Մանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել
ՓՄՁ-ներում հարկային ստուգումներ կլինեն միայն ռիսկերի դեպքում. վարչապետը ընդունել է բողոքողներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարությունում ընդունել է շենքի առջև բողոքի ակցիա անցկացրած տարբեր տոնավաճառներում գործունեություն ծավալող տնտեսվարողներին, ովքեր իրենց բողոքն են արտահայտել հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտնող «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի վերաբերյալ: Դրանով առաջարկվում է Փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների համար շրջանառության հարկի դրույքաչափը 3.5 տոկոսի փոխարեն սահմանել 1 տոկոս' միաժամանակ, տնտեսվարողները պարտավորվելու են գործունեություն ծավալել հստակ փաստաթղթաշրջանառությամբ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Հովիկ Աբրահամյանը լսել է տնտեսվարողների դիտարկումներն ու փաստարկները: Վարչապետը կոչ է արել ՓՄՁ ներկայացուցիչներին իրենց առաջարկությունները գրավոր կերպով ներկայացնել ՀՀ ֆինանսների նախարարություն: Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Արմեն Ալավերդյանին քննարկել դրանք և ներկայացնել կառավարություն:
«Մենք ձեզ չենք դիտարկում որպես հարկատու, հակառակը մենք 10 մլրդ դրամից ավելի գումար ենք կորցրել, քանի որ դուք այսուհետ 3,5 տոկոսի դիմաց վճարելու եք 1 տոկոս շրջանառության հարկ: Մենք հրաժարվել ենք այդ գումարից, որպեսզի փոքր ու միջին բիզնեսը զարգանա: Դա է եղել մեր նպատակը, դուք մեզ համար որպես հարկատու չեք դիտարկվում: Մենք ստուգելու ենք խոշորներին: Շրջանառության հարկը նվազեցրել ենք. լա՞վ է, թե՞ վատ: Ձեզ խնդրում ենք՝ առանց փաստաթղթի մի աշխատեք: Մենք ձեզ խնդրում ենք, որ խոշորների համար չդառնաք հարթակ, գործիք, որ խոշորները մեզ խաբեն: Հարկային ծառայողները ստուգումներ կիրականացնեն միայն այն դեպքում, երբ կլինեն ռիսկեր: Ստուգումները մենք սկսելու ենք խոշորներից: Մենք ձեզ օգնելու ենք, որպեսզի դուք զարգանաք, կայանաք, ձեր բեռը թեթևացրել ենք, որ դուք կայանաք»,- ընդգծեց ՀՀ վարչապետը: