«Արայ», «Տեխնոլայֆ» և «Վեգա» խանութ-սրահները մեղադրվում են անբարեխիղճ վարքագծի մեջ
Տեխնիկայի վաճառքով զբաղվող մի քանի խանութներ մեղադրվում են անբարեխիղճ վարքագծի մեջ. դրանք են՝ «Արայ», «Տեխնոլայֆ» և «Վեգա» խանութ սրահները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը:
«Այս ընկերությունները քաղաքացիներին ուղարկել են sms հաղորդագրություններ՝ տեղեկացնելով որոշակի ակցիայի մասին, որը սակայն թերի, կեղծ կամ ոչ լիարժեք տեղեկություններ է պարունակել: Բացի այդ հանձնաժողովը հետևում է խոշոր և գերիշխող տնտեսվարողների գնային քաղաքականությանը»: Արտակ Շաբոյանի խոսքով բոլոր ընկերություններին խստորեն զգուշացրել են, որպեսզի գները նախատոնական օրերին առանց հիմնավորման չբարձրանան:
Ըստ ՏՄՊՊՀ-ի՝ «Արայ» և «Տեխնոլայֆ» ընկերությունների կողմից կազմակերպված «եզակի» ակցիայի մասնակից ընտրված լինելը, կապակողմնորոշի հաճախորդներին։ Ինչպես նշեց ՏՄՄՊՊՀ Արտակ Շաբոյանը վարույթի ընթացքում կուսումնասիրվի վերը նշված ընկերությունների վարքագիծը, այնուհետև կհրապարակվի որոշումը:
Շաբոյանն անհանավանական է համարում նաև «Վեգա»-ի հայտարարած 110% զեղչը: ՏՄՊՊՀ-ն կվերահսկի խանութների նաև զեղչային քաղաքականությունը: Շաբոյանը քաղաքացիներին կոչ է անում ուշադիր լինել: