Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
«Samsung Electronics»-ը ներկայացնում է Galaxy Alpha սմարթֆոնը Հայաստանում
Samsung-ը հայ սպառողներին պաշտոնապես կներկայացնի Samsung Galaxy Alpha սմարթֆոնը, որի վաճառքը Հայաստանում կմեկնարկի հոկտեմբերի 15-ին: «Samsung Electronics»-ը վերանայել է իր սմարթֆոնների դիզայնը. Galaxy Alpha-ն ընկերության նոր հայացքն ու մոտեցումն է՝ դիզայներական բարդ լուծումներով և կոմպակտ կառուցվածքով:
Գեղեցկություն, որը համապատասխանում է Samsung GALAXY ALPHA առաջատար սմարթֆոնի հնարավորություններին: Samsung GALAXY ALPHA- ստեղծված է նրանց համար, ովքեր մշտապես գտնվում են ոճի առաջամարտիկների շարքում և պահանջում են միայն լավագույնը:
Գեղարվեստական մեծ վարպետությամբ ձևավորված մետաղյա նրբագեղ շրջանակով սմարթֆոնն ընդգրկում է իր մեջ առաջատար տեխնոլոգիաների և առանձնահատուկ հնարավորությունների լայն ընտրանի: Սելեկտիվ ավտոֆոկուսով համալրված տեսախցիկը
մշտապես կապահովի գեղարվեստական բարձր որակի լուսանկարների նկարահանում: Էներգախնայման բարելավված համակարգը, շնորհիվ խելացի սնուցման ռեժիմի, մարտկոցի լիցքի ցածր մակարդակի ժամանակ ավտոմատ կկանգնեցնի բոլոր հավելվածները՝ թողնելով միայն հեռախոսի հիմնական ֆունկցիաների հասանելիությունը:
Մատնահետքի սքաները կապահովի ոչ միայն աշխատանքի հարմարավետություն, այլև տվյալների բարձր անվտանգություն:
Galaxy սմարթֆոնների շարքն ամբողջացնող Galaxy Alpha-ն ստեղծվել է, որպեսզի ընդգծի սպառողների նրբաոճ ճաշակը: Ահա սմարթֆոնի տեխնիկական բնութագիրը: Alpha-ն Galaxy շարքի ամենաթեթև և գերբարակ սմարթֆոնն է. հաստությունը 6.7 մմ է, երկարությունը՝ 132.4 մմ, լայնությունը՝ 65.5 մմ, քաշը՝ 115 գրամ:
Այն աշխատում է Samsung Exynos Octa 5(5430) ութ միջուկանի պրոցեսորով, ունի 2 ԳԲ օպերատիվ և 32 ԳԲ ներքին հիշողություն: Սմարթֆոնն աշխատում է նաև LTE Advanced/4G+ ցանցում, ինչը հնարավորություն է տալիս զգալիորեն արագացնելու տվյալների փոխանակումը համացանցում:
Galaxy Alpha-ին ունի 4.7՛՛ HD Super AMOLED էկրան՝ 1280 х720 պիքսել կետայնությամբ: Այն առանձնանում է բարձր գունային հատկանիշներով, տեքստի հստակ արտացոլմամբ և Ultra-Power Saving Mode էներգախնայողության ռեժիմով, որի շնորհիվ 10% լիցքավորման պարագայում սմարթֆոնը կարելի է օգտագործել 24 ժամ. նորարարական տեխնոլոգիաների օգտագործումը զգալիորեն նվազեցնում է էներգիայի սպառումը:
Սմարթֆոնն ունի հիմնական՝ 12 ՄՊ տեսախցիկ, որը հնարավորություն է տալիս իրական ժամանակում HDR վիդեո և ֆոտո նկարահանել, և դիմային՝ 2.1 ՄՊ տեսախցիկ:
Galaxy Alpha-ն աշխատում է Android 4.4.4 KitKat օպերատիվ համակարգով՝ ֆիրմային գրաֆիկական TouchWiz ծածկույթով:
Սմարթֆոնի հետաքրքիր գործառույթներից առանձնանում է մատնահետքի սկաները և սրտի աշխատանքի ցուցիչը: Բոլոր մարզիկներին և նրանց, ովքեր վարում են ակտիվ և առողջ ապրելակերպ, S-Health հավելվածը հնարավորություն կտա վերահսկելու ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությունը:
Սմարթֆոնն ունի մի քանի գունային լուծում՝ Charcoal Black՝ ածխային սև, Dazzling White՝ շլացուցիչ սպիտակ, Frosted Gold՝ փայլատ ոսկեգույն, Sleek Silver՝ հարթ արծաթագույն և Scuba Blue՝ ծովի կապույտ: