Մոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահ ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան
Հայաստանը ռուսական շուկա մուտք գործելու խնդիր չունի. Սերգո Կարապետյան
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը վստահեցնում է, որ այս տարի Հայաստանը կկրկնապատկի Ռուսաստան արտահանվող հայկական գյուղմթերքի ծավալները: Օգոստոսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նախարարն ընդգծեց, որ կան մարդիկ, ովքեր թերահավատորեն են վերաբերվում դրան, սակայն իրենք ամեն ինչ անում են և կանեն, որպեսզի արտահանման ծավաները կրկնապատկվեն: «Մենք ունենք բոլոր հնարավորությունները մեր գյուղարտադրանքի ծավալների արտահանումը դեպի Ռուսաստան ավելացնելու համար և մենք դա կանենք: Մարդիկ թերահավատորեն են վերաբերում այս ամենին, սակայն ես վստահ եմ, որ մենք կարող ենք կրկնապատկել մեր արտադրանքը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց նախարարը:
Միևնույն ժամանակ նախարարն ընդգծեց, որ Հայաստանը ռուսական շուկա մուտք գործելու խնդիր չունի, քանի որ արդեն երկար ժամանակ Հայաստանը լուրջ դեր ունի ռուսական շուկայում: «Ես չեմ ցանկանում ասել, թե այս պահին մենք հնարավորություն ունենք գրավել ռուսական շուկան՝ հաշվի առնելով այն, որ Ռուսաստանն Արևմուտքից արգելել է որոշ մթերքների ներկրումը: Այդպես չի կարող լինել, սակայն մենք կարող ենք կրկնապատկել մեր արտահանման ծավալները»,- ասաց Կարապետյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ արտահանման ծավալների կրկնապատկումը Հայաստանում գյուղմթերքի գների աճի չի հանգեցնի:
Նախարարը նաև տեղեկացրեց, որ ՌԴ-ից պաշտոնական նամակ են ստացել, որով հայկական կողմին խնդրել են ներկայացնել արտահանման հնարավորությունները և ծավալները: «Մենք մոտակա օրերին կամփոփենք և ռուսական կողմին կներկայացնենք մեր հնարավորությունները և արտահանման նախատեսվող ծավալները»,- եզրափակեց նախարարը: