Մանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել
Հայ-իրանական հարաբերությունները կարող են շահել ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունից
Հայաստանի անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը կարող է նոր լիցք հաղորդել հայ-իրանական հարաբերություններին։ «Հայաստանը սահմանակից է Իրանի Իսլամական Հանրապետությանը և կարող է տարանցիկ երկրի դեր ստանձնել Եվրասիական տնտեսական միության համար ու հետագայում դրանից օգուտներ քաղել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ հանդիպմանը այսպիսի կարծիք հայտնեց ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտի իրանագիտության բաժնի գիտաշխատող Մհեր Բաղդասարյանը և հավելեց, որ Ռուսաստանին, իհարկե, ավելի հարմար կլինի Ադրբեջանին օգտագործել որպես միջնորդ երկիր, սակայն այնտեղ առկա է ներքաղաքական պայթունավտանգ իրավիճակ և այդ պարագայում Ադրբեջանի հետ հույսեր կապելը հեռանկարային չէ, իսկ Վրաստանի հետ հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ դեպի լավը գնալու միտումներ ունեն, որը նաև Հայաստանի շահերից է բխում։ «Պետք է չմոռանանք, որ հետագայում Աբխազիայի միջով անցնող երկաթգծի վերագործարկումը Ռուսաստանին կշահագրգռի ավելի մեծ ներգրավվածություն ունենալ նախագծվող Իրան-Հայաստան երկաթգծի կառուցման գործընթացում։ Բացի այդ, ժամանակին Չինաստանն էլ ակնարկել է, որ պատրաստ է աջակցել Իրան-Հայաստան երկաթգծի նախագծին, քանի որ նպատակ ունի վերականգնել մետաքսի ճանապարհը դեպի Արևմուտք»,- պարզաբանեց արևելագետը։
Բանախոսը նշեց, որ Հայաստանի անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը միանգամայն բխում է մեր շահերից։ «Ես հույս ունեմ, որ ամեն դեպքում Հայաստանը որոշ կետերով չի զոհի իր հարաբերությունները Իրանի հետ, քանի որ մենք Իրանի հետ ունենք որոշակի ծրագրեր, օրինակ՝ Իրանի և Հայաստանի սահմանին ազատ տնտեսական գոտու ստեղծումը»,- ասաց փորձագետը և հավելեց, որ այս ու շատ այլ հարցերի պատասխանը կստանանք առաջիկայում Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի այցի ժամանակ, որի կոնկրետ ժամկետը դեռ հայտնի չէ: