Մոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահ ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան
Գագիկ Մինասյանը ԵՏՄ-ն բացառապես տնտեսական կառույց է համարում
Եվրասիական տնտեսական միությունը բացառապես տնտեսական կառույց է: Սեպտեմբերի 2-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նման տեսակետ հայտնեց ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը: «Հետևելով տեղի ունեցող գործընթացներին՝ մենք համոզվում ենք, որ այս կառույցը տնտեսական է: Բոլորովին վերջերս Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հայտարարեց, որ եթե իր երկրի անկախությանը վտանգ սպառնա Եվրասիական տնտեսական միությունում, ապա ինքը կսկսի Ղազախստանն այդ կառույցից դուրս հանելու գործընթացը: Սա խոսում է հենց այն մասին, որ Եվրասիական տնտեսական միությունը տնտեսական կառույց է»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Մինասյանը:
Մինասյանի խոսքով՝ Եվրասիական տնտեսական միության՝ տնտեսական կառույց լինելու մասին է խոսում նաև այն հանգամանքը, որ Ուկրաինայի հարցում կառույցի անդամ երկրները տարբեր դիրքորոշում ունեն: «Փաստերն արձանագրում են, որ այս կառույցը տնտեսական է և համապատասխանում է իր անվանը»,- ասաց Մինասյանը:
Նա ընդգծեց, որ այստեղ տեղին է կրկին խոսել այն մասին, որ Հայաստանը պատրաստ է շարունակել համագործակցությունը ԵՄ-ի հետ այնքանով, որքանով դա չի խանգարի ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությանը:
Պատգամավորը նաև կարծիք հայտնեց, որ ապագայում ԵՏՄ անդամ կարող են դառնալ ՀԱՊԿ անդամ բոլոր երկրները, ինչը կնշանակի, որ կառույցը կունենա երկու բաղադրիչ, որոնցից հատկապես երկրորդ բաղադրիչը կարևոր նշանակություն կունենա Հայաստանի համար: «Այդ երկրորդ բաղադրիչը անվտանգության բաղադրիչն է, որը, կարծում եմ ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ Հայաստանի համար շատ կարևոր նշանակություն ունի»,- եզրափակեց Մինասյանը: