Կֆինանսավորվեն տարածքային բաժինները
Այսօր տեղի ունեցած նիստում իր երկու որոշմամբ գործադիրը սահմանել է քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ծառայության գործունեության կազմակերպման բնագավառում պետության կողմից համայնքի ղեկավարին պատվիրակված լիազորությունների իրականացման 2012թ. ծախսերի կատարման նորմատիվները, կանոնակարգել փորձաքննության ծառայությունների ձեռքբերման պետպատվերի իրականացման գործընթացը։
Մեկ այլ որոշմամբ փոփոխություն է կատարվել ավելի վաղ ընդունված որոշման մեջ և նոր խմբագրությամբ շարադրվել «Անշարժ գույքի վարձակալության պայմանագիրը»՝ համաձայն ՀՀ կառավարության հաստատած նոտարական վավերացում չպահանջող պայմանագրերի օրինակելի ձևերի։
Կառավարության որոշմամբ «Ապարանի N2 հիմնական դպրոց» ՊՈԱԿ-ին ամրացված ուսումնական մասնաշենքի մի մասն անժամկետ, անհատույց օգտագործման իրավունքով ամրացվել է «Ապարանի ռազմամարզական վարժարան» ՊՈԱԿ-ին։ Միաժամանակ «Ապարանի ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոց» ՊՈԱԿ-ը միացման ձևով վերակազմակերպվել է՝ միացվելով «Ապարանի ավագ դպրոց» ՊՈԱԿ-ին, ինչը կապահովի աշակերտների ուսումնառության բնականոն գործընթացը։
Իր երկու որոշմամբ գործադիրը ՀՀ ԿԱ պետգույքի կառավարման վարչությանը թույլատրել է Երևան քաղաքի Մոսկովյան 33 ա հասցեում գտնվող շենքի 1900,5 քառ. մետր տարածքը և համապատասխան հողամասն ուղղակի վաճառքի ձևով օտարել «Հայհիդրոէներգանախագիծ» ՓԲԸ-ին, իսկ Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի Ջրավազանի փողոցի N60 հասցեում գտնվող շենքի մի մասը' դասական աճուրդով։ Որոշումների նպատակն անշարժ գույքի տնօրինման, տիրապետման և օգտագործման իրավունքների փոխանցման ճանապարհով դրանց օգտագործման արդյունավետության բարձրացումն է։
ՀՀ կառավարությունը հաստատել է՝
- ՀՀ առողջապահության նախարարության «Դեղորայքակայուն տուբերկուլոզի կառավարման ընդլայնումը ՀՀ-ում», «Տուբերկուլոզի դեմ պայքարի ազգային ծրագրի ուժեղացում», «ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարի ազգային ծրագրին աջակցություն», «Առողջապահական համակարգի հզորացում» դրամաշնորհային ծրագրերի արտաբյուջետային հաշիվների միջոցների ծախսման 2012 թ. նախահաշիվները,
- ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից կազմակերպված դեղորայքի գնման ընթացակարգի արդյունքը' որպես նախարարության և «Նատալի ֆարմ» ՍՊԸ միջև 913 մլն 612 հազար 740 դրամ արժեքով գնման պայմանագիրն ուժի մեջ մտնելու պայման, հավանություն տվել արյան և արյան բաղադրամասերի դոնորության և փոխներարկումային բժշկության ազգային ծրագրին և ծրագրի իրականացման միջոցառումների ժամանակացույցին,