Արցախի նորընտիր Ազգային ժողովի պատգամավորները գրանցվել են և վկայականներ ստացել
Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից այսօր` մայիսի 15-ին որոշում է կայացվել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներ գրանցելու և պատգամավորի վկայական տրամադրելու մասին:
Այս  մասին  հայտնել  են  Արցախի Հանրապետության  կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
Արցախի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 51-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 11-րդ կետին, 120-րդ հոդվածի 6-րդ և 7-րդ մասերին և Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2020 թվականի ապրիլի 7-ի «Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողով ընտրվելու և մանդատների բաշխման մասին» N 112-Ա և Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2020 թվականի ապրիլի 21-ի «Արայիկ Վլադիմիրի Հարությունյանի՝ Արցախի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու մասին» N 130-Ա որոշումներին համապատասխան, հաշվի առնելով 2020 թվականի մարտի 31-ի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններին մասնակցած և կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների ընդհանուր թվի ու անճշտությունների թվի գումարի առնվազն 5 տոկոս կողմ քվեարկված քվեաթերթիկներ ստացած կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքի դեպքում՝ 7 տոկոս) ընտրական ցուցակներում ընդգրկված Կարեն Բորիսի Դանիելյանի, Լուսինե Գաչայի Ղարախանյանի և Արամ Ալեքսեյի Սարգսյանի («Ազատ Հայրենիք- ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինք), Անուշ Վլադիմիրի Դոլուխանյանի, Դիմա Գրիշայի Առստամյանի, Սիրան Հայկի Ավետիսյանի, Անուշ Ռաֆայելի Աբրահամյանի, Մերինե Հենրիկի Ղազարյանի, Արմեն Կայծերի Պողոսյանի, Նոննա Վալերի Բալասանյանի, Հովիկ Գառնիկի Խաչատրյանի, Արմեն Աբրիկի Աղաջանյանի, Լիլիթ Գարիկի Սարգսյանի, Լեռնիկ Մանվելի Հակոբյանի, Արայիկ Արթուրի Ջամալյանի, Դավիթ Բաբկենի Գրիգորյանի, Սևան Իվանի Պետրոսյանի և Թագուհի Վալերիի Ալավերդյանի («Միասնական հայրենիք» կուսակցություն), Վիտալի Միխայիլի Բալասանյանի (Արցախի «Արդարություն» կուսակցություն) և Աշոտ Վլադիմիրի Ղուլյանի (Արցախի Ժողովրդավարական Կուսակցություն) պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու մասին դիմումները, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում կազմվել է համապատասխան արձանագրություն:
Համաձայն այդ արձանագրության` 2020 թվականի մարտի 31-ին կայացած Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունների արդյունքներով պատգամավորներ են գրանցվել՝