Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
Բջջային կապի և համացանցի հասանելիությունը Արցախի տարածքում խլացվում է ադրբեջանցիների կողմից․ Արցախի ՄԻՊ
Արցախի Հանրապետության ամբողջ տարածքում հեռահաղորդակցության միջոցները, մասնավորապես՝ բջջային կապն ու համացանցը, տևական ժամանակ է աշխատում են խափանումներով։ Որոշ համայնքներում բնակչությունը ամբողջությամբ զրկված է կապի հասանելիությունից: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ահազանգել է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը:
Ստեփանյանը հայտնում է, որ հաշվի առնելով խնդրի վերաբերյալ ստացված բազմաթիվ ահազանգերը՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի կողմից իրականացվել է ուսումնասիրություն, մասնավորապես հարցի վերաբերյալ պարզաբանումներ են ստացվել ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումներից և «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ-ից:
«Հավաքագրված փաստերը վկայում են, որ բջջային կապի և համացանցի հասանելիությունը Արցախի տարածքում խլացվում է ադրբեջանցիների կողմից հեռահաղորդակցության ոլորտում ծառայություններ մատուցող ընկերությունների կողմից օգտագործվող հաճախականությունների և տեխնիկական միջոցների վրա ներազդելու եղանակով:
Ադրբեջանը օգտագործում է ցանկացած մեթոդ Արցախի բնակչության իրավունքները ոտնահարելու և անհարմարություններ պատճառելու նպատակով: Կոնկրետ այս պարագայում ադրբեջանական կողմի գործողությունները խոչընդոտներ են ստեղծում Արցախի ժողովրդի՝ հեռախոսային և հաղորդակցության այլ ձևերից օգտվելու ազատության և տեղեկացված լինելու իրավունքի համար»,- գրել է Ստեփանյանը:
Ստեփանյանը նաև հայտնում է, որ ՄԻՊ աշխատակազմ ստացված պարզաբանումների համաձայն՝ հարցը ներակայացվել է ռուս խաղաղապահների ուշադրությանը, պետական իրավասու մարմինների կողմից աշխատանքներ են տարվում տեխնիկական հզորությունների կատարելագործման և ստեղծված իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ: