Հունվարի 9-ին տեղի կունենա հանձնաժողովի հերթական նիստը
2012թ. հունվարի 9-ին՝ ժամը՝ 12:00-ին, ՀՀ ֆինանսների նախարարության վարչական շենքում (ք. Երևան, Մելիք Ադամյան 1) տեղի կունենա «Աուդիտորական ծառայությունների իրականացման լիցենզավորման» հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Օրակարգում՝
1. «ԿՈՏՔ ԱՈՒԴԻՏ» ՍՊԸ-ին ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության կողմից 25.02.2004թ. տրված «Աուդիտորական ծառայությունների իրականացման» թիվ ԱԾ N024 լիցենզիայի գործողությունը 22.12.2012թ. դիմումի համաձայն դադարեցնելու մասին:
2. «Աուդիտ Սըփորթ Արմենիա» ՓԲԸ-ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ և 5-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
3. «ԹՄ Աուդիտ» ՓԲԸ-ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
4. «Էյ-Էն Աուդիտ» ՓԲԸ-ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ և 5-րդ մասերով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
5. «ԼՈՆԴՈՆ ԲԻԶՆԵՍ ԳՐՈՒՊ» ՀՁ ՍՊԸ-ի «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ և 5-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
6. «Թրասթ Աուդիտ» ՓԲԸ -ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
7. «ԷՐՆՍԹ ԸՆԴ ՅԱՆԳ» ՓԲԸ-ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ և 5-րդ մասերով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
8. «ՋԻ ԸՆԴ ՔՈ. ԱՈՒԴԻՏ» ՍՊԸ-ի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 3-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
9. «ՍԱԱՄ-ԱՈՒԴԻՏ» ՓԲԸ-ի տնօրենի թեկնածու Սամվել Միրզոյանի՝ «Աուդիտորական գործունեության մասին» ՀՀ օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին մասի «գ» կետով և նույն հոդվածի 3-րդ մասով սահմանված պահանջներին համապատասխանության վերաբերյալ հարցը:
10. ԱՁ Վարուժան Մուրադյանին ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության կողմից 14.01.2005թ. տրված «Աուդիտորական ծառայությունների իրականացման» թիվ ԱԾ N 034 լիցենզիայի գործողությունը «Աուդիտորական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն դադարեցնելու հարցը:
11. ՀՀ Կառավարության 21.04.2005թ. թիվ 499-Ն որոշմամբ հաստատված աուդիտորի վարքագծի կանոններով սահմանված աուդիտորի վարքագծին ներկայացվող պահաջները խախտելու համար աուդիտոր Աուդիտոր Ռոզա Հարությունյանի նկատմամբ ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից 09.12.2011թ. հարուցված վարչական վարույթի վերաբերյալ գործը»։