Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
ԵՏՄ-ին անդամակցելուց հետո էլ պահպանվելու է Վրաստանի հետ ազատ առևտրի ռեժիմը
Հայաստանի և Վրաստանի միջև գործող ազատ առևտրի ռեժիմը մնալու է ուժի մեջ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Ազգային Ժողովի տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը: Նրա խոսքով' Հայաստանի նկատմամբ առանձնահատուկ մոտեցում է կիրառվել Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելիս' պայմանավորված երկու հանգամանքով: «Առաջինն այն է, որ միասնական սահման չունենք միության անդամ երկրների հետ, մյուսը' Հայաստանի Հանրապետության աշխարահագրական դիրքն է, որ սահմանակից ենք չորս երկրի, որից երկուսի հետ կապ չունենք: Վրաստանը գնում է ասոցացման համաձայնագրի ուղղությամբ, սակայն մենք պահպանում ենք Վրաստանի հետ մեր պայմանավորված ազատ առևտրի համաձայնագիրը, այն մնում է ուժի մեջ: Կրկին մեր ապրանքները Վրաստան կմտնեն զրո տոկոս դրույքաչափով, այնտեղից էլ Հայաստան կմտնեն կրկին զրո տոկոս դրույքաչափով: Ոչ մի փոփոխություն չկա այդ պայմանավորվածության առումով: Սա լավագույն օրինակն է, թե ինչպես կարող են համագործակցել երկու տարբեր տնտեսական միավորումներին միացած երկրները»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ' հայտնեց Վարդան Այվազյանը:
Այվազյանի տեղեկացմամբ' այսօր Ազգային ժողովը զբաղված է ԵՏՄ-ին ՀՀ անդամակցության պայմանագրի վավերացման գործընթացով: «Արդեն երեկվանից սկսվել է գործընթացը, ու մենք շատ շուտով կստանանք ԵՏՄ անդամակցության համաձայնագիրը' բոլոր օրենսդրական փաթեթներով, քանի որ մինչև դեկտեմբերի 31-ը պետք է վավերացնենք պայմանագիրն ու այն դարձնենք գործողության նորմ, որ հունվարի մեկից դառնանք լիիրավ անդամ»,- հավելեց պատգամավորը:
Հոկտեմբերի 10-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ՀՀ նախագահը ստորագրել է Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելու պայմանագիրը: Միությունը կսկսի գործել 2015 թվականի հունվարի 1-ից: