ՀԴՄ կիրառման,վարձու աշխատողի չձևակերպման և անկանխիկ գործառնությունների խախտման դեպքեր են արձանագրվել Տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը ՄԻԵԴ–ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Շնորհավորում եմ ՔՊ ընկերներիս ներկուսակցական ժողովրդավարության նշաձող սահմանելու համար. Միրզոյան Bild: Գերմանիան ևս վեց ամսով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը Բրիտանական ոստիկանությունը խնդրում է գաղտնիություն պահպանել Էփշտեյնի գործով նամակագրության վերաբերյալ Կիմ Չեն Ընը փողոց է բացել Կուրսկի շրջանն ազատագրած հյուսիսկորեացի զինվորների պատվին Զաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel»-ում Քննարկվել է ընտրական իրավունքի իրականացման կառուցակարգերին վերաբերող դրույթները Նեթանյահուն պահանջել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը զինաթափման փուլում հանձնի 60,000 գնդացիր Այդ տեսակ մարդկանց հարցերը մեզ համար լինելու են ամենավերջին շարքում. քաղաքապետ
Ռուբեն Վարդանյանի արձագանքը Բաքվի բանտից
Երևան, 20 սեպտեմբերի: Բաքվի բանտում հարցաքննության ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանին հարցեր են ուղղել Հայաստանի վարչապետի վերջին ասուլիսի ժամանակ Վարդանյանի հասցեին հնչեցված հայտարարության կապակցությամբ: Ընտանիքի հետ հեռախոսազանգի ժամանակ ստանալով հաստատում, որ նման հայտարարություն իսկապես հնչել է, Ռուբեն Վարդանյանը խնդրել է հանրության համար բաց  ձևաչափով փոխանցել իր հետևյալ խոսքը.
«Առաջին հերթին՝ յուրաքանչյուր մարդ ուրիշի գործողությունների մասին դատում է՝ ելնելով իր կյանքի մոդելներից և սկզբունքներից:
Երկրորդը՝ եթե վարչապետն ինձ ինչ-ինչ հարցեր ուներ, նա հնարավորություն ուներ դրանք ինձ ուղղելու 2022 թվականի նոյեմբերին մեր վերջին հանդիպման ժամանակ, երբ ես նաև պետնախարարի պաշտոնն էի զբաղեցնում: Ամեն դեպքում, ես անգամ հիմա եմ պատրաստ, իմ ներկայիս հնարավորությունների իրավիճակում, պատասխանել նրա ցանկացած հարցի:
Երրորդը՝ ցանկանում եմ վարչապետին հիշեցնել, որ 2018թ. գարնանը, երբ մենք առաջին անգամ գործընկերներով, չորս հոգով հանդիպեցինք նրա հետ,  ես անկեղծորեն նրան երեք կետ ներկայացրեցի, որոնք պահպանել եմ ու շարունակելու եմ պահպանել.
1. Մենք գործընկերներով չենք ցանկանում և չենք միջամտի Հայաստանի քաղաքականությանը:
2. Մենք զբաղվում ենք բարեգործությամբ՝ անկախ Հայաստանի իշխանությունների նկատմամբ վերաբերմունքից, քանի որ մենք դա անում ենք ժողովրդի համար: Ինձ համար մարդկանց օգնելը մնում է կարևոր հարց և կարևոր մարդասիրական առաքելություն:
3. Միակ բանը, որ կարող է փոխել իմ այդ մոտեցումը, Արցախի ճակատագիրն է:
2020 թվականի պատերազմն ու Արցախի նկատմամբ շարունակվող սպառնալիքը  ինձ համար շրջադարձային եղան, ինչի մասին ես բազմիցս բաց ու հետևողականորեն հայտարարել եմ: Այդ ժամանակից ի վեր իմ բոլոր գործողությունները թելադրված էին Արցախի և նրա ժողովրդի ճակատագրի նկատմամբ մտահոգությամբ:
Հիմա մեր ժողովուրդն ապրում է իր պատմության ամնենաբարդ ու ծանր շրջափուլերից մեկը, բայց ես շարունակում եմ հավատալ, որ չնայած դժվարություններին ու տարաձայնություններին, մենք կկարողանանք հաղթահարել այս փուլը ևս ու կառուցել խաղաղ ու լուսավոր ապագա»:
Ռուբեն Վարդանյանի գրասենյակ
ՀԴՄ կիրառման,վարձու աշխատողի չձևակերպման և անկանխիկ գործառնությունների խախտման դեպքեր են արձանագրվելՏեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը Աֆղանստանի կառավարության խոսնակ. ԱՄՆ-ի հնարավոր հարվածի դեպքում Իրանը կպահպանի ռազմական առավելությունըՄԻԵԴ–ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնելՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Շնորհավորում եմ ՔՊ ընկերներիս ներկուսակցական ժողովրդավարության նշաձող սահմանելու համար. ՄիրզոյանBild: Գերմանիան ևս վեց ամսով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը Բրիտանական ոստիկանությունը խնդրում է գաղտնիություն պահպանել Էփշտեյնի գործով նամակագրության վերաբերյալ Կիմ Չեն Ընը փողոց է բացել Կուրսկի շրջանն ազատագրած հյուսիսկորեացի զինվորների պատվինԶաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel»-ում Քննարկվել է ընտրական իրավունքի իրականացման կառուցակարգերին վերաբերող դրույթներըՆեթանյահուն պահանջել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը զինաթափման փուլում հանձնի 60,000 գնդացիրԱյդ տեսակ մարդկանց հարցերը մեզ համար լինելու են ամենավերջին շարքում. քաղաքապետ Ծարավ աղբյուրի թաղամասում մանկապարտեզի կառուցման աշխատանքները կսկսվեն Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջԵրևան համայնքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել է 252 գովազդ Նեթանյահուն պահանջել է, որ Իրանը զրկվի ուրանը հարստացնելու բոլոր հնարավորություններիցՔաղաքապետը փոսալցման աշխատանքների վերաբերյալ հանձնարարականներ է տվել Բնակարանային գողություններ կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ավստրիայի իրավասու մարմիններինԱյսօրվանից սկսվում է Մեծ պահքը․ ի՞նչ է կարելի ուտել ու ինչի՞ց հեռու մնալՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Փետրվարի 16-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրՖրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը դատապարտում է ՀԱԵ-ի դեմ բռնաճնշումներըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ էԴռները բացե´ք, գարուն է գալիս. Գագիկ ՍուրենյանՔՊ–ն հրապարակեց քվեարկության արդյունքները. հայտնի են հաջողակ 50 անձանց անուններըՍուրճը եփելուց անմիջապես հետո խմելը կապվա՞ծ է քաղցկեղի առաջացման ավելի բարձր ռիսկի հետ Ով կհարստանա և ով կաղքատանա փետրվարի 15-ից 28-ը Ամենօրյա սովորություն, որը բարելավում է սրտի և անոթների առողջությունը Մեսին հնարավոր է չմասնակցի այս տարվա ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնությանը Իրաքում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է երկրի ԱԳՆ Հաքան Ֆիդանի հարցազրույցից հետո Ինչպես ապրել փետրվարի 16-ից 22-ը՝ ներդաշնակ լինելով ինքներդ ձեզ հետ՝ ըստ չինական աստղագուշակի Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 16-23-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 6-8 աստիճանով. Լևոն Ազիզյանը մանրամասնում է Ովքեր են առավելագույն ձայն հավաքած 10 թեկնածուները Արսեն Բաբայանը ստացել է Արշակ սրբազանի տեսագրության վերաբերյալ փորձաքննության արդյունքներըԳյումրեցի մարզուհիների առավելությամբ․ տեղի է ունեցել ՀՀ ծանրամարտի կանանց առաջնությունը ՔՊ կուսակցության ընտրացուցակի հաստատման 1-ին փուլի քվեարկության նախնական արդյունքները՝ ժ. 22:00-ի դրությամբ Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունն ավարտվել է. հայտնի են չեմպիոններն ու մեդալակիրները Ձյուն կտեղա՞. ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 16-ից 20-ը Կանադացիների 40%-ը ցանկանում է միանալ Եվրամիությանը․ Կալլաս Երեք միլիոն չվարչապետեր, Նիկոլը գիտի, զգում է, որ դուք անդիմադրելիորեն ուզում էիք Արցախը հանձնել թուրքին ու ինքը պարզապես իրականացրել է ձեր վաղեմի երազանքը. Նաիրա Զոհրաբյան«Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ)Ադրբեջանը կավելացնի բնական գազի արտահանումը Սերբիա Անժամանակ կյանքից հեռացել է բարի ու լուսավոր Ալլա Հակոբյանը Խոշոր ու շղթայական ավտովթար՝ Երևանում․ կա վիրավոր Խոշոր ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Պատրիարք Կիրիլն արգելել է ռուսներին աղոթել աշխատավարձի բարձրացման համար Փաշինյանն ամեն կերպ փորձում է խափանել Ավստրիայում հրավիրված Եպիսկոպոսաց ժողովը․ Հակոբ Բադալյան Ե՞րբ է Բայրամյանը պատրաստվում ավարտել կարիերան Մեդվեդևը բացատրել է, թե որքան կապրի Զելենսկին՝ Պուտինի մասին իր խոսքերից հետո