Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
Սահմանամերձ գյուղերին նաև սոցիալ-տնտեսական աջակցության երաշխիքներ պետք է տալ. Արծվիկ Մինասյան
Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանն առաջարկում է սահմանամերձ գյուղերին, հարկային արտոնություններ տալուց բացի, տալ նաև սոցիալ-տնտեսական աջակցության երաշխիքներ: Ազգային ժողովում «Սահմանամերձ գյուղերում գործունեության ծավալումը հարկերից ազատելու մասին» և հարակից օրենքի նախագծերի օրենսդրական փաթեթի քննարկման ժամանակ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավորն ընդգծեց, որ միայն հարկերից ազատումը բավարար չէ այդ գյուղերում առկա սոցիալ-տնտեսական խնդիրները լուծելու համար: «Դեռևս օգոստոսի 16-17-ին, երբ Ազգային ժողովի պատգամավորներն այցելել էին սահմանամերձ գյուղեր, արձանագրել էին մի շարք խնդիրներ, որոնց վերաբերյալ առաջարկներ էին ներկայացրել նաև կառավարությանը, սակայն մինչ օրս պատասխան չկա»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Մինասյանը:
Նա ընդգծեց, որ այցերի ընթացքում առաջարկություններ են ներկայացվել սահմանապահ գյուղերի դպրոցներն անվճար դասագրքերով ապահովելու, կոմունալ ծախսերի հետ կապված արտոնություններ տրամադրելու, երեխաների ծննդյան միանվագ նպաստը բարձրացնելու վերաբերյալ: «Երբ մենք չենք տարանջատում և խոսում ենք ընդհանուր սահմանամերձ համայնքներում կոնկրետ հարկային արտոնություններ տալու մասին, մանավանդ, երբ խոսքը շուրջ 36 բնակավայրի մասին է, մյուս բնակավայրերի բնակիչների մոտ կարող է տարակարծություն առաջանալ: Ահա թե ինչու է անհրաժեշտ, որ մենք հստակ սահմանենք , որ սահմանապահ համայնքներին այս փուլում հարկավոր է ամբողջական օգնություն տրամադրել, որպեսզի նաև մեր սահմանամերձ մյուս գյուղերի բնակիչներն ըմբռնումով մոտենան, որ առաջնահերթությունը տրվում է հենց այս գյուղերին: Իհարկե, մեր հաջորդ կարևոր քայլը պետք է լինի բյուջետային քննարկումների ժամանակ սահմանամերձ բնակավայրերի խնդիրների լուծման ծրագիրը քննարկել և լուծում տալ»,- ընդգծեց պատգամավորը:
Արծվիկ Մինասյանը նաև առաջարկեց օրենքում առկա «արտադրության կազմակերպում» ձևակերպումը փոխարինել «տնտեսական գործունեություն» բառակապակցությամբ, որպեսզի հնարավորինս շատ գործունեություն ծավալվի, և մասնավորը ներգրավվի այդ գործընթացում: