Զելենսկին Ճապոնիայից օգնություն է խնդրել ՀՕՊ-ի համար ՀՀ փոխվարչապետն ու Վրաստանի պաշտոնյան անդրադարձել են «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը Լավրովն Արաղչիի հետ քննարկել է Իրանի միջուկային ծրագիրը Արթուր Դավթյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթի հենացատկ մարզագործիքի ընտրական փուլին Վիետնամի պատերազմի վետերանները դատական ​​հայց են ներկայացրել Թրամփի դեմ՝ ԱՄՆ-ում կամար կառուցելու ծրագրերի պատճառով Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել Չարձագանքել․ Մասիս համայնքի ղեկավարի անունով WhatsApp-ում բացվել է կեղծ օգտահաշիվ Պեսկովը պատասխանել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների հաջորդ փուլի վերաբերյալ հարցին Բազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմորդները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք Կրթության տեսչական մարմինը վարչական վարույթ է հարուցել դպրոցներից մեկի նկատմամբ Երևան–Վաշինգտոն–Փարիզ․ խաղաղության մեծ խաղը և Հայաստանի նոր դիվանագիտական փուլը (տեսանյութ)
Արցախի ԱԳՆ-ն դատապարտում է Ֆրանսիայում ու Ավստրիայում իրականացված ահաբեկչական ակտերը
Արցախի ԱԳՆ-ն հանդես է եկել Ֆրանսիայում և Ավստրիայում իրականացված ահաբեկչական ակտերը դատապարտող հայտարարությամբ:
«Վճռականորեն դատապարտում ենք վերջերս իրականացված ահաբեկչական ակտերը, մասնավորապես, Ֆրանսիայում և Ավստրիայում, որոնց արդյունքում անմեղ մարդիկ են տուժել: Ցավակցում եմ բռնության այդ հրեշավոր ակտերի զոհերի հարազատներին և համերաշխություն հայտնում Ֆրանսիայի և Ավստրիայի ժողովուրդներին: Ահաբեկչական մեթոդներն իրենց բոլոր ձևերով և դրսևորումներով սպառնում են ողջ միջազգային հանրությանը և ոչ մի արդարացում չունեն:
Արցախի Հանրապետությունը, որը վաղուց է բախվել ադրբեջանական պետական ահաբեկչությանը, ներկայումս արդեն ավելի քան մեկ ամիս գտնվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի առաջնագծում, որը Թուրքիան և Ադրբեջանը օգտագործում են որպես իրենց աշխարհաքաղաքական հավակնությունների և ռազմական խնդիրների իրականացման գործիք: Այսօր Արցախի Հանրապետությունը, կանգնած լինելով գոյաբանական սպառնալիքի առջև, պաշտպանում է ոչ միայն իր ազատության և արժանապատիվ կյանքի իրավունքը, այլև քաղաքակիրթ աշխարհի ընդհանուր արժեքները:
Ահաբեկչությանը հակազդելը ողջ միջազգային հանրության ընդհանուր պայքարն ու պատասխանատվությունն է: Անհնար է վերջնական հաղթանակ տանել այդ համաշխարհային չարիքի հանդեպ, եթե այդ հաղթանակը չլինի միասնական և անբաժանելի բոլորի համար: Հենց այդ պատճառով է Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը 2020 թ. հոկտեմբերի 6-ին քաղաքակիրթ աշխարհին կոչ արել ակտիվ մասնակցություն ունենալ ահաբեկչության դեմ պայքարում և ստեղծել գործուն ու արդյունավետ միջազգային հակահաբեկչական դաշինք:
Վստահ եմ, որ անհրաժեշտ է գործուն քայլեր իրականացնել՝ ուղղված ահաբեկչության բոլոր ձևերի կանխարգելմանը, խափանմանը և ոչնչացմանը, ներառյալ՝ այն ձևերը, որոնցում ուղղակի կամ անուղղակի կերպով մասնակցում են պետությունները: Այդ ուղղությամբ միջազգային համագործակցությունը պետք է դառնա միջազգային խաղաղության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված միջոցառումների համակարգի կարևորագույն տարրերից մեկը»,- հայտնում է Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը:
Զելենսկին Ճապոնիայից օգնություն է խնդրել ՀՕՊ-ի համարՀՀ փոխվարչապետն ու Վրաստանի պաշտոնյան անդրադարձել են «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանըՄեր նպատակը ԵՄ ամբողջական անդամակցությունն է, ոչ թե մասնակի կամ կիսատ ձևաչափերը․ Իգոր ԺովկվաԼավրովն Արաղչիի հետ քննարկել է Իրանի միջուկային ծրագիրը Արթուր Դավթյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթի հենացատկ մարզագործիքի ընտրական փուլինՊենտագոնին կհրահանգեմ այլմոլորակայինների մասին տեղեկատվություն հրապարակել․ ԹրամփՎիետնամի պատերազմի վետերանները դատական ​​հայց են ներկայացրել Թրամփի դեմ՝ ԱՄՆ-ում կամար կառուցելու ծրագրերի պատճառով Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերելՀնդկաստանը հայտարարել է, որ շարունակելու է ռուսական նավթի գնումները ԱՄՆ-ի ճնշումներին հակառակԹալիբները օրինականացրել են ընտանեկան բռնությունը՝ ամուսիններին թույլ տալով ծեծել իրենց կանանցՉարձագանքել․ Մասիս համայնքի ղեկավարի անունով WhatsApp-ում բացվել է կեղծ օգտահաշիվՊեսկովը պատասխանել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների հաջորդ փուլի վերաբերյալ հարցինԲազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմորդները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանքՈւկրաինայում պետական կոռուպցիայի և միջոցների յուրացման դեպքեր են բացահայտվելԿրթության տեսչական մարմինը վարչական վարույթ է հարուցել դպրոցներից մեկի նկատմամբԵրևան–Վաշինգտոն–Փարիզ․ խաղաղության մեծ խաղը և Հայաստանի նոր դիվանագիտական փուլը (տեսանյութ) Ուկրաինացի տղամարդը փոխել է իր սեռը, որպեսզի խուսափի զորակոչից Առանց բիտումի իրականացված աշխատանքներն ամբողջությամբ կքանդվեն. փոխքաղաքապետՏեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանըԶախարովան անդրադարձել է Ուկրաինայի կոչերին Պարալիմպիկ խաղերի վերաբերյալՕրբանը Ուկրաինային կոչ է արել ուշքի գալՈՒՂԻՂ. Մկրտիչ Սրբազանի գործով դատական նիստԹրամփը քնել է Վաշինգտոնում «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստի ժամանակ (տեսանյութ)Ձյուն և անձրև. առաջիկա օրերի եղանակի կանխատեսումը Օրբանը կոչ է անում Եվրոպային վերսկսել բանակցությունները Ռուսաստանի հետԱմերիկացիները կարծում են, որ Թրամփը ռասիստ է․ ԶԼՄԲոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ)Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ)Պուտինը և Լուկաշենկոն քննարկել են ընթացիկ հարցերն ու երկկողմ հարաբերություններըԱվինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ)Ինչպես է Մեդինսկին վախեցրել Զելենսկուն․ ԶԼՄԿարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումըՄահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) Ռուսական ինքնաթիռների պատճառով ԱՄՆ-ն ակտիվացրել է Ալյասկայի օդային պաշտպանությունը ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսըՃապոնիայի վարչապետը հայտարարել է Ռուսաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու իր ցանկության մասինՎախենում եմ, որ ԱՄՆ-ն կարող է հանկարծ լքել ռուս-ուկրաինական խաղաղ բանակցությունները. ՕրբանԹրամփը Իրանին վերջնաժամկետ է տվել ԱՄՆ-ի հետ համաձայնության հասնելու համարԱրշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Ռուսաստանը ուժեղացնում է արևմտյան սահմանների անվտանգությունըՄեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Թրամփը քննարկում է Իրանի վրա սահմանափակ հարված հասցնելու հնարավորությունըԿեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ) Գերմանիան ընդունել է մոտ 1700 վիրավոր ուկրաինացիՎենեսուելայի խորհրդարանը քաղաքական բանտարկյալների համաներման մասին օրենք է ընդունել Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ)