Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ) Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Շատ մտահոգիչ ահազանգ ունենք․ Գոհար Մելոյանը՝ ընտրախախտումների մասին (տեսանյութ) Ես հարցեր ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանին տալու. Վարդան Ղուկասյան Հանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը քվեարկի անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն․ ահազանգում են դիտորդները Լևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ) ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապված Վախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ) Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ) Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆ Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ)
Ինչ կսպառնա Իրանին ԱՄՆ-ի հետ չբանակցելու դեպքում
ԱՄՆ-ն կարծում է, որ Իրանը պետք է նստի Վաշինգտոնի հետ բանակցությունների սեղանի շուրջ, քանի որ ամերիկյան իշխանությունները լուրջ են տրամադրված Թեհրանի նկատմամբ, իսկ վերջինս այլընտրանքներ չունի: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Թամմի Բրյուսը, փոխանցում է Neswweek-ը:
«Նախագահն ու Մարկո Ռուբիոն լուրջ են տրամադրված։ Նրանք ստիպված կլինեն բանակցությունների սեղանի շուրջ նստել հանուն գործարքի», - հայտնել է նա Fox News հեռուստաալիքի եթերում։
Բրյուսի կարծիքով՝ Թեհրանը ներկայումս չունի այլընտրանքներ, և Իսլամական Հանրապետության իշխանությունները պետք է արձագանքեն այն «փաստին», որ իրենց ծանոթ աշխարհը փոխվել է:
Նա նաև հիշեցրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից Իրանի նկատմամբ ռազմական ուղի օգտագործելու սպառնալիքի մասին:
«Նախագահը ծանուցում է ուղարկել, որտեղ ասվում է, որ կամ դուք ստիպված կլինեք բանակցել մեզ հետ, գործարք կնքել, կամ ռազմական ուժեր կգործարկվեն», - հավելել է նա:
Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ) Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Շատ մտահոգիչ ահազանգ ունենք․ Գոհար Մելոյանը՝ ընտրախախտումների մասին (տեսանյութ)Ես հարցեր ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանին տալու. Վարդան ՂուկասյանՀանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը քվեարկի անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն․ ահազանգում են դիտորդներըԼևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ)ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապվածՎախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ)Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ)Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆԹեժ իրավիճակ Մերձավանի ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Քանի մարդ է մասնակցել Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրություններին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբՓարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ)Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համար (տեսանյութ)Ինձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար Մելոյան