Կարծում եմ՝ Փաշինյանը և Ալիևը ընկերներ են դարձել․ Թրամփ Վառելիքի գները կնվազեն․ խոստանում է ՄՍՇՊ հանձնաժողովը Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց Փաշինյանն անտեղյա՞կ էր, երբ «հանցագործին» նշանակում էր ոստիկանապետ. Ժաննա Ալեքսանյան (տեսանյութ) Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակը Ձեր ամեն քվեն Փաշինյանին՝ իրականացումն է «Արեւմտյան Ադրբեջան» ծրագրի.Սուրենյանցը զգուշացնում է (տեսանյութ) Սուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ) Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսով Նոր նշանակում Քննչական կոմիտեում Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը. Գառնիկ Դանիելյան
Սուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ)
Հարցազրույցներ
««Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին »  նախաձեռնության շարժիչը դարձավ Ադրբեջանի նախագահի վերջին հարցազրույցը Իլհամ Ալիևի կողմից տրված France 24 հեռուստաընկերությանը՝ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում։ Ալիևը հերթական անգամ խոսում էր ադրբեջանցիների «վերադարձի իրավունքի» մասին։ Մենք արդեն մեկ անգամ անտեսել ենք վտանգի ազդանշանները՝ չհավատալով, որ Արցախում հայ չի կարող չմնալ։ Արդյունքում ունեցանք հայաթափված Արցախ։ Նույն կերպ այսօր չի կարելի թերագնահատել վերադարձի օրակարգը» ,-
Euromedia24-ի հետ զրույցում հայտարարել է  «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։
Սուրենյանցը նաև նշեց, որ երեկ ՄԱԿ-ին ուղղված նամակում ներկայացվել են մի քանի հիմնարար պահանջներ։ Նախ՝ ակնկալվել է գնահատական Ադրբեջանի կողմից իրականացվող օկուպացիոն քաղաքականությանը, երկրորդ՝ առաջարկվել է «վերադարձի» ծրագիրը դիտարկել որպես ժողովրդագրական էքսպանսիայի փորձ։ Երրորդ՝ կոչ է արվել ոչ միայն քաղաքական գնահատական տալ Ադրբեջանի ագրեսիվ հռետորաբանությանը, այլ նաև քննարկել համապատասխան հակաքայլերի հնարավորությունը։
Ինչ վերաբերվում է « Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին » նախաձեռնության  առաջիկա անելիքներին՝ Սուրենյանցը նշում է  նախատեսվում են երեք ուղղությամբ․ աշխատանքներ տանել․
«Առաջինը՝ հանրային իրազեկում Հայաստանի ներսում՝ քննարկումներ, կլոր սեղաններ, սեմինարներ, հարցազրույցներ։ Երկրորդը՝ հետևողական աշխատանք միջազգային կառույցների և փորձագիտական հանրության հետ՝ այդ թվում նաև Եվրամիության և այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում։ Երրորդը՝ հումանիտար խնդիրների բարձրաձայնում, մասնավորապես՝ հայ ռազմագերիների հարցը և միջազգային կառույցների ներգրավվածությունը»։
Սուրենյանցը նաև ընդգծում է՝ « Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին » նախաձեռնության  նպատակը ներքաղաքական դիվիդենտներ շահելը չէ, այլ վտանգի կանխարգելումը և ազգային կոնսոլիդացիայի ձևավորումը։
Զրուցակիցը նաև շեշտեց, որ « Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին »  նախաձեռնությունն արդեն իսկ հանրության կողմից լայն արձագանք է ստացել, մարդկանց կողմից հետաքրքրվածությունը մեծ է․
«Երեկվա մեր ակցիայից հետո ես հստակ զգացի, որ հասարակության տարբեր շերտերում թեման լայն և բուռն արձագանք է ստացել։ Անձնական նամակներով բազմաթիվ արձագանքներ  եմ ստացել  մարդկանց կողմից, բացի այդ ակցիան զգալի ուշադրության արժանացավ նաև լրատվամիջոցների կողմից։
Այս ամենը հիմք է տալիս ենթադրելու, որ խոսքը նեղ քաղաքական նախաձեռնության մասին չէ։ Սա, եթե կուզեք, վերկուսակցական, նույնիսկ ազգային նշանակության գաղափար է, որի շուրջ հնարավոր է լայն համախմբում»,-ասաց Սուրենյանցը:
Շվեդիան Ուկրաինային կտրամադրի 1.42 միլիարդ դոլարի նոր ռազմական օգնությունԿարծում եմ՝ Փաշինյանը և Ալիևը ընկերներ են դարձել․ ԹրամփՌուսաստանում երեխաների թիվը համեմատվել է ԱՄՆ-ի, Չինաստանի և ԽՍՀՄ-ի հետԱՄՆ-ում գրանցվել է առևտրային դեֆիցիտի ռեկորդային աճ՝ այն գերազանցել է 901 միլիարդ դոլարըՆավթը թանկացել է՝ Օրմուզի նեղուցի հնարավոր փակման մտավախությունների ֆոնինԲացահայտվել են «Կրասնոպոլ-Մ2» բարձր ճշգրտության արկի հիմնական առավելություններըՎաշինգտոնում մեկնարկում է «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստըՈւկրաինան և Մոլդովան իրենց ինքնիշխանությունը փոխանցել են Արևմուտքին. Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախարարՈւկրաինայի հակամարտությունը շարունակում է զարգանալ ԱՄՆ-ի ռազմական մատակարարումների պայմաններում. ԶախարովաՊուտինը մեդալով է պարգևատրել Մոսկվայի սիմֆոնիկ նվագախմբի հիմնադիր Գայանե Շիլաջյանին Ալիևն ու Փաշինյանը զրուցել են Վաշինգտոնում (տեսանյութ)Ղազախստանը ձգտում է զարգացնել բազմակողմ գործընկերություն ԱՄՆ-ի հետՎառելիքի գները կնվազեն․ խոստանում է ՄՍՇՊ հանձնաժողովըԻգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեցՈւկրաինայի հետ բանակցությունները դեռ հանրայնացման փուլում չեն. Պեսկով Փաշինյանն անտեղյա՞կ էր, երբ «հանցագործին» նշանակում էր ոստիկանապետ. Ժաննա Ալեքսանյան (տեսանյութ)Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակըՌուսաստանի և Սաուդյան Արաբիայի դիվանագիտական կապերի 100-ամյակը հատուկ նշանակություն ունի. ՄատվիենկոԴերիպասկա. «Սամոլյոտի» փրկությունը կարող է միլիարդավոր կորուստներ բերել տնտեսությանըԲլիթների և ալկոհոլի համադրությունը վտանգավոր է լյարդի համար . բժիշկՉինաստանը փորձում է չեզոքացնել Թրամփի մաքսատուրքերը՝ խորացնելով իր դերը համաշխարհային առևտրումՁեր ամեն քվեն Փաշինյանին՝ իրականացումն է «Արեւմտյան Ադրբեջան» ծրագրի.Սուրենյանցը զգուշացնում է (տեսանյութ)Կայա Կալլասը ԵՄ երկրներին ներկայացրել է պահանջների փաթեթ Ռուսաստանին՝ Ուկրաինայի հարցովՌԴ ուղղափառ եկեղեցում Նիժնի Նովգորոդի մարզը «վերացող տարածաշրջան» են անվանելԱշխարհի առաջնորդները քննարկում են արհեստական բանականության հնարավորություններն ու ռիսկերըՍուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ)Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ)Կրեմլը դեռ չի հայտարարել Ուկրաինայի հետ հաջորդ բանակցությունների վայրըՌԴ. Ուկրաինայից կարող էին տարհանել մինչև 200 ՆԱՏՕ-ի սպա՝ ծանր վիճակումԲագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսովՆոր նշանակում Քննչական կոմիտեում Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը. Գառնիկ ԴանիելյանԱՄՆ-ն և Իսրայելը կարող են հարվածել Իրանին. ՀՀ-ՌԴ չվերթ է չեղարկվել (տեսանյութ) Ռուսաստանը կոչ է անում զսպվածություն՝ ԱՄՆ–ի ռազմական ուժերի կուտակման ֆոնինԿիևի մարզի գյուղում «իշխանափոխություն» է տեղի ունեցել Հայ եկեղեցու դեմ ոտնձգություն իրականացրած բարձրաստիճան պաշտոնյաների դեմ կհարուցվի քրեական վարույթ (տեսանյութ)Եվրահանձնաժողովը հաստատել է՝ Հունգարիան և Սլովակիան դադարեցրել են դիզվառելիքի մատակարարումները ԿիևինՄակրոնը դեմ է արտահայտվել միջազգային քաղաքականության մեջ վասալական հարաբերություններինԹրամփի վարչակազմը գնահատել է Իրանի հետ բանակցություններըiPhone 17-ը Ռուսաստանում կրկին էժանացել էՄեդվեդևը Զելենսկուն անվանել է «полезный идиот»Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային խորհրդի նախագահը Կուբայի էներգետիկ շրջափակումը համարել է ցեղասպանություն CBC. Կանադան վախենում է օգնել Կուբային ԱՄՆ-ի պատճառովԴատական ​​որոշումները պետք է կայացնեն միայն մարդիկ, ասել է Պուտինը Դահլիճը վրդովվեց դատախազի որոշումից, թե՝ 1 ամիս երկարաձգել կալանքը (տեսանյութ) Պետդումայում Telegram-ի փաստարկը «անհիմն» են անվանելՄեկնարկել է «Հաղորդակցության եղանակների բարեկամության մոնիթորինգ - 2025» շնորհանդեսը (լուսանկարներ, տեսանյութ)Ռուսաստանը պատրաստ է անհրաժեշտության դեպքում ՆԱՏՕ-ի հետ կապեր հաստատել Ուկրաինան և ՆԱՏՕ-ն պլանավորում են ստեղծել տեղեկատվության անվտանգ փոխանցման համակարգ