ՀԷՑ–ում ֆորսմաժոր են հորինում, որ չփոխհատուցեն ժողովրդին․ Ղազինյան (տեսանյութ) Աշխարհը վճռորոշ շրջադարձում․ պատերազմ, դիվանագիտություն և նոր բևեռներ (տեսանյութ) Լարսը փակ է Ռուբեն Վարդանյանը 10 տարի ազատազրկում կկրի բանտում և 10 տարի՝ խիստ ռեժիմի բանտում ՀԷՑ-ում արձանագրված մեծ վթարը վերացվել է «Տաշիր» ընկերության տրամադրած սարքավորման օգնությամբ․ Ղազինյան (տեսանյութ) Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահն ազատվեց տնային կալանքից Անցած շաբաթ Փրկարար ծառայությունում գրանցվել է 628 դեպք, որից 162-ը՝ արտակարգ Գերմանիան և Ֆրանսիան կոչ են արել Եվրահանձնաժողովին պարզեցնել ֆինանսական օրենքները Ամեն ուրբաթ Մասյացոտնի թեմի եկեղեցիներից մեկում կկատարվի Հանգստյան ժամերգություն Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Համաշխարհային անկայունություն, Ուկրաինա ու ուժի խաղեր.Սերժ Սարգսյանի գործով քննիչը՝ դատախազ (տեսանյութ) Դավիթ Խուդաթյանը և Գերտ Յան Կուպմանը քննարկել են երկաթուղային և ճանապարհային սահմանային ենթակառուցվածքներին առնչվող հարցեր
Գագիկ Բեգլարյանն ընդունել է ԱՄՀ պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակությանը՝ առաքելության ղեկավար Մարք Հորթընի գլխավորությամբ:
Գագիկ Բեգլարյանը նշել է, որ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունն իրականացնում է մի շարք ծրագրեր, որոնցից առավել կարեւորել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի շինարարակական աշխատանքների մեկնարկը, Վանաձոր-Ֆիոլետովո երկաթգծի կառուցումը: Նախարարը, մասնավորապես, շեշտել է, որ Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի կառուցումը Հայաստանի համար ունի տնտեսական եւ պետական մեծ նշանակություն: Մարք Հորթընը նախարարին ներկայացրել է, որ իրենց առաքելության նպատակներից մեկը Հայաստանի տնտեսական քաղաքականության ամենամյա քննարկումներն են, որի շրջանակներում հանդիպում են շահագրգիռ կազմակերպությունների, մասնավոր հատվածի հետ: Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի շինարարական աշխատանքների մեկնարկի կապակցությամբ Հորթընը հետաքրքրվել է, թե այդ ծրագիրն ինչքանով կարող է նպաստել Հայաստանի տնտեսական աճին: Նախարար Բեգլարյանը վստահեցրել է, որ մինչ տարեվերջ Հայաստանը կգրանցի տնտեսական բարձր ցուցանիշեր, որոնց վրա իր ազդեցությունը կունենա նաեւ «Հյուսիս- հարավ» ծրագիրը: Նա կարեւորել է շինարարական աշխատանքների մեկնարկը, նշել, որ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունն իր հնարավորությունների սահմաններում անելու է ամեն բան աշխատանքները սահմանված ժամկետում ավարտելու համար՝ ընդգծելով նաեւ ճանապարհների կառուցումից հետո դրանց սպասարկման, որակի ապահովման անհրաժեշտությունը: Խոսելով Վանաձոր-Ֆիոլետովո երկաթգծի կառուցման մասին՝ Գագիկ Բեգլարյանը նշել է, որ այդ նախագիծը կարեւոր եւ շահեկան նշանակություն ունի Հայաստանի համար, որի հետ կապված խնդիրները քննարկման փուլում են: