Հավանության են արժանացել մի շարք օրենսդրական նախագծեր
ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ զինված ուժերի ներքին ծառայության, կայազորային և պահակային ծառայության կանոնագրքերը հաստատելու ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու օրինագծերին, որոնցով կապահովվեն գործող օրենքների համապատասխանությունը, վերը նշված ծառայությունների պատշաճ կազմակերպման և իրականացման գործընթացը, պաշտոնատար անձանց և զինծառայողների իրավասություններն ու պարտականությունները։
Քննարկելով ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ Հովհաննես Մարգարյանի և Հեղինե Բիշարյանի` օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացրած «Արտոնագրային վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է ընդլայնել արտոնագրային վճար վճարող համարվող անձանց շրջանակը, կառավարությունն աննպատակահարմար է համարել դրա ընդունումը` հիմնավորելով իր բացասական եզրակացությունը։
Գործադիրը դեմ է արտահայտվել «Վենչուրային հիմնադրամների մասին» և ևս երեք ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ կատարելու օրենքների նախագծերի փաթեթին, որն օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացրել են ՀՀ Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորներ։
Կառավարությունը որոշել է ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ ՀՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի քննարկմանը ներկայացված մեկ օրինագիծ ներկայացնել ՀՀ Ազգային ժողով։
Վերը նշված օրենքների նախագծերը և ՀՀ կառավարության եզրակացությունները սահմանված կարգով կներկայացվեն ՀՀ Ազգային ժողով։