Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ» Փետրվարի 20-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօր Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ» Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ» Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ» Լույս չի լինելու բազմաթիվ հասցեներում Անվանվել է ռեժիմի խախտման անսպասելի վտանգը հանգստյան օրերին Ինչ է տեղի ունենում օրգանիզմի հետ, երբ 6 ժամից պակաս եք քնում Ոչ բոլորի համար է օգտակար. հայտնի է դարձել, թե ով չպետք է բրոկկոլի ուտի Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով Պեսկովը գնահատել է Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Bloomberg
Արդեն շուրջ 350 հայ զինծառայողի մարմին է գտնվել կամ փոխանակվել. Արցախի ՄԻՊ
Նոյեմբերի 13-ից մեկնարկած՝ անհայտ կորածների ու զոհվածների մարմինների որոնման ու փոխանակման գործընթացի արդյունքում արդեն շուրջ 350 հայ զինծառայողի մարմին է գտնվել կամ փոխանակվել: Այս մասին տեղեկացնում է  ԱՀ ՄԻՊ-ը:
Աշխատանքները մեկնարկել էին Շուշիի հատվածում՝ վերջին օրերին ընդլայնվելով նաև Մարտունու, Կարմիր շուկայի ու Մատաղիսի ուղղություններով: Բանակցություններ են ընթանում նաև մյուս հատվածներում փոխանակման ու որոնման աշխատանքների իրականացման շուրջ:
Շուշիի մերձակայքից օրեր առաջ գտնվել է ոստիկանության մեկ վիրավոր ծառայող, ով ավելի քան վեց օր շարունակ թաքնվել էր անտառում և փրկվել որոնողական աշխատանքների արդյունքում: Ցավոք, առ այսօր ոչ մի այլ կենդանի զինծառայողի հնարավոր չի եղել գտնել:
Մի խումբ մարմինների նախնական փորձաքննության արդյունքներով արձանագրվել են վիրավորների սպանության ու զոհվածների մարմինների խեղման դեպքեր: Շուշիից գտնվել է երեք քաղաքացիական անձի մարմին, որոնք դաժանաբար սպանվել են ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից:
Ինքնությունը պարզված մարմինները փոխանցվում են հարազատներին, իսկ երբ օբյեկտիվորեն հնարավոր չի լինում տեղում պարզել ինքնությունը, դա արվում է ԴՆԹ անալիզների արդյունքների հիման վրա:
Անհայտ կորածների ու զոհվածների մարմինների որոնման ու փոխանակման գործընթացն իրականացվում է ՌԴ խաղաղապահ առաքելության, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի եւ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության կողմից՝ պաշտպանության նախարարությունների աջակցությամբ: Իսկ ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմն աջակցում է տվյալների հավաքագրման ու մշակման հարցում, ինչպես նաև փաստահավաք առաքելության շրջանակներում արձանագրում է մարդու իրավունքների խախտումները:
Շատ կարևոր է, որ բոլոր պետական ու միջազգային կառույցներն աշխատեն առավելագույնս արդյունավետորեն ու օպերատիվորեն, որպեսզի հնարավոր լինի փրկել կենդանի անհայտ կորածների ու ռազմագերիների կյանքերը և հարազատներին հասցնել մեր զոհված հերոսների մարմինները: Ես էլ փորձում եմ իմ լիազորությունների սահմաններում ու դրանցից դուրս կատարել բոլոր հնարավոր քայլերը այդ նպատակին աջակցելու ուղղությամբ: Նշեմ, որ գերեվարված զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց մասով էլ մեր աշխատակազմում կատարվում են փաստահավաք աշխատանքներ՝ պարբերաբար տեղեկություններ փոխանցելով Կարմիր խաչին ու պետական լիազոր մարմիններին:
Կրկին իմ խորին ցավակցությունները, հպարտությունն ու երախտագիտությունն եմ հայտնում բոլոր զոհվածների հարազատներին. ձեր զավակները, եղբայրներն ու հայրերը զոհվել են բոլորիս համար, և բոլորս էլ ցմահ պարտք ենք նրանց, ձեզ ու Հայրենիքի բոլոր պաշտպաններին:
ՔՊ-ականները «աչյոտ» են պահանջել շեֆից. «Իրավունք»Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ»Փետրվարի 20-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրԻշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ»Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ»Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ»Լույս չի լինելու բազմաթիվ հասցեներումԳեղամ Մանուկյանը Արմեն Ռուստամյանին է հանձնել 1997թ.-ին դատարանում Վահան Հովհաննիսյանի հետ պարզած դրոշը (տեսանյութ)Անվանվել է ռեժիմի խախտման անսպասելի վտանգը հանգստյան օրերինԵրբեք դրամաշնորհ չեմ վերցրել, այդ թվում Սորոսից․ Դավիթ ՍանասարյանԻնչ է տեղի ունենում օրգանիզմի հետ, երբ 6 ժամից պակաս եք քնում WSJ. ԱՄՆ-ը դուրս է բերում իր բոլոր զորքերը Սիրիայից Ոչ բոլորի համար է օգտակար. հայտնի է դարձել, թե ով չպետք է բրոկկոլի ուտի Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով Պեսկովը գնահատել է Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Bloomberg Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել Վաշինգտոնում նրա ռեժմի դեմ բողոքող ցուցարարներին Բժիշկը խորհուրդ է տվել անքնությունը հաղթահարելու անսովոր միջոց «Լադա»-ն խուզարկել են ու թմրամիջոցի 71 փաթեթ հայտնաբերել Փաշինյանին միացած Հովնան արքեպիսկոպոսը դատապարտել է իշխանությունների կողմից Եկեղեցու հանդեպ հալածանքները72-ամյա մերսողը մեղադրվում է 14 կանանց նկատմամբ սեռական ոտնձգության մեջ Կոնֆերենցիաների լիգա․ «Նոան» հաղթեց «ԱԶ Ալկմարին» Եպիսկոպոսաց հավաքի մասնակիցները կոչ են անում տիրադավներին ձեռնպահ մնալ հակականոնական գործողություններիցՓաշինյանը կարճատև զրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների հետ (տեսանյութ)Թուրքիան կսկսի մարտական ​​ինքնաթիռների և ավիակիրների արտադրություն. Էրդողան Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը Վահագն Խաչատուրյանը դասախոսություն է կարդացել Հունաստանի ուղեղային կենտրոնում Սիմոնյանը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի պաշտոններում ընտրության մրցույթ է հայտարարել Կասպից ծովում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թբիլիսիի Խոջիվանքի պանթեոնում կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ և ծաղիկների խոնարհում Թումանյանի շիրիմին SHAMAN-ի տեսանյութը բարձրացրել է հետաքրքրությունը ձմեռային Բայկալի նկատմամբՄատվեենկոն էներգետիկ շրջափակումը Կուբայի ժողովրդի «ցեղասպանություն» է անվանելՎազգեն, մի գլուխդ բարձրացրու, տե՛ս, ովքեր են ղեկավարում բանակդ ու երկիրդ․ Աշոտ Երկաթ  Հայաստանը հետաքրքրված է հնդկական «Pralay» հրթիռներովՔաղաքագետը գնահատել է արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության հետևանքները բրիտանական միապետության համարԳազայի համար 7 միլիարդ դոլարի ֆինանսական նախագծին Ադրբեջանը չի մասնակցելու«40 տարեկանում մայրանում եմ, անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ նրան տեսնելու». Լիլի Մորտո․ Tert.am Life Ֆիլիպիններում ժայթքել է Կանլաոն հրաբուխը․ մոխրի սյունը հասել է 4,5 կմ բարձրության Նեթանյահուն սպառնացել է Իրանին «աներևակայելի» պատասխանովԹրամփը երկարաձգել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներըՄեր նոր առաջարկը՝ պատանիներին և հանրությանը․ Սուրեն Պապիկյան Հետազոտությունը բացահայտել է՝ բնակության պայմանները կարող են ազդել կրծքագեղձի քաղցկեղի ելքերի վրաՆախաձեռնվել են քրեական վարույթներ. Գլխավոր դատախազությունՊլեխանովի անվան ​​համալսարանում տեղի է ունեցել աշխատանքային ժողով՝ նվիրված համալսարանի 119-ամյակինԻրանը չպետք է ունենա միջուկային զենք․ ԹրամփԱՄՆ-ն ծրագրում է ռազմական բազա ստեղծել ԳազայումԱվանում հարգանքի տուրք են մատուցել լեգենդար մարշալ Համազասպ Բաբաջանյանի հիշատակինՄիրզոյանը շփումներ է ունեցել մասնակից մյուս երկրների ԱԳ նախարարների հետՆյու Մեքսիկոյի արդարադատության նախարարությունը ստուգում է Էպշտեյնի ռանչոյում սպանությունների մասին տեղեկություններըԾեծկռտուք, վիճաբանություն․ մաքսանենգ ճանապարհով ՀՀ է փորձել ներկրել խոշոր չափերի թմրանյութ (տեսանյութ)