Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ՀՅԴ Արցախի կառույցի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Հայ հեղափոխական դաշնակցության Արցախի կառույցի պատասխանատուների հետ: Այս մասին Հարությունյանը հայտնել է Ֆեյսբուքի իր էջում
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ
Նախօրեին մեկնարկած քաղաքական կոնսուլտացիաների շրջանակում այսօր հանդիպել եմ Հայ հեղափոխական դաշնակցության Արցախի կառույցի պատասխանատուների հետ: Կարծում եմ՝ օգտակար երկխոսություն ենք ունեցել երկրի ներքին և արտաքին մարտահրավերների, Արցախի կայուն և անվտանգ զարգացման հարցերի շուրջ:
Բարձր գնահատելով Դաշնակցության դերակատարությունը Արցախի քաղաքական կյանքում և Սփյուռքի հետ համագործակցության տիրույթում՝ հույս եմ հայտնել, որ, անկախ ունեցած դիրքավորումից, պետականաշինության հետագա աշխատանքներում կշարունակենք համատեղ ջանքերի գործադրումը: Ուրախ եմ, որ մեր երկրի առաջ ծառացած հինական հարցերի լուծման վերաբերյալ ունենք ընդհանուր փոխըմբռնում:
Պայմանավորվել ենք շարունակել քաղաքական խորհրդատվությունները»,- գրել է երկրի ղեկավարը: