Վիճաբանություն և ծեծկռտուք Երևանում՝ ՝ «Ռոյալ Երևան» ռեստորանի դիմաց․ կան ձերբակալվածներ Ամբերդ գյուղի բնակչի տան տանիքում և նկուղում թմրամիջոց է հայտնաբերվել Ինչ պետք է անել բնակապահովման պետական աջակցության ծրագրին դիմած և մերժված քաղաքացիները Պարգեւավճարների ֆոնդի 20 տոկոսը՝ շարքայիններին, 80-ը՝ վերնախավին. «Հրապարակ» Ի՞նչ փոխարժեքներ են սահմանվել այսօր Այսօր ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրն է Փետրվարի 19-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօր Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» Ով կլինի ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին կինը. կուսակցությունում տհաճ իրավիճակ է ստեղծվել. «Ժողովուրդ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Իսրայելում բերման են ենթարկել Թաքեր Կարլսոնին
Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ»
Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին Փետրվարի 9-ին՝ հրամանագրի ուժի մեջ մտնելուց ընդամենը երկու օր անց, Սյունիքի մարզպետը որոշում է ստորագրել՝ մարզի բնակիչներին ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու վերաբերյալ։ Քրեական օրենսգրքի համաձայն՝ ընտրակաշառքի հանցագործության համար համար կարող է սպառնալ մինչև 10 տարվա ազատազրկում։ Այս պահի դրությամբ իրավապահ մարմինները դեռևս պաշտոնական որոշում չեն կայացրել՝ գործով քրեական վարույթ նախաձեռնելու վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ  Վահագն Խաչատուրյանը փետրվարի 6-ին ստորագրել է հերթական խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին հրամանագիրը, որը ուժի մեջ է մտել փետրվարի 7-ից։ Նախընտրական շրջանի պաշտոնական մեկնարկից հետո իրավապահ մարմինները հայտարարել էին քաղաքական դերակատարների հայտարարությունների և գործողությունների «համապարփակ մշտադիտարկում» իրականացնելու մասին։ Մշտադիտարկման նպատակն է պարզել՝ արդյոք խախտվում են Քրեական օրենսգրքի այն դրույթները, որոնք այս ժամանակահատվածում արգելում են աջակցությունների բաժանումը, ինչը կարող է գնահատվել որպես ընտրակաշառք։
Հիշեցնենք նաև, որ 2021 թվականի ընտրությունների ընթացքում այն ժամանակ ընդդիմադիր Առուշ Առուշանյանը՝ Գորիսի քաղաքապետը, դատապարտվել էր նմանատիպ արարքի համար։ Այդ դեպքում դրամական օգնության տրամադրումը իրավապահների կողմից մեկնաբանվել էր որպես ընտրակաշառք, և նրա նկատմամբ կիրառվել էր քրեական պատասխանատվություն։ Ներկայիս դեպքը տեղի է ունենում նույն իրավական շրջանակներում և ժամանակագրական համատեքստում, ինչը փորձության է ենթարկում իշխանությունների հայտարարությունը՝ բոլոր քաղաքական դերակատարների նկատմամբ օրենքի հավասար կիրառման վերաբերյալ։
Վիճաբանություն և ծեծկռտուք Երևանում՝ ՝ «Ռոյալ Երևան» ռեստորանի դիմաց․ կան ձերբակալվածներԱմբերդ գյուղի բնակչի տան տանիքում և նկուղում թմրամիջոց է հայտնաբերվելԻնչ պետք է անել բնակապահովման պետական աջակցության ծրագրին դիմած և մերժված քաղաքացիներըՊարգեւավճարների ֆոնդի 20 տոկոսը՝ շարքայիններին, 80-ը՝ վերնախավին. «Հրապարակ»«Ժորժս աստվածային տղա է, նա ինձ վերևից հսկում է, ամենադժվար պահերին ինձ ծանր վիճակից հանում». սերժանտ Ժորժ Գևորգյանն անմահացել է նոյեմբերի 2-ին Ճարտարում. «Փաստ»Ի՞նչ փոխարժեքներ են սահմանվել այսօրՄի շարք փոփոխություններ՝ ԶՈՒ կարիքների համար գնումների գործընթացում. «Փաստ»Այսօր ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրն է Աշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ»Փետրվարի 19-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրԸնտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ»«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանը ՔՊ–ում ձայներ ստացել է իր չեզոք եւ հավասարակշիռ կեցվածքի համարՍարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ»«Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ»Ով կլինի ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին կինը. կուսակցությունում տհաճ իրավիճակ է ստեղծվել. «Ժողովուրդ»Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ»Հայկ Կոնջորյանի եղբոր դեմ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել. «Ժողովուրդ»«Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ»Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու. «Ժողովուրդ»Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ»Ո՞վ կփոխարինի Հրայր Թովմասյանին. անուններ են շրջանառվում. «Հրապարակ»ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ»Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ»Տաթևիկ Ադումյանը Միլանից լուսանկարներ է հրապարակել Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի գործողության հավանականությունը հասել է 90 տոկոսի Իսրայելում բերման են ենթարկել Թաքեր Կարլսոնին Փաշինյանը ժամանեց Վաշինգտոն (տեսանյութ)Լույս չի լինելուՌուսաստանում առաջարկել են լնդերի ամրացման նոր մեթոդ առանց վիրահատությանՆոր ավտոմոբիլային հարկը կարող է միլիարդավոր ռուբլի բերել պետության բյուջեԲՐԻԿՍ-ի երկիրը ցանկանում է ներմուծել ռուսական գազԳիտնականները պարզել են, թե ինչպիսի քայլվածք է «բացահայտում» ինքնավստահ տղամարդունԳիտնականները գտել են շագանակագեղձի քաղցկեղի գեները «անջատելու» միջոցԱնտարկտիդայի ջրերում առաջին անգամ նկարահանել են խոշոր շնաձուկԿապ է հայտնաբերվել մազերի մոխրագույնացման և մաշկի քաղցկեղի առաջացման ռիսկի միջևՀայաստանի բալանսավորման արտաքին քաղաքականության հիմքում դրված են ՀՀ ինքնիշխանության սկզբունքները․ Միրզոյան Ռուսաստանում ոչ տեղին են անվանել Խրուշչովի ծոռնուհու հայտարարությունը Ղրիմի մասինՓարիզում ռումբի ահազանգից հետո տարհանվել է «France Unbowed» կուսակցության գրասենյակը Գիտնականները հարաբերություններում հոգեոպաթիայի թաքնված նշան են հայտնաբերելԱվստրիայում ՀՀ դեսպանը Վերներ Ֆասլաբենդին է ներկայացրել տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգը և TRIPP նախագիծը «Լույսը վառի´ր». Լավ հայրիկը (տեսանյութ) Զելենսկու հայտարարություններում «մտահոգիչ» դետալ են տեսելՊարզվել է Աջափնյակում զինված միջադեպի հետևանքով մահացածի և 7 վիրավորների ինքնությունը Աջափնյակում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ Մարթա Կոսը նախատեսում է այս տարի այցելել Ադրբեջան և ՀայաստանՈւկրաինայում մեկնաբանել են ԶՈւ հնարավոր նոր հարձակման ծրագրերըԱյնթապ գյուղում լողավազանի դիմաց 5 հոգով ծեծի են ենթարկել երիտասարդներին․ վիրավորներ կան «Արմենիա» ԲԿ-ից բերման են ենթարկվում Աջափնյակ վարչական շրջանի կրակոցների մասնակիցները Քաղաքագետը գնահատել է Ժնևում անցկացված ռուս-ուկրաինական բանակցությունների ընթացքըԿերպարանափոխված Գլյուկոզան խոսել է պլաստիկ վիրահատություն անելու մասին