորների ինքնությունը Մարթա Կոսը նախատեսում է այս տարի այցելել Ադրբեջան և Հայաստան Այնթապ գյուղում լողավազանի դիմաց 5 հոգով ծեծի են ենթարկել երիտասարդներին․ վիրավորներ կան «Արմենիա» ԲԿ-ից բերման են ենթարկվում Աջափնյակ վարչական շրջանի կրակոցների մասնակիցները Ջուր հավաքեք․ տասնյակ հասցեներում վաղը ջուր չի լինելու
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Էդգար Բալոյանի որոշմամբ ստեղծված քննչական խմբի ղեկավար, հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ Դավիթ Մուրադխանյանի կողմից նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում քննիչները համագործակցելով ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության՝ վարչության պետ, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Վարդանյանի, Երևանի քրեական վարչության ծառայողների՝ վարչության պետ Հայկ Հարությունյանի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ օպերատիվ վարչության պետ Խորեն Բարխոյանի, Մաշտոցի բաժնի պետ Դավիթ Ավագյանի, Մաշտոցի բաժնի պետի տեղակալ Գևորգ Պողոսյանի գլխավորությամբ պարզել են այսօր, փետրվարի 18-ին, Աբելյան փողոցում մարտաֆիլմ հիշեցնող «ռազբորկայի» մասնակից վիրավորների և մահացածի ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է՝ մահացածը Երևանի բնակիչ 45-ամյա Արսեն Վարդանյանն է, վիրավորներն են՝ Երևանի բնակիչներ 39-ամյա Էդգար Ենոքյանը, 18-ամյա Ներսես Սահակյանը, 42-ամյա Հայկ Աբելյանը, Շիրակի մարզի բնակիչ 31-ամյա Ստեփան Մկրտչյանը, Երևանի բնակիչներ 24-ամյա Արմեն Հակոբյանը, 32-ամյա Դավիթ Զաքարյանը և 41-ամյա Գագիկ Սարգսյանը։
Մասնակից մյուս անձանց ինքնությունները այս պահին պարզվում են։
Armlur.am-ի տեղեկությունների համաձայն՝ Աջափնյակում հնչած աղմկահարույց կրակոցների հետեւանքով սպանված 45-ամյա Արսեն Վարդանյանն է։ Վերջինս ռեստորանում էր երգում։
ԲՐԻԿՍ-ի երկիրը ցանկանում է ներմուծել ռուսական գազԳիտնականները պարզել են, թե ինչպիսի քայլվածք է «բացահայտում» ինքնավստահ տղամարդունԳիտնականները գտել են շագանակագեղձի քաղցկեղի գեները «անջատելու» միջոցԱնտարկտիդայի ջրերում առաջին անգամ նկարահանել են խոշոր շնաձուկԿապ է հայտնաբերվել մազերի մոխրագույնացման և մաշկի քաղցկեղի առաջացման ռիսկի միջևՀայաստանի բալանսավորման արտաքին քաղաքականության հիմքում դրված են ՀՀ ինքնիշխանության սկզբունքները․ Միրզոյան Ռուսաստանում ոչ տեղին են անվանել Խրուշչովի ծոռնուհու հայտարարությունը Ղրիմի մասինՓարիզում ռումբի ահազանգից հետո տարհանվել է «France Unbowed» կուսակցության գրասենյակը Գիտնականները հարաբերություններում հոգեոպաթիայի թաքնված նշան են հայտնաբերելԱվստրիայում ՀՀ դեսպանը Վերներ Ֆասլաբենդին է ներկայացրել տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգը և TRIPP նախագիծը «Լույսը վառի´ր». Լավ հայրիկը (տեսանյութ) Զելենսկու հայտարարություններում «մտահոգիչ» դետալ են տեսելՊարզվել է Աջափնյակում զինված միջադեպի հետևանքով մահացածի և 7 վիրավորների ինքնությունը Աջափնյակում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ Մարթա Կոսը նախատեսում է այս տարի այցելել Ադրբեջան և ՀայաստանՈւկրաինայում մեկնաբանել են ԶՈւ հնարավոր նոր հարձակման ծրագրերըԱյնթապ գյուղում լողավազանի դիմաց 5 հոգով ծեծի են ենթարկել երիտասարդներին․ վիրավորներ կան «Արմենիա» ԲԿ-ից բերման են ենթարկվում Աջափնյակ վարչական շրջանի կրակոցների մասնակիցները Քաղաքագետը գնահատել է Ժնևում անցկացված ռուս-ուկրաինական բանակցությունների ընթացքըԿերպարանափոխված Գլյուկոզան խոսել է պլաստիկ վիրահատություն անելու մասինՋուր հավաքեք․ տասնյակ հասցեներում վաղը ջուր չի լինելու Նաոմի Քեմփբելը նոր կերպարով հայտնվել է Elle-ի շապիկինՀայաստանի և Հունաստանի նախագահները քննարկել են սահմանների բացման և տնտեսական ապաշրջափակման վերաբերյալՉպլանավորված այցս դեղատուն էր․ Ավանեսյանը հետևել է էլեկտրոնային դեղատոմսի սպասարկման, դեղի բացթողնման ընթացքին Բացահայտվել է Ալցհեյմերի հիվանդության թաքնված պատճառներից մեկըՏաքսու վարորդը գողացել է ուրիշի ինքնությունը՝ հարկեր չվճարելու համարԱլիևը ժամանել է ՎաշինգտոնԻնչպես են սկսվել կրակոցները. բացառիկ տեսագրություն. 40 տղաների հանդիպումը (տեսանյութ)Հունաստանում Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Անհայտ զինվորի հուշահամալիր (տեսանյութ) Վրաց-ռուսական սահման տանող ճանապարհը փակ է Զախարովան զարմացել է խոսքի ազատության մասին Մակրոնի հայտարարությունիցՉինաստանում ներկայացրել են ամերիկյան V-Bat-ին նմանվող անօդաչու սարքԴոնալդ Թրամփը ուղերձով կդիմի ԱՄՆ Կոնգրեսին Աշոցքի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում․ ինչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին Մարգարիտա Սիմոնյանը արձագանքել է արտաքին տեսքի քննադատությանըԶվարճալի միջադեպ՝ Վահագն Խաչատուրյանի մասնակցությամբ (տեսանյութ)Արև, ավազ ու դատարկ լողափեր․ Թրամփի նավթային ճնշումը խեղդում է Կուբայի տուրիզմըՎենգրիան դադարեցրել է դիզելային վառելիքի մատակարարումը ՈւկրաինաՀնդկաստանի համալսարանը քննադատության է արժանացել՝ չինական ռոբոտը սեփական աշխատանք ներկայացնելու համար Վիրավորներից մեկը Գագիկ Բեգլարյանի ծանոթն է. նա եկել է հիվանդանոց․ News.am Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ Խաչատուրյանը Հունաստանում կարևորել է փոխադարձ վստահության վրա հիմնված գործընկերությունը Ֆինլանդիայի վարչապետը գնահատել է ԵՄ-Հնդկաստան առևտրային համաձայնագիրըՌուսաստանում բանկային ավանդների ծավալը հասել է 65,2 տրիլիոն ռուբլուՄայրաքաղաքային տրանսպորտը կաշխատի մինչև 00:30-նՎահագն Խաչատուրյանին պարգևատրել են Հունաստանում (տեսանյութ)ՆԱՏՕ-ն սկսել է այս տարվա ամենախոշոր զորավարժությունները առանց ԱՄՆ-ի մասնակցությանՌուս պատգամավորն անդրադարձել է Պուտին–Զելենսկի հնարավոր հանդիպմանը14 ժամ ջուր չի լինիՌուսաստանում սկսել են կրճատել նավթային հորատումը