Օհանավանում հայտնաբերվել է միջնադարյան ժայռափոր դամբարան Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ) Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել Վատիկանում Մահացել է դերասան Ռոբերտ Դյուվալը Անհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ Սրբազան «Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ) Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Հաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհ Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց
«Կուտակայինի» վերաբերյալ կառավարության նախագծում էական հիմք է կամավորության սկզբունքը. Արծվիկ Մինասյան
«Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի վերաբերյալ կառավարության ներկայացրած նախագծում կամավորությունը դառնում է էական հիմք: Այս մասին Ազգային ժողովում «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծն ամբողջությամբ ընդունելու քննարկման ժամանակ նշեց ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը: «Եթե քաղաքացին կարող է դիմում գրել և իր ցանկությամբ հրաժարվել համակարգին մասնակցելուց, ապա այդ համակարգն այլևս չի կարող պարտադիր կոչվել»,- ասաց Մինասյանը:
Նա ևս մեկ անգամ ընդգծեց, որ այս նախագծի ընդունմամբ պարտադիր բաղադրիչը դառնալու է կամավոր՝ քաղաքական ուժերին կոչ անելով հակասական հայտարարություններով հասարակությանը թյուրըմբռնման մեջ չգցել, քանի որ կառավարության կողմից ներկայացված նախագիծն իսկապես դրական քայլ է և պետք է վայելի հասարակության աջակցությունը:
Մինասյանը նկատեց, որ այս օրենքի ընդունմանը հասարակությունն անհամբերությամբ է սպասում՝ հույս հայտնելով, որ այն ամբողջությամբ կընդունվի Ազգային ժողովում և կստորագրվի հանրապետության Նախագահի կողմից:
Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունել է «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է կասեցնել գործատուների նկատմամբ տուգանքների կիրառումը, եթե նրանք չեն հաշվարկել և փոխանցել կուտակային վճարները: Միևնույն ժամանակ, քաղաքացիներին հնարավորություն է տրվում սեփական դիմումի համաձայն հրաժարվել պարտադիր համակարգին մասնակցությունից, ինչպես նաև ստանալ այն գումարները, որոնք պահվել են գործատուի կողմից, սակայն ֆոնդերին չեն փոխանցվել: