Շնորհվելու է ՀՀ լանդշաֆտի մրցանակ
Այսօր տեղի ունեցած հերթական նիստում ՀՀ կառավարությունն իր նախկին որոշումներից մեկում կատարել է փոփոխություններ և լրացումներ, որոնցով հստակեցվում են օտարերկրյա պետությունների համապատասխան կառույցների կողմից, ինչպես նաև Հաշվապահների միջազգային դաշնության հավաստագիր ունեցող՝ ՀՀ-ում գործող ՀԿ-ների կողմից ՀՄԴ կրթական ստանդարտներին համապատասխան կազմված ծրագրերով անցկացված քննությունների արդյունքում որակավորված աուդիտորներին աուդիտորի որակավորման վկայական տրամադրելու հետ կապված հարցերը։ Երեք այլ որոշումներով կառավարությունը համապատասխան լրացում է կատարել իր նախկին որոշումներում և ներքին աուդիտի բաժիններ ստեղծել ՀՀ գյուղատնտեսության, ՀՀ էկոնոմիկայի, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունների աշխատակազմերում։ Եվս երեք որոշում ուղղված է ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի համակարգի հետագա բարեփոխմանը, մասնավորապես՝ ներքին գործառույթների և արտաքին օգտվողներին մատուցվող ծառայությունների, ՏԻՄ ներկայացվող տեղեկությունների տրամադրման գործընթացի պարզեցմանը և ավտոմատացմանը։
- ՀՀ լանդշաֆտի մրցանակ շնորհելու կարգը՝ սահմանելով ՀՀ լանդշաֆտի մրցանակը, որը, ըստ Լանդշաֆտի Եվրոպական Կոնվենցիայի, պետք է խրախուսի պարգևատրվողին և երաշխավորի լանդշաֆտի կայուն պահպանությունը, կառավարումը և պլանավորումը,