Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու. Հասցեներ Զանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզում. Նոր մանրամասներ Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելու Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը կժամանի Հայաստան Այս պահին Արմավիրի մարզում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են. Ի՞նչ է հայտնի Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է 1988 թվականի փետրվարի 20-ին ընդունվեց որոշում, որը արտահայտեց արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը. պատգամավոր Անցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվել Մեքենան բախվել է ծառին, վարորդը տեղում մահացել է «Իրավունք». Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել Ի՞նչ փոխարժեքներ են սահմանվել այսօր՝ փետրվարի 20-ին Օլիմպիական խաղերի 13-րդ օր․ ոսկե մեդալ կանանց գեղասահքում
Մեր աշխատակիցները պայքարել են ոչ միայն դիվանագիտական ճակատում, այլ նաև՝ ռազմի դաշտում. Մասիս Մայիլյան
ԱՀ ԱԳ  նախարար Մասիս Մայիլյանը դիմել է Արցախի Հանրապետության դիվանագիտական ծառայության աշխատակիցներին:
Նա մասնավորապես նշել է.
«Մեր Հայրենիքը ծանրագույն փորձության շրջան է ապրում՝ հերոսական պայքար մղելով ոչ միայն արցախահայության կյանքի իրավունքի, այլև, առանց չափազանցության՝ ողջ հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի համար: Այդ պայքարը լի է Արցախի պաշտպանության բանակի, կամավորականների և աշխարհազորայինների անօրինակ հերոսության, ինքնազոհության և Հայրենիքին անվերապահ նվիրվածության բազմաթիվ դրվագներով: Խորին երախտագիտություն եմ հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր զենքը ձեռքին պաշտպանել են մեր ազատությունը, ինչպես նաև գլուխ եմ խոնարհում նահատակված հայ մարտիկների լուսավոր հիշատակի առջև: Այս անհավասար պայքարում իրենց կյանքը զոհածների հիշատակը ընդմիշտ կպահենք մեր սրտերում:
Միևնույն ժամանակ, չեմ կարող չնշել տարբեր ոլորտներում իրենց մասնագիտական պարտքը կատարած մարդկանց աշխատանքը: Մասնավորապես՝ կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել ձեզ՝ Արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի, արտերկրում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունների աշխատակիցներ, ինչպես նաև կամավորներ՝ այս դաժան պայմաններում անմնացորդ նվիրվելու մեր աշխատանքներին՝ ուղղված միջազգային հանրությանը մեր արդար պայքարի մասին իրազեկելուն, հակահայկական քարոզչությանը դիմակայելուն, Արցախի ժողովրդին միջազգային հանրության աջակցությունը մոբիլիզացնելուն:
Մեր աշխատակիցները պայքարել են ոչ միայն դիվանագիտական ճակատում, այլ նաև՝ ռազմի դաշտում: Ի մեծ ափսոսանք մեր, առաջնագծում զոհվել է Սփյուռքի բաժնի պետ Երվանդ Հաջիյանը, ով թշնամու ագրեսիայի հենց առաջին օրերից որպես կամավորական մասնակցել է պատերազմին:
Արցախի համար այդ ծանր պահին իրեն ամբողջությամբ Հայրենիքին ծառայելուն է նվիրել Հայաստանում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Արսեն Պարսամյանը, և նրա սիրտը չդիմացավ: Օրհնյալ լինի նրանց հիշատակը: Մարտերի ընթացքում ծանր վիրավորում է ստացել պետական արարողակարգի ծառայության աշխատակից Սամվել Սարյանը. նրան մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում և վերադարձ դիվանագիտական ծառայության շարքեր։
Մեր ժողովրդի դեմ ռազմական ագրեսիայի օրերին Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը պատրաստել և տարածել է տասնյակ հայտարարություններ ու մեկնաբանություններ, որոնցում հանգամանորեն ներկայացված էին Արցախի Հանրապետության դիրքորոշումը զինված ագրեսիայի վերաբերյալ և ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու ուղիները: Հայտարարությունների մեծ մասը՝ որպես պաշտոնական փաստաթղթեր տարածվել են այնպիսի միջազգային կազմակերպություններում, ինչպիսիք են ՄԱԿ-ը, ԵԱՀԿ-ն, Եվրոպայի խորհուրդը և այլն:
Արցախի տեղեկատվական շտաբի հետ համատեղ մեր աշխատակիցների կողմից հսկայական աշխատանք է իրականացվել՝ տեղի ունեցող իրադարձությունները լուսաբանելու նպատակով Արցախ ժամանած օտարերկրյա լրագրողներին աջակցելու ուղղությամբ:
Օտարերկրյա և հայկական ԶԼՄ-ներին հարյուրավոր հարցազրույցներ են տրվել: Բացի իր հիմնական գործառույթներից Արտաքին գործերի նախարարությունն աջակցում էր նաև այլ կառույցների, մասնավորապես՝ օգնում էր հանրապետության Ազգային ժողովին պահպանել միջազգային կապերը, Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին՝ զեկույցները տարածելու միջազգային կազմակերպություններում, Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովին և այլ պետական ինստիտուտների:
Ողջ աշխարհի հայկական կառույցների և Սփյուռքի առանձին ներկայացուցիչների, ինչպես նաև օտարերկրյա մեր բարի և հավատարիմ բարեկամների աջակցությամբ Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությանը հաջողվել է հասնել մի քանի տասնյակ երկրների օրենսդիր մարմինների և քաղաքների քաղաքային խորհուրդների կողմից Արցախի ժողովրդի դեմ ռազմական ագրեսիան դատապարտող, Արցախի Հանրապետության անկախությանը և նրա բնակիչների անկապտելի իրավունքներին սատարող բանաձևերի ընդունմանը:
Եվս մեկ անգամ ուզում եմ անկեղծ երախտագիտությունս հայտնել մեր արհեստավարժ թիմին, որը պատերազմի ծանրագույն պայմաններում բառացիորեն շուրջօրյա ռեժիմով կատարել է իր քաղաքացիական և ծառայողական պարտքը՝ անելով հնարավորն ու անհնարինը, որպեսզի Արցախի ձայնը լսելի լինի միջազգային ասպարեզում: Անկասկած, մեր աշխատանքում անգնահատելի օգնություն են ցուցաբերել Հայաստանի Հանրապետության մեր գործընկերները, հայկական Սփյուռքը, ինչպես նաև Արցախի օտարերկրացի բարեկամները:
Համոզված եմ, որ նոր և բարդ պայմաններում Արցախի դիվանագիտական ծառայությունը կշարունակի գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը՝ միջազգային ասպարեզում մեր ժողովրդի կենսական շահերը պաշտպանելու և առաջ մղելու, Արցախի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության վերականգնման և միջազգային ճանաչման համար պայքարելու նպատակով»:
Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու. ՀասցեներԶանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզում. Նոր մանրամասներ Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելուՖրանսիայի նախագահ Մակրոնը կժամանի Հայաստան Այս պահին Արմավիրի մարզում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են. Ի՞նչ է հայտնիՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է1988 թվականի փետրվարի 20-ին ընդունվեց որոշում, որը արտահայտեց արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը. պատգամավորԱնցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվել Մեքենան բախվել է ծառին, վարորդը տեղում մահացել է «Իրավունք». Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արելԻ՞նչ փոխարժեքներ են սահմանվել այսօր՝ փետրվարի 20-ինՔՊ-ականները պարեկ են ծեծում. «Հրապարակ»Օլիմպիական խաղերի 13-րդ օր․ ոսկե մեդալ կանանց գեղասահքում ՔՊ-ականները «աչյոտ» են պահանջել շեֆից. «Իրավունք»Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ»Փետրվարի 20-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրԻշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ»Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ»Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ»Լույս չի լինելու բազմաթիվ հասցեներումԳեղամ Մանուկյանը Արմեն Ռուստամյանին է հանձնել 1997թ.-ին դատարանում Վահան Հովհաննիսյանի հետ պարզած դրոշը (տեսանյութ)Անվանվել է ռեժիմի խախտման անսպասելի վտանգը հանգստյան օրերինԵրբեք դրամաշնորհ չեմ վերցրել, այդ թվում Սորոսից․ Դավիթ ՍանասարյանԻնչ է տեղի ունենում օրգանիզմի հետ, երբ 6 ժամից պակաս եք քնում WSJ. ԱՄՆ-ը դուրս է բերում իր բոլոր զորքերը Սիրիայից Ոչ բոլորի համար է օգտակար. հայտնի է դարձել, թե ով չպետք է բրոկկոլի ուտի Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով Պեսկովը գնահատել է Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Bloomberg Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել Վաշինգտոնում նրա ռեժմի դեմ բողոքող ցուցարարներին Բժիշկը խորհուրդ է տվել անքնությունը հաղթահարելու անսովոր միջոց «Լադա»-ն խուզարկել են ու թմրամիջոցի 71 փաթեթ հայտնաբերել Փաշինյանին միացած Հովնան արքեպիսկոպոսը դատապարտել է իշխանությունների կողմից Եկեղեցու հանդեպ հալածանքները72-ամյա մերսողը մեղադրվում է 14 կանանց նկատմամբ սեռական ոտնձգության մեջ Կոնֆերենցիաների լիգա․ «Նոան» հաղթեց «ԱԶ Ալկմարին» Եպիսկոպոսաց հավաքի մասնակիցները կոչ են անում տիրադավներին ձեռնպահ մնալ հակականոնական գործողություններիցՓաշինյանը կարճատև զրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների հետ (տեսանյութ)Թուրքիան կսկսի մարտական ​​ինքնաթիռների և ավիակիրների արտադրություն. Էրդողան Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը Վահագն Խաչատուրյանը դասախոսություն է կարդացել Հունաստանի ուղեղային կենտրոնում Սիմոնյանը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի պաշտոններում ընտրության մրցույթ է հայտարարել Կասպից ծովում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թբիլիսիի Խոջիվանքի պանթեոնում կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ և ծաղիկների խոնարհում Թումանյանի շիրիմին SHAMAN-ի տեսանյութը բարձրացրել է հետաքրքրությունը ձմեռային Բայկալի նկատմամբՄատվեենկոն էներգետիկ շրջափակումը Կուբայի ժողովրդի «ցեղասպանություն» է անվանելՎազգեն, մի գլուխդ բարձրացրու, տե՛ս, ովքեր են ղեկավարում բանակդ ու երկիրդ․ Աշոտ Երկաթ  Հայաստանը հետաքրքրված է հնդկական «Pralay» հրթիռներովՔաղաքագետը գնահատել է արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության հետևանքները բրիտանական միապետության համարԳազայի համար 7 միլիարդ դոլարի ֆինանսական նախագծին Ադրբեջանը չի մասնակցելու«40 տարեկանում մայրանում եմ, անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ նրան տեսնելու». Լիլի Մորտո․ Tert.am Life