«Սասնա ծռեր»-ը սատարում է Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանին. հայտարարություն
«Սասնա ծռեր» արցախյան կուսակցությունը 2019 թվականի ՏԻՄ ընտրություններում սատարում է Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Սասնա Ծռեր» Արցախյան Կուսակցության Քարտուղարությունը։
«Գրիգորի Սահակյանն առանձնանում է իր անցած ճանապարհով և ներշնչած վստահությամբ: Նա գրեթե պատանեկան տարիքից մասնակցել է Արցախի ազատագրական պատերազմին, այնուհետև դարձել է հմուտ զինվորական ու հրամանատար: Ապրիլյան քառօրյայի ընթացքում ամբողջ որակով դրսևորվեցին նրա հրամանատարական-կազմակերպչական տաղանդը և ազգային-քաղաքական սկզբունքայնությունն ու նախաձեռնողականությունը: Այնպիսի պայմաններում, երբ Երևանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, մեղմ ասած, ոչ միայն իր դերը չէր կատարում, այլև անուղղակի կերպով խանգարում էր հակառակորդին արժանի հակահարված հասցնելու քայլերը, Գրիգորի Սահակյանն իր հրամանատարությամբ գործող Արցախի ՊԲ լավագույն զորամասերից մեկը նախականխիչ հրետանային հարվածներով ծանր վնասներ պատճառեց հակառակորդին և կենտրոնական ուղղությամբ կասեցրեց նրա առաջխաղացումը՝ ըստ էության որոշիչ դեր խաղալով ադրբեջանական հարձակումը ձախողելու հարցում: