Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
Հայաստանի իշխանություններն ակնկալում են հոկտեմբերի 10-ին ստորագրել ԵՏՄ անդամակցության պայմանագիրը
Հայաստանի իշխանություններն ակնկալում են, որ հոկտեմբերի 10-ին Հայաստանը կստորագրի Եվրասիական տնտեսական միության անդամակցության պայմանագիրը: Այս մասին հոկտեմբերի 8-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը: «Արդեն այս առումով կատարվել է հսկայական աշխատանք, մենք մոտ 4-7 տարի ժամկետով ստանալու ենք մինչև 800 արտոնություն: Այդ արտոնությունները տնտեսական արտոնություններ են, որոնց իրենց գնահատականը կտան տնտեսագետները, երբ մենք արդեն կստորագրենք անդամակցության պայմանագիրը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Սահակյանը:
Հովհաննես Սահակյանն ընդգծեց, որ, անդակամցելով Եվրասիական տնտեսական միությանը, Հայաստանը հնարավորություն է ստանում մուտք գործել 170-միլիոնանոց շուկա: «Այս առումով հասկանալի է, որ մենք լուրջ աշխատանք ունենք անելու, որպեսզի կարողանանք օգտագործել մեր հնարավորությունները և երկիրը տանել տնտեսական զարգացման ճանապարհով: Այդ աշխատանքն ավելի շատ է լինելու, քան մենք պատկերացնում ենք»,- ընդգծեց պատգամավորը:
Պատգամավորի խոսքով՝ ԵՏՄ անդամակցությունը ռազմավարական նշանակություն ունի Հայաստանի համար՝ հաշվի առնելով աշխարհաքաղաքական իրավիճակը: «Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է չմոռանանք, թե ինչ է կատարվում Սիրիայում, Իրաքում, Ուկրաինայում և այս իրավիճակում կարողանանք ճիշտ գնահատել իրավիճակը»,- նկատեց պատգամավորը: