Կան. Իսրայելը 1967 թվականից ի վեր առաջին անգամ հաստատեց Արևմտյան ափի հողերի գրանցումը ՀԴՄ կիրառման,վարձու աշխատողի չձևակերպման և անկանխիկ գործառնությունների խախտման դեպքեր են արձանագրվել Տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը ՄԻԵԴ–ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Շնորհավորում եմ ՔՊ ընկերներիս ներկուսակցական ժողովրդավարության նշաձող սահմանելու համար. Միրզոյան Bild: Գերմանիան ևս վեց ամսով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը Բրիտանական ոստիկանությունը խնդրում է գաղտնիություն պահպանել Էփշտեյնի գործով նամակագրության վերաբերյալ Կիմ Չեն Ընը փողոց է բացել Կուրսկի շրջանն ազատագրած հյուսիսկորեացի զինվորների պատվին Զաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel»-ում Քննարկվել է ընտրական իրավունքի իրականացման կառուցակարգերին վերաբերող դրույթները Նեթանյահուն պահանջել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը զինաթափման փուլում հանձնի 60,000 գնդացիր
Շիրակի մարզպետարանի կրթության վարչության պետի հետ ձերբակալվածներից մեկը կին է․ մանրամասներ․ Aravot.am
Տեղեկացրել ենք, որ երեկ վաղ առավոտյան Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալել էին Շիրակի մարզպետարանի կրթության, մշակույթի, սպորտի վարչության պետ Հրայր Կարապետյանին։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաստատել էր լուրը՝ հավելելով, որ ձերբակալվել են նաև դպրոցներից մեկի տնօրեն ու փոխտնօրենը։ Aravot.am-ին հայտնի դարձավ, որ ձերբակալվածներից մեկը Արթիկ խոշորացված համայնքի Հայկասար գյուղի դպրոցի փոխտնօրենն է, որի վրա այս պահին դրված են տնօրենի ժՊ-ի պարտականությունները, մյուսը՝ վարչատնտեսական գծով տնօրենն է։ Ինչպես տեղեկանում ենք Շիրակի մարզպետարանի պաշտոնական կայքից, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի «Հայկասարի հիմնական դպրոց» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի պաշտոնի թափուր տեղը զբաղեցնելու համար այս պահին հայտարարված է մրցույթ։
Երկար տարիներ տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնող Նվեր Խաչատրյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրացել է, հայտարարվել է մրցույթ։ Դպրոցի տնօրենի ժ/պ են նշանակել փոխտնօրենին, իսկ Նվեր Խաչատրյանին նշանակել են վարչատնտեսական գծով տնօրեն։ Ի դեպ, այս դպրոցն այն մեկն է Շիրակի մարզի 48 դպրոցներից, որոնք օպտիմալացման ենթակա են, ընդգրկված են հարևան դպրոցների հետ միավորվելու կառավարության ծրագրում։ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի N 11-ի 1790 Ա/2 հրամանով հաստատվել է «ՀՀ կրթական որակյալ ծառայությունների ապահովման հասանելիության ծրագրում ներառված պետական հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների ցանկը»։ Այդ ցանկում ՀՀ 232 դպրոցներ են ընդգրկված, որոնցից 48-ը Շիրակի մարզի դպրոցներ են։