Ներդրվում է ռիսկի վրա հիմնված ստուգումների համակարգը
Այսօր կայացած հերթական նիստում ՀՀ կառավարությունը հաստատել է՝
- ՀՀ ֆինանսների նախարարության աշխատակազմի ֆինանսական վերահսկողության տեսչության կողմից իրականացվող ռիսկի վրա հիմնված ստուգումների մեթոդաբանությունը և ռիսկայնությունը որոշող չափանիշների ընդհանուր նկարագիրը,
- ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ հարկային վարչարարության 2012-2014 թթ. ռազմավարությունը,
- հանրապետական նշանակության «Նորաշեն-Սարչապետ ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներ» մրցույթի արդյունքը՝ հաղթող ճանաչելով «Իջևանի ՃՇՇ» ՓԲԸ-ն,
- ՀՀ 2012-2014 թթ. գյուղատնտեսական կենդանիների պատվաստման ծրագիրը,
- «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի պատմաճարտարապետական հուշարձանների վերականգնման և օգտագործման ծրագրի իրականացման համար անհրաժեշտ համալիր ուսումնասիրությունների կատարման, վերականգնվելիք հուշարձանների ընտրման-գույքագրման, դրանց վերականգնման ու օգտագործման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման, վերականգնման աշխատանքների կատարման ժամանակացույցը։
ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն է տվել «ՀՀ կառավարության և Եվրոպայի խորհրդի միջև Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի և դրա իրավական կարգավիճակի մասին» փոխըմբռնման հուշագրի կնքման առաջարկությանը։
Գործադիրը համաձայնություն է տվել Հայաստանի Հանրապետության և Սինգապուրի Հանրապետության կառավարությունների միջև դիվանագիտական և պաշտոնական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի վերացման համաձայնագրի ստորագրման առաջարկությանը։
Նիստում համաձայնություն է տրվել Հայաստանի Հանրապետության և Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության կառավարությունների միջև զբոսաշրջության բնագավառում համագործակցության համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը։
ՀՀ կառավարությունը փոխել է Արարատի մարզի Արաքսավանի և Ավշարի, Կոտայքի մարզի Զովունու գյուղական համայնքների հողերի մի մասի նպատակային նշանակությունը՝ համապատասխանաբար հակակարկտային գեներատորային կայանների կառուցման և հասարակական կառուցապատման (հասարակական սննդի օբյեկտ) համար։