Ոչ սահմանված տեղում առեւտրի իրականացման մասով, շուրջ 137 արձանագրություն է կազմվել (տեսանյութ) Ուկրաինան Ճապոնիայից և Կանադայից ստացել է 690 միլիոն դոլար Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները․ Գարեգին Բ Վաղը Բաքվի դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ընտրություններ, Եկեղեցու ճգնաժամ և Ալիևի խաղաղության խաղը (տեսանյութ) Հիմնավոր տեղեկություններ կան. Արթուր Հովհաննիսյանը` Մայր Աթոռը ՀՀ-ից տեղափոխելու հարցի մասին (տեսանյութ) 2025թ-ի ընթացքում X քանակի ընկերություններ ռազմական արտադրանք արտահանելու լիցենզիա են ստացել. նախարար (տեսանյութ) Արտառոց դեպք՝ Երևանում, ամուսինը նկատել է, որ կինը ձեռքը դրել է մեկ այլ տղամարդու ուսին, ու փորձել է հանդիպել վերջինի հետ Էրդողանը հետաձգել է փետրվարի 16-ին նախատեսված ԱՄԷ այցը՝ Ալ Նահյանի հիվանդության պատճառով CCAF-ը խիստ դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ․ հայտարարություն Ամենայն հավանականությամբ Youtube-ի մոնետիզացիան ապրիլի վերջին-մայիսի սկզբին կակտիվացվի. ԲՏԱ նախարար Հօգուտ ՀՀ-ի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ. դատախազություն
«Դուք սխալ մարդու վրա եք խաղադրույք կատարել». Արդյո՞ք Ելցինը դեմ էր Քոչարյանի թեկնածությանը (տեսանյութ)
Ռուսաստանում հայտնի հասարակական գործիչ, պատմաբան և դիվանագետ Նիկոլայ Պլատոշկինը  «Красное Радио» յութուբյան ալիքին տված հարցազրույցում խոսել է Հայաստանի պատմության հետաքրքրաշարժ ու կարևոր դրվագներից մեկի մասին, երբ ՌԴ նախկին նախագահ Բորիս Ելցինին Հայաստանի վերաբերյալ, իր խոսքով, «շատ կարևոր նյութեր» է ներկայացրել։
«Դուք սխալ մարդու վրա եք խաղադրույք կատարել»,- այսպես է արձագանքել Բորիս Ելցինը Պլատոշկինի՝ Հայաստանում բարձրագույն պաշտոնում իր թեկնածուին նշանակելու առաջարկին։ Պլատոշկինը վստահ է՝ ժամանակը ցույց տվեց՝ Ելցինը միանշանակ ճիշտ էր. իր թեկնածուն արևմտամետ էր։
«Իմ ու Ելցինի բանավեճում նա մեկ անգամ ճիշտ դուրս եկավ։ Մենք Ելցինի համար Հայաստանի վերաբերյալ շատ կարևոր նյութեր էինք պատրաստել, և նա ինձ ասաց. «Դուք սխալ մարդու վրա եք խաղադրույք կատարել։ Մենք պետք է ոչ թե այս մարդու, այլ այն մյուսի վրա խաղադրույքը կատարենք (անուններ չեմ ուզում տալ)։ Եվ նա ճիշտ էր։ Նա առաջարկում էր խաղադրույք կատարել Հայաստանում մեկի վրա, ով ինձ արևմտամետ էր թվում։ Ես ծիծաղեցի այն ժամանակ, բայց տարիներ հետո հասկացա՝ նա ճիշտ էր։ Շփոթմունք էր այդ մարդուն ընդունել՝ իբրև ռուսամետ»,-ասում է Նիկոլայ Պլատոշկինը։