Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ-ը մասնակցեց DIGITEC EXPO 2014-ին
Տեխնոլոգիական հայության տոնին մասնակից է դարձավ նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ: Սույն թվականի հոկտեմբերի 3-5-ը «Երևան Էքսպո» կենտրոնում Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության (ԻՏՁՄ) կողմից անցկացվեց ամենամյա 10-րդ հոբելյանական DIGITEC EXPO 2014 տեղեկատվական, հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսը, որի հիմնական նպատակը բարձր տեխնոլոգիաների ընկերությունների, գործարար աշխարհի ներկայացուցիչների և հասարակության միջև հաղորդակցման բարենպաստ միջավայր ստեղծելն է:
Ցուցահանդեսի պաշտոնական բացմանը ներկա էր նաև ՀՀ նախագահը, ով այլ պաշտոնատար անձանց հետ շրջայց կատարեց ցուցադրական տաղավարներում՝ ծանոթանալով ներկայացվող ծառայություններին:
Մասնակցելով ցուցահանդեսին՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մասնակից կազմակերպություններին ներկայացրեց բիզնեսի ֆինանսավորման իր առաջարկները, իսկ այցելուներին՝ Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների ամբողջական փաթեթը:
Եռօրյա էքսպոյի ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցները ծանոթացան նորագույն տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին, որոնք հնարավոր կլինի կիրառել բանկային համակարգում, ինչպես նաև հաճախորդներին ներկայացրեցին բանկային հեռահար սպասարկման (ինտերնետ-բանկինգ, մոբայլ-բանկին և SMS-բանկինգ) առավելությունները: