«Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու Վարորդը բախվել է հողաթմբերին, քարերին․ վիրավոր կա
Ես թշնամի չեմ ՀՀ վարչապետի հետ. Վիտալի Բալասանյան
Ես թշնամի չեմ ՀՀ վարչապետի հետ, ես որեւէ մեկի հետ անձնական խնդիր չունեմ: Այս մասին Արմնյուզ ՀԸ Անժելա Թովմասյանի՝ «Հայելու առաջ» հեղինակային հաղորդման ժամանակ ասել է Արցախի նախագահի թեկնածու Վիտալի Բալասանյանը` նշելով, որ բազմաթիվ առիթներ է ունեցել շփվելու Նիկոլ Փաշինյանի հետ դեռ նրա պատգամավոր լինելու տարիներին։
«Մենք վաղուց ենք իրար ճանաչում, մեր անձնական հարաբերությունները ջերմ են եղել, հարցրեք իր տիկնոջից` Աննա Հակոբյանին, ես որեւէ մեկի հետ անձնական խնդիր չունեմ ու չեմ էլ ունենալու, իսկ նրանք, ովքեր փորձեն իմ անձը վիրավորեն, կամ իմ ժողովրդի դեմ ոտնձգություն անեն, պատասխան են ստանալու»,- ասել է նա:
Վիտալի Բալասանյանի խոսքով` Փաշինյանը իրենց ընդունում է Արցախում եւ հաջորդ օրը, չգիտես ինչու, հայտարարում դավադիր ուժերի մասին. «Ես չգիտեմ ովքեր են այդ դավադիր ուժերը, բայց թող իմ անուն ազգանունը չկապեն դավադիրների հետ: Կարծում եմ` դավադիրներ Արցախում չկան, այլ փորձում են այստեղ դրսի ուժեր ներմուծել»:
Անդրադառնալով Արցախի հարցին ու Հայաստանի իշխանությունների կողմից տարվող քաղաքականությանը՝ Վիտալի Բալասանյանը ասել է, որ վերջին փամփուշտն էլ ինքն է կրակելու եւ վերջ է տալու պատերազմին․ «Ես վստահ եմ, որ Արցախի հարցի լուծման վերջին փամփուշտը ես եմ կրակելու։ Արցախի քաղաքական իշխանությունը Հայաստանի իշխանությունը տվել է այն իրավունքը, որ Արցախի հարցի շուրջ Հայաստանը վեր հանի այն տեսլականները, որոնք նաև նախկինում են եղել. նպատակը՝ Արցախը, որպես լիիրավ կողմ պետք է նստի բանակցությունների սեղանին»։
Ըստ Բալասանյանի՝ մինչև հիմա անհասկանալի է՝ ՀՀ իշխանություններն ի՞նչ նպատակով են ասում՝ Արցախի հարցի լուծումը պետք է բավարարի երեք ժողովուրդներին․ «Ես այդպես էլ հակափաստարկ չստացա, երբ ասում էի Ալիևի հետ վերելակային հանդիպմանը փաստաթուղթ է փոխանցվել Նիկոլ Փաշինյանին, ինչի արդյունքում Ժնև-Վիեննա-Սանկտ-Պետերբուրգ փաստաթուղթը ի չիք դարձավ»։
Վիտալի Բալասանյանը նշել է նաև, որ ինքը խնդրել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանին զերծ մնալ այն փաթեթից, որն այսօր դրված է բանակցային սեղանին։
Նրա խոսքով` այն, ինչ այժմ քննարկվում է, ոչ թե տարածքների հանձնում է, այլ Արցախի ադրբեջականացում, այն է ամբողջ Արցախի հանձնում: